Cimrmani (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 1997, 60 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (19)

TV-pořad. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 60% (3*) |(24.10.2013)

Laskavý a inteligentní humor k divákovi promlouvá z vybraných ukázek mistrových děl. A zároveň je z dokumentu cítit velká radost ze vzájemné spolupráce zprostředkovatelů nesmrtelného díla našeho velikána.(3.1.2015)

"Humor je injekce proti zbláznění z toho, že se neodvratně blíží smrt.." takhle nějak to Svěrák podal :))(12.7.2010)

Díky, pane Cimrmane, za zmiňované elektrody humoru.(30.12.2012)

Asi nezbývá než dát kytku do kostela za to, že se všichni tihle báječní lidé setkali a mohli stvořit takový ranec inteligentního humoru.(27.5.2014)

Příjemný dokument, sice se v něm nějáké opravdové perličky o Cimrmanech nedovíte, ale je udělaný s úctou a Cimrmanology (do kterých se rád počítám) potěší.(5.5.2016)

Další z geniálních dílek naší doby.(15.11.2014)

Zábavně udělaný dokument o divadle Járy Cimrmana, jeho zakladatelích i současných hercích. A aby to nebyla taková nuda (což nemůže být při vyprávění takových kapacit jako je Svěrák či Smoljak), jsou jednotlivé rozhovory prokládány ukázkami z her. Chytlavý dokument, který cimrmanologa uspokojí, neznalce zaujme.(30.7.2010)

Škoda, že nemůžu dát hvězdiček víc, protože toto divadlo, mi vždy dokázalo povznést náladu, humor, který zlidověl i v širokých lidových vrstvách a to i u těch, kteří nenašli k tomuto humoru vztah.(5.7.2010)

Člověk jako jediný tvor si je vědom smrti a aby to vědomí přežil , vynalezl humor...(1.3.2017)

Títo páni majú dar ľudskosti a humoru, s ktroým sa delia s minimálne dvoma národmi. A nástupcovia bohužiaľ v nedohľadne..(27.10.2016)

Pro nadšence a fanoušky Járy Cimrmana to je pohlazení po duši!(9.7.2010)

Jako, když zrovna stojíte naprosto zničení po kotníky ve vodě díky přeteklé vaně souseda nad vámi, zazvoní zvonek u dveří a vy jste za nezvané hosty rádi, protože s nimi strávené chvíle vás vždy příjemně pohladí. Bohužel je smutné sledovat, jak s další reprízou přibývá "Cimrmanů", kteří již nejsou mezi námi :((7.1.2015)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1998.(5.11.2016)

Líbí se mi, že tady většina komentářů hodnotí génia Járu C., nikoliv však dokument samotný. Cimrmani si poseděli s autory dokumentu v různých kavárnách, kde si klidně pohovořili a k doložení pravdivosti a věrohodnosti slov sloužily kratké uzázky z her. Nebylo to špatné, ale pak mu usekli ruku.(4.1.2015)

Jako dlouholetého "cimrmanologa" mě tu nemohlo nic překvapit, ani jsem se nedozvěděl nic nového, ale za tu Svěrákovu definici humoru a proč si jej vůbec člověk "vymyslel" lze jen zatleskat a dát "povinně" za pět!(8.1.2015)

Pro mě,jako těžce skalního příznivce divadla JC a s ním vše spojené,moc hezké nakouknutí za oponu a do soukromí,jak přemýšlejí,jak se kdo poznal,jak se kdo dlouho zná atd. Nenáročná hodinka,z které si každý milovník Cimrmanovského divadla něco vezme.Doporučuji.80%.(5.5.2011)

Ukázka tvorby lidí, kteří i v dnešní době dokáží vyvynout inteligentní humor... Obrovská škoda, že bylo vysíláno zrovna u příležitosti smrti českého génia Ladislava Smoljaka...(5.7.2010)

Krasné vyprávěni o Cimrmanech s malým náhledem do jednotlivých her(2.1.2015)