Herbie a stará dáma

• slovenský

Herbie znovu útočí

Akční / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1974, 88 min

Nepokoušejte se vystěhovat starou paní z domu. Obzvláště, když ji hlídá inteligentní Volkswagen. Velice milý film, který mám rád i jako odrostlejší divák. Mnoho scén si dosud velmi dobře pamatuji: Jízda po nosných lanech mostu Golden Gate; plašení racků; šílený automobilový turnaj a také spousta taškařic se zlým panem Hawkem a jeho neschopnými kumpány. Sympatický ústřední pár a milá hudba potěší taktéž. Herbieho jsem prostě míval rád. A maličká úvaha o tom, že i věci mají duší, nikdy nemůže uškodit. 70%(3.7.2010)

Ne Superman, Zorro ani Batman, tentokrát je v roli ochránce a mstitele inteligentní a trochu zlomyslný Volkswgen brouk. A svoji starou dámu, která obývá starou, skoro burtonovskou hasičárnu určenou k demolici, je rozhodnut ochránit s nasazením vlastní kůže, tedy spíš plechů. Kouzelný příběh, v němž nechybí láska, honičky, padouch, vtip ani šťavnatá a spravedlivá pomsta se šťastným koncem není sice žádné filmové veledílo, ale rozhodně má dobrý nápad a pobaví.(22.2.2013)

V česku se to tuším jmenuje "Herbie a stará dáma" a je to zase o "inteligentním" Volkswagenu. Jim (majitel) závodí v Evropě a tak nechal Herbieho na hlídání jedné staré paní...(16.5.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +je to pěkný film -je hodně dobový/// Když jsem byl malej, viděl jsem zřejmě film Herbie jede rally, trošku si jej ještě pamatuji. Ovšem dodnes jsem netušil, že Herbie má jak tuto "trilogii", tak i ještě jeden starší snímek. Pokud počítám dobře, tak s nejnovějším pokračováním (2005) to číta 5 filmů. Řekněme si narovinu, že jakýkoliv film Herbie je koncipován pro mladší publikum. Jenže když se u filmu bavíte a už vám není 10, tak to velice poteší. Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, pak jsem se začal slušně zabávať a finále mi celkem vyrazilo dech. Hudba je příjemná. Rovněž herci, jak stará dáma, tak i mladá dvojice. Záporák je správně směšnej a Brouka si zamilujete i tady, jen škoda, že nemluví a rovněž nemrká :-). Jedině co mi trošku vadilo, tak dnes již obstarožní háv, který hlavně dnešnímu publiku příjde jako z jiného světa. Jinak jsem však velice potěšen./// Celkem 72%///(6.1.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,229,000Tržby Celosvetovo $-/65%/(9.8.2005)