• MeanWhile

Velké očekávání, malá odezva. Clint bohužel zklamal a s ním i Leonardo. Jednotlivé přepínání filmu ze dřívějška do "dneška" se mi do filmu nehodilo a starej Leo mi připadal spíš jak J. Voight ještě za pár let. K tomu připočtu ty gay scény, kvůli kterým se mi film jevil ještě hůř. No zatím pro mě nejhorší film s DiCapriem a asi i od Clinta. Tohle se zkrátka nepovedlo.(5.5.2012)

• gudaulin

Edgara nepovažuju za nejhorší Eastwoodův film, ale spáchat s tak úžasným námětem a obsazením tak (pod)průměrnou podívanou je na pár facek, a když vezmu rozdíl mezi výsledkem a ambicemi, pak jde bohužel z mého pohledu o největší Eastwoodův režijní neúspěch. Eastwood zklamal jako vypravěč, jeho režie je bez nápadů a scénář taky nepatří k těm, které by se daly označit za skvost. Když srovnám Edgara s Božským od Paola Sorrentina, pak Eastwood na poli životopisných snímků ostudně selhává. Jako televizní snímek, dejme tomu, ale jako velký příběh o velké legendě americké politiky a kriminalistiky a zakladateli jedné z nejznámějších institucí USA prostě ne. Celkový dojem: 40 %.(5.5.2015)

,,INFORMACE JSOU MOC!“..... /// Rudá revoluce dorazila na Americkou půdu a potřebovala muže jako byl J. Edgar Hoover. ,,NEZAJÍMÁ MĚ KDO SPÁCHAL ZLOČIN, ALE KDO SE K NĚMU CHYSTÁ“. Politika v každým okýnku filmu, v každým slově – co jste kurva čekali? Dědečka z Ruský pohádky? Precizní, filmařsky přesný ODKAZ ČLOVĚKA A POVĚST INSTITUCE. Životopis FBI s nejdůležitějšími mezníky a fakty. Další z filmů: ,,NIKDY NESMÍME ZAPOMENOUT NAŠI HISTORII“. Hodně přemejšlím o 4*. Mám tyhle politický filmy rád. Ale třeba narozdíl od J.F.K. je tohle pro ne - Američana příliš dlouhý. Jasně,... 3* filmu o starým zmrdovi, po jehož smrti se všem (nahoře) ulevilo, celkem slušej! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo nechal vyhostit z USA Emmu Goldman. 2.) Zajímá mě, jak to bylo se synem Charlese Lindberga 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(16.2.2012)

Zklamání. Řemeslně skvěle zvládnutý film s tradičně výtečným DiCapriem. Clint i scénárista však selhávají jako vypravěči. Přišlo mi, že především v první polovině pořádně neví, jak celý příběh J. Edgara uchopit. Ty různé časové linie se mi zdály úplně zbytečné a to vyprávění pomocí Edgarových vzpomínek mi tady vyloženě nesedělo. Scénář se ani nesnaží nějak vybočit ze stínu svého žánru a je strašně nezajímavý. Clint se sice snaží film i lehce vypointovat, ale nezabralo to. Máme tady další klasické 137 minutové životopisné drama bez jediné pamětihodné scény a bez jediného momentu, který by s divákem nějak zamával. Je to škoda. Clint Eastwood je osobnost, které si budu navždy vážit, ale mám pocit, že v posledních letech už mu dochází dech.(15.2.2012)

Inteligentní film pro inteligentní publikum. Ani mě nepřekvapuje, že se nedostal do oficiální české distribuce - když si pročítám některé zdejší komentáře, vidím, že by na něj neměl kdo jít. Mít dopředu nějaké znalosti o americké historii se vyplatí, ale není to podmínkou - alespoň se něco nového dozvíte (s tím, že všechno, co divák vidí, se na závěr dost zrelativizuje). Je to vynikající životopisné drama o jedné z nejzajímavějších postav dějin USA a je extrémně dobře a poctivě udělané. Snaha o maximální fyzickou podobnost historických postav s těmi filmovými je už jen takovým očekávaným bonbonkem. A je třeba vyzdvihnout i stařecké masky DiCapria a Hammera. Čistě za sebe můžu říct, že mi ve filmu chyběly dvě věci - třeba konfrontaci Hoover x Nixon (alias syčák a ještě větší syčák). A pak hlavně ještě další hodina stopáže (třeba o mccarthismu). Protože 137 minut bylo zoufale málo. Chtěl bych mnohem víc.(9.3.2015)

• - Kolem filmu kolovaly fámy, že Tolsona měl hrát Joaquin Phoenix. (bfa)

• - Natáčení začalo 7. února 2011, natáčelo se ve státech Virginie, D.C. a Kalifornie. (Varan)

• - Do role Helen Gandy byla původně obsazena Charlize Theron, avšak z projektu odstoupila kvůli účasti na natáčení filmu Sněhurka a lovec (2012), kde ztvárnila zlou královnu. Místo ní se uvažovalo nad obsazením Amy Adams, ale roli nakonec získala Naomi Watts. (Kritiq)