Záhada v Karibiku (TV film)

Caribbean Mystery, A

• slovenský

Karibská záhada

Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1983, 88 min

Celkem zajímavé zpracování Agatina příběhu. Zase z jiného soudku.(7.11.2010)

Nepříliš povedená televizní adaptace románu Agathy Christie. Oproti jiným adaptacím jejího díla nemá tenhle film přílišnej spád, všechno se jen pomalu vleče až do závěrečného rozuzlení, který není dostatečně připravený. Nejhorší jsou ale na filmu herecký výkony. Od hlavní hrdinky slečny Marplové až po bezvýznamné služebnictvo hrají všichni dost špatně a to všechno podtrhavá hrozivej českej dabing. 65%(8.2.2009)

Evidentně sfilmované podle knihy "Karibské tajemství" - jediná Agatha, co znám, kde slečna Marplová zasahuje v Karibiku. Zítra se podívám :). ■ Druhý den: Lepších 60%. Slečna Marplová je výborná, velmi dobrá je i role starého "morouse" na vozíku, který ji pomáhá. Pro Elysseu: Agatha Christie takovouto detektivku doopravdy napsala (1964, A Caribbean Mystery), máme ji doma. Obsah filmu odpovídá knize.(11.7.2009)

Divadelní a filmová legenda Helen Hayesová je v roli slečny Marplové naprosto neodolatelná - škoda, že zbytek ansámblu byl už typicky televizní.(8.2.2009)

Slečna Marplová v Karibiku? Děláte si srandu? Bohužel, i Agatha se někdy utne a zapracovala Marplovou do absolutně se nehodícího prostředí. Jenom k její vlastní škodě, protože z Marplové zbylo jen jméno a zpracování natolik televizní, až se mi chce plakat.(8.2.2009)