Dedo Eastwood nie a nie odísť do dôchodku a to je len dobre:) Na staré kolená si vyberá veľké postavy a témy, so striedavým úspechom a neúspechom u širokého publika, Mňa týmto filmom potešil, ale viem si predstaviť že ľudia, ktorí nemajú "vedomostný backround" si to asi veľmi neužijú. Tak isto je fajn byť oboznámený s osudmi ľudí ako Lindberg, Dillinger, Kennedyovci atď. Eastwood veľa nevysvetľuje, sústreďuje sa na faktické a naratívne sprostredkovanie udalostí, ako aj na určujúce vzťahy Hoover - Tolson, Hoover - matka. A práve týmto komerčne "menej pútavým" a minimalistickejším (niekto by to nazval nudným - s tým nesúhlasím!) spracovaním si ma tento film získal tak, že by som sa nebránil ani dlhšiej stopáži (a tým pádom väčšej hĺbke a šírke príbehu). Leo DiCaprio je pri zobrazovaní tak komplikovaného charakteru presvedčivý, hoci maskéri mu to pri zobrazovaní starého J.E.H. vôbec neuľahčujú:) Clint má stále čo povedať a jeho old- school štýl mi zas raz sadol...(18.3.2012)

Nejsem Američan, film mě nebavil od začátku do konce, čekal jsem stále na nějakou pamětihodnou scénu, která by mohla mé hodnocení vylepšit, ale marně. J. Edgar Hoover, jak je nám představován DiCapriem, byl asi nejmíň zábavný člověk na světě. Taková figurka se jen tak nevidí. Clinte co jsi to provedl, na stará kolena se pouštět do takové do nebe volající nudy. Rozhodně by sis měl více hlídat do čeho se ještě pustíš. Bohužel režisérská úroveň jde od Gran Torina stále dolů. Invictus 80%, Hereafter 60%, J. Edgar 40%. Máme se začít bát? PS: Druhá projekce už dopadla o něco lépe a herecký výkon Lea je dechberoucí. 60%(22.2.2012)

You are a scared, horrible, little man. Tahle replika vystihuje Eastwodův film docela přesně. Snaží se zaměřit na kontroverzního Edgara Hoovera a přitom je celý film tak nezávadný, jak jen to jde. Po řemeslné stránce všechno funguje, jak má, ale opět "stokrát viděno a slyšeno". Leo je tradičně výborný, jenže tyhle jeho historické postavy mi začínají splývat do jedné. Černého Petra si při make-upu zjevně vybral Arnie Hammer. Kvůli tomu nánosu latexu, co má na obličeji, mu vypovědělo službu všechno obličejové svalstvo. Výsledek? Karikatura. A tak nějak působí celý film.(24.2.2012)

DiCaprio hrál Hoovera, zakladatele a dlouholetého šéfa FBI, jako o život a je velmi přesvědčivý. Bohužel, Hoover patrně nebyl žádná mimořádně zajímavá osobnost (s výjimkou vlastnictví řady osobních spisů na politiky), jen vysoce výkonný antikomunistický úředník fanaticky oddaný zájmům vlasti. To jde proti vyšší dramatičnosti jinak dobrého filmu v režii Clinta Eastwooda. Snímek by ale ztratil na přitažlivosti, kdyby nebyl natočen podle skutečnosti. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vD99zwj-ZUg(14.1.2013)

• Beastmaster4

I přesto, že jsem věděl, do čeho jdu, nečekal jsem takovou nudnou a utahanou záležitost. Pochválil bych snad jen Leonarda DiCapria, protože na něm bylo zas vidět, že herecky zvládá perfektně, ale bohužel v tomhle filmu se ztratil i jeho výkon. Možná Eastwood zamýšlel něco jiného, možná chtěl dát divákovi jen pořádnou porci politických žvástů s detektivním pozadím. Spolu s IRON LADY jde o další životopisný titul, který mi neměl co nabídnout. Netvrdím, že od životopisných filmů čekám nějaké zázraky, ale tímhle stylem si troufám tvrdit, nemají žádnou šanci na úspěch.(5.5.2012)

• - Celosvětová premiéra proběhla 3. listopadu 2011 na AFI FF v Los Angeles. (Varan)

• - Veľkú prácu na postave J. Edgara odviedli maskéri. Leonardovi DiCapriovi museli dať umelý chrup, latexovú čiapku na hlavu, tupé a žlté šošovky. Na tele mal návlek, keďže skutočný riaditeľ J. Edgar bol väčší ako jeho predstaviteľ. Z tohto dôvodu strávil na maskérskom kresle aj sedem hodín denne. Vedúci maskérskeho tímu bol Sian Grigg. (Greenpeacak)

• - Aby sa Judi Dench vyhla nahradeniu vo filme, zatajila zlomeninu prsta na nohe, ktorú utrpela pri natáčaní jej predchádzajúceho filmu. (MIG29)