Eastwoodův J. Edgar mi ve spoustě věcí připomíná Spielbergova Lincolna. Kromě režie vybroušené k dokonalosti hlavně kamerou, jejími vyšisovanými barvami, tím, jak je ponuře tmavý (každý vpád ostrého denního světla je nečekaný a jaksi nepatřičný)... A především způsobem vyprávění o hlavním hrdinovi. No, hrdinovi... Že to s Hooverem bylo všelijaké, je asi všem dobře známo. Stejně mě ale překvapilo, jak moc z těch kontroverzních kapitol jeho života dokázal Eastwood ukázat, aniž by přitom Hoovera jakkoliv ospravedlňoval nebo z něj dělal svatouška. Je to přesně ten dokumentárně laděný styl hraného filmu, který mám rád. Fikce vybájená samotným Hooverem střídá známá fakta tak obratně, že nepoznáte, co je vlastně co, a je jen na vás, abyste se v tom dramatickém, ale stále velice citlivém a zároveň rýpavém divadle vyznali. K hercům nemám výhrady, Leonardo DiCaprio působil přesvědčive i pod nánosem důchodového latexu, maskér Armieho Hammera už sice tak realistickou práci neodvedl, ale i tak smekám.(2.3.2013)

J.Edgar je dobrý kousek, který si vyžívá v autenticitě všech přihlížejících. Leonardo DiCaprio je pro změnu špička současné herecké elity, protože Johna Edgara dokázal ztvárnit tak perfektně, že si chvíli budete řikat, jestli to Leo jenom nahrává nebo tak skutečně zakladatel FBI jednal. Největším problémem tohoto filmu je ale skutečnost, že je dost specifickou volbou pro večer s filmem. Je totiž těžký na sledování a je třeba sledovat každou scénu z něj, aby se pak následný vývoj dokázal pochopit. Jenže to je v některých ohledech docela těžké, protože film dokáže občas velice dobře nudit. A hlavně. J. Edgar Hoover je postava, která zaručeně ne každému sedne. Ono odhodlání z něj totiž chvílemi dělá dobrou nestvůru a je třeba se i na to obrnit. Film se ale nechce zalíbit a to je sympatické. Clint Eastwood si dal práci s co nejpřesnějším vznikem FBI a životopisným odvyprávěním člověka, který stál za oponou, a to se mu podle mě povedlo. Ze zajímavostí mě docela překvapilo, že výběr lokalit pro tento film vybíral Čech žijící v Americe. Tak ať mu to tam i nadále šlape.(9.4.2012)

V krátkém časovém období jsem viděl dva významné životopisné filmy posledního roku - Železnou lady a právě J. Edgara. Eastwood si zvolil ke zfilmování zajímavou osobu americké novodobé historie i výborného představitele v osobě Lea DiCapria, ale přeci jen to trochu přehnal se stopáží. Styl vyprávění není tak dynamický jako u zmiňované Železné lady, ale pořád je zde dost stěžejních momentů na udržení divákovy pozornosti. Eastwoodova více než dvouhodinová lekce dějepisu sice zaostala lehce za očekáváním, ale v žádném případě nemůže být řeč o režisérově epic failu nebo snad pokročilé senilitě. 70%(17.3.2012)

Dedo Eastwood nie a nie odísť do dôchodku a to je len dobre:) Na staré kolená si vyberá veľké postavy a témy, so striedavým úspechom a neúspechom u širokého publika, Mňa týmto filmom potešil, ale viem si predstaviť že ľudia, ktorí nemajú "vedomostný backround" si to asi veľmi neužijú. Tak isto je fajn byť oboznámený s osudmi ľudí ako Lindberg, Dillinger, Kennedyovci atď. Eastwood veľa nevysvetľuje, sústreďuje sa na faktické a naratívne sprostredkovanie udalostí, ako aj na určujúce vzťahy Hoover - Tolson, Hoover - matka. A práve týmto komerčne "menej pútavým" a minimalistickejším (niekto by to nazval nudným - s tým nesúhlasím!) spracovaním si ma tento film získal tak, že by som sa nebránil ani dlhšiej stopáži (a tým pádom väčšej hĺbke a šírke príbehu). Leo DiCaprio je pri zobrazovaní tak komplikovaného charakteru presvedčivý, hoci maskéri mu to pri zobrazovaní starého J.E.H. vôbec neuľahčujú:) Clint má stále čo povedať a jeho old- school štýl mi zas raz sadol...(18.3.2012)

• MeanWhile

Velké očekávání, malá odezva. Clint bohužel zklamal a s ním i Leonardo. Jednotlivé přepínání filmu ze dřívějška do "dneška" se mi do filmu nehodilo a starej Leo mi připadal spíš jak J. Voight ještě za pár let. K tomu připočtu ty gay scény, kvůli kterým se mi film jevil ještě hůř. No zatím pro mě nejhorší film s DiCapriem a asi i od Clinta. Tohle se zkrátka nepovedlo.(5.5.2012)

• - Film byl do kin dodáván pod kódem "Lawman". (bfa)

• - Do role Helen Gandy byla původně obsazena Charlize Theron, avšak z projektu odstoupila kvůli účasti na natáčení filmu Sněhurka a lovec (2012), kde ztvárnila zlou královnu. Místo ní se uvažovalo nad obsazením Amy Adams, ale roli nakonec získala Naomi Watts. (Kritiq)

• - Hlavním asistentem byl při výběru lokací Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)