Před patnácti lety Ben Wolker opustil svou přítelkyni a svou službu, aby se mohl věnovat práci ve finančnictví. Dnes je úspěšným manažerem a obchodním poradcem. Náhle je navštíven andělem, který mu dává nahlédnout, jak by jeho život vypadal, kdyby se rozhodl jinak. (Rozumchin)

KrestanFilms

U tohoto snímku mi nějak vadila prezentace Boha. Nevím proč, ale byl jsem z toho jaxi... nesvůj. Třeba to, jak mu anděl "flákl" aby ho přesunul v místě a jiné detaily. A na můj vkus zbytečně natažený... TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Kamca_

Ze začátku jsem k tomuto filmu byla trochu skeptická. Říkala jsem si, že to v žádném případě nemůže překonat film Otec rodiny s Nicolasem Cagem. I když jsou to hodně podobné filmy, tak každý je svým způsobem odlišný a zaujme něčím jiným. Tady role Kevinu Sorbovi sedla výborně. A miluju klavírní filmovou hudbu. Ta film hodně vylepšovala už od prvních vteřin a krásně se k ději hodila. Nevadila mi ani delší stopáž. Myslím si, že tam nebylo moc hluchých míst. A ten konec mě samozřejmě dojal. I když jsem takový konec čekala, slza ukápla. 80%. ()

kaylin

Aneb jak strašně snadné je prostřednictvím správné cesty - tedy přes křesťanskou víru - změnit svůj život k lepšímu... ()

Dlubal David

Nuuudááá... škoda, že drtivá část Američanů nežije oním čistým křesťanským životem, kterej hlásaj! ■ Téma je to zajímavé, leč poněkud špatně uchopené. Film se snaží nenásilnou formou apelovat na dobro v nás, jako třebas seriál Dotek anděla, ale chybí mu tah na branku. Snaží se mravokárně usměrňovat, jako Správná pětka, to by ještě šlo, ale když se snaží nás vychovávat ve stylu Sedmého nebe, tak to už je pro leckoho přes čáru... ■ Celkově film nehodnotím jako špatný, ale chtělo to víc zapracovat na atmosféře a hlavně druhá půlka šla udělat o hodně lépe. Poslední čtvrtina měla být více rozvinutá, pak by to celé dávalo daleko větší smysl... ◢ ■ ◣ (R) [62/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [60/100] ■ (H) Kevin David SORBO [63/100] ● Kristen Nöel "Kristy" SWANSON [59/100] ● Deborah Ann "Debby" RYAN [55/100] ● Kristin MINTER [55/100] ● John Dezso RATZENBERGER [60/100] ● Antoinette "Toni" Lindsay TRUCKS [55/100] ● Brittany RISNER [53/100] ■ (♫) [52/100] ■ (E) Touched by an Angel (1994) ● The Cokeville Miracle (2015) ● Black Knight (2001) ● Party of Five (1994) ● Groundhog Day (1993) ● 7th Heaven (1996) ● If Only (2004) ● 6 Below: Miracle on the Mountain (2017) ● Miracles from Heaven (2016) ● Soul Surfer (2011) ● Heaven Is for Real (2014) ● The Impossible (2012) ● Wild (2014) ● Tracks (2013) ● Flash of Genius (2008) ● Pretty Woman (1990) ● Soldier's Girl (2003) ● Picnic at Hanging Rock (1975) ● It's a Wonderful Life (1946) ● Requiem (2006) ● Standing Up (2013) ● Blindness (2008) ● Heaven Can Wait (1978) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 17-IV-2017; 02:38] [720p] ϿϾ [PZ-cz] [55/100] ■ (CSFD) Everyone(C) [55/100] ()

Everyone

Vůbec nevím, kde mám začít. Tento film je filozofické dílo (v první části, i když o to usiluje část druhá - o víře), které si klade zásadní otázky a při tom se tváří tak banálně. Ale nejsou vlastně ty nejtíživější a nejobtížnější věci ty nejprostší? (Základní linie života je naprosto triviální.) Vlastně předešlá řečnická otázka je také banální fráze, nebo snad není? Frází může být totiž cokoliv, jestliže v nás nic neprobudí a nic nepřipomene. Je bezobsažným sdělením, k jehož uchopení nám chybějí zkušenosti, znalosti, souvislosti,... ____ Jediné, co Vám mohu slíbit, že během (patrně i po) tohoto filmu budete také přehodnocovat a ptát se What If....Co, kdyby?...Problém je, že i když si myslíme, že jsme vždy udělali vše správně (jsou tací a to nemyslím nijak pejorativně) a neudělali v životě špatný krok, tak otázka What If padá na možnosti, na které jsme v minulosti nepomysleli a přitom k nim mohly vést naprosté maličkosti, nuance, které si nikdo už nepamatuje, protože v nás nevyvolaly nic k zapamatování (stejným způsobem vznikají např. i traumata z dětství apod., pro dotyčného je příčina neznámá, buď si ji nepamatuje, nebo si řetězec maličkostí nepospojuje). Podobně nikdo záměrně nechodí (byť jen myšlenkovou) cestou, že i na první pohled špatné rozhodnutí, povede k něčemu velkolepějšímu, pokud důsledky nejsou zjevné i s odstupem času, apod. ___ Celá společnost (ekonomický tlak) volá po metě, kterou Sorbo dosáhl, coby úspěšný manažer. Srdce volá po dráze pastora (tím nutně nemusí být náboženství; ale obyčejná tendence, které vystihuje asi nejlépe: rozdat se), ale dá se přenést do jiné roviny - humanitární pracovník, vědec, atp., ale samozřejmě standardně jako rodič, což je již ale kompromis mezi těmito dvěma extrémy, byť rodina je u většiny na prvním místě. Většina lidí jde (buď na to nemá buňky, nebo nechce být takto vyhraněna) kompromisem - rodina a jakási standardní ekonomická úroveň. Bohužel tento model přináší většinou přesně to, o čem se mluví, když se mladý pár přijde s pastorem poradit. To, o čem pojednává, každý druhý film o skřípajícím manželství. Je to evoluce (fyzické a mentální status quo nelze zachovat s plynoucími roky, již jen kvůli zkušenostem) lidí jako páru, rodiny, ale i jako individuí, které balancují právě mezi těmito dvěma extrémy a kam se přiklání/přikloní to je věc jejich povah, ale i okolí. ___ Tak na tento film je třeba nadhledu. Film je vlastně o hledání, balancováním pro a proti, volby správné cesty, která je plná kompromisů. ___ Jestliže je Vám myšlenka na anděla a Boha proti srsti (jsem ateista a jsem naprosto tolerantní, pokud mě nikdo nezačne přesvědčovat. [A to stalo v druhé části filmu!] To pak sám začínám klást otázky a nikdo nemá rád, když nestačí nalézat odpovědi a tím si kolikrát vysvětluje netoleranci, když se tím zpochybňují jeho vlastní přesvědčení), tak si můžete dosadit za What If, model paralelního vesmíru, kde se naše myšlenky (resp. reality) větví. Je zajímavé (a o tom jsem nikoho nikdy neslyšel diskutovat, asi mám primát, nebo málo čtu :-)), že každý si myslí, jak je jeho realita důležitá, protože se domnívá a že veškeré větvení se týká jeho vesmíru a přitom faktoriál vesmíru (lze si [byť fyzikálně nepřesně] představit jako řetězovou reakci a funkci množství částic vztažený k nezávislému času) si píše vlastní scénáře a náš život je jen jednou z mnoha variant, fixem vytaženým vláknem napříč všemi možnostmi, kterými jsme šli, nebo se pro ně nerozhodli. Toto myšlení se dá dobře parafrázovat na modelech vesmíru - od geocentrického, přes heliocentrickým model celého vesmíru, po střed vesmíru jako Mléčné dráhy a ještě dále nebo od představ animistů, přes polyteismus, dále přes monoteismus, po vědecké výklady. ___ Hodnotit film, jakožto hledání Boha je sice možné, ale krátkozraké a nepřesné. Protože toto slovo je zástupným pojmem mnoha otázek, které mají mnohem lepší (konkrétnější) pojmenování. Proč Kristus? protože to vede ke klidu, relax man, láska (nikoliv k ženě, matce, atd., ta boží) je smíření a klid. Stejně to může být i s možností posílat někoho do prdele a myslet tím můj miláčku. Hledat Boha je hledat pravdu a spokojenost v sobě samém. Personifikovat Boha je pro mě jednoznačný důkaz pacienta s oligofrenií. ___ První půl hodina skvělá (5 bodů), pak to jde hodinu do kopru (odpad!) - verbování bezvěrců skrze lásku - když jsi znásilňoval, kradl, vraždil...stačí říct upřímné sorry, tak to na mě působí. Vše odpuštěno. Skvělý návod pro všechny. Od umírajícího si stejně nic nevezmem, ani nikomu nic nepřinese, tak proč mu neodpustit, i když to mohl být masový vrah. Neskutečné zjednodušování činů skrze víru, a pak ještě odpuštění, noční můra spravedlnosti! I když ta je kolikrát imaginární asi jako Bůh. Lidská fantazie nemá mezí a v nějakém zákoutí mezi vyjmenovanými slovy a zážitky z prvního pohlavního styku se snad nachází Bůh. Poslední půl hodinka ukazuje, že jediné jak se z toho srabu dostat je láska, která na něho počkala 15,5 roku (každý pohádkář se teď musí podívat, zda dominantním žánrem ve filmu nebylo sci-fi). ___ Nakonec bych chtěl říct, že jsem rád, že jsou Američané v tak dobrých rukách a že upoutali Jeho pozornost. Afrika to již dávno nepotřebuje. Bůh udělal za velkou louží terno a prožívá svůj American Dream. Bibli neodpírám jednu věc a tou je úžasný recept na boj s agresivitou a vnitřními démony, pokud to čtenáři rozum dovolí a pochopí, tak se může spolehnout na kvalitní brainwashing. A teď už víte, že lexikální antidepresiva jsou zadarmo! () (méně) (více)

danilos

Kópia filmu Otec rodiny(2000),s rozdielom ze tentokrát hlavný hrdina sa ocitá ako pastor zboru.Pre mna jasne posolstvo posluchat Boha a hladať Jeho tvár. ()

BigStayer

Mám rád filmy, které mají větší ambice, než jenom pobavit, ohromit nebo vyděsit :-) .Tohle je jeden z nich. Zápletka nenová, vyústění předpokládatelné a právě v odvážné křesťanské modifikaci vybočuje z řady podobných filmů. Benovy dvě dcery jsou hereckým zpestřením filmu. ()

Rozumchin

Film zpracovává téma životních rozhodnutí. Úspěšný finančník Ben Walker se má za krátko oženit. Snad právě proto ho přepadne splín, který se snaží zahnat projížďkou ve svém novém mercedesu. Při následné poruše vozu mu do obličeje vystřelí airbag. Film déle pojednává o důsledcích této osudové rány.... I když se tak film z počátku netváří, jde vlastně o romantickou komedii na téma osudová láska. Dobrý film pro deštivé odpoledne s poněkud delší stopáží a celkem předvídatelným dějem. ()