Můj syn John (festivalový název)

My Son John

My Son John

Drama / Psychologický

USA, 1952, 122 min

Rodinné drama s propagandistickou antikomunistickou stránkou. Natočené to není vůbec špatně, ale scénář je trochu slabší. Postavy jsou spíš takové karikaturky a všechny ty proslovy o bohu, vlastenectví, vlajce a na druhé straně komunismu šíleně nudí. 2,5(30.12.2017)

Tento film je hodně těžko uchopitelný, myslím si, že v době vzniku mohl být v USA populární, ale nám už dnes moc říct nemá a ty dlouhé proslovy přijdou při nejmenším podivné [LFŠ2018](3.10.2018)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Námět(11.3.2004)

• - Film se dostal do amerických kin v době vrcholící činnosti kongresového výboru vyšetřujícího hollywoodské tvůrce a jejich levicové názory a setkal se s převážně negativním kritickým ohlasem a pouze vlažným diváckým zájmem. Za snímek se postavily především známé konzervativní organizace jako veteránská Americká legie nebo Katolický tiskový institut. Sám McCarey, přesvědčený, že natočil pro soudobé společenské dění důležitý snímek, byl velmi zklamán jeho přijetím, zvláště jedovatými recenzemi newyorských filmových kritiků, a prohlásil, že se cítí „znevážen jako režisér“ a „uražen jako umělec“. (Zdroj: Letní filmová škola)