Formálny perfekcionizmus a uhladená réžia veterána Eastwooda úplne prebíja nudný scenár a nezaujímavý dej. Eastwood očividne ašpiroval na Oscary, pretože J. Edgar je neznesiteľne akademický, chladný a diváka si k sebe nepustí, čo je obrovská škoda. S odstupom času a usporiadaním myšlienok si nedokážem spomenúť na jedinú pôsobivú scénu. DiCaprio opäť predvádza nadštandardný herecký výkon a ocenila by som, keby ho Akadémia konečne prestala nepochopiteľne ignorovať. Od Eastwooda ale nič prekvapujúce.(9.6.2012)

Od dvojice DiCaprio a Eastwood si iste mnohí sľubovali veľa, ale ja nepatrím do skupiny, ktorí film úplne zatracujú. DiCaprio predviedol ďalší výborný výkon a ani príbeh o zakladateľovi FBI nebol zlý. Jeho nasadenie a odhodlanie som obdivoval, filmu môžem vytknúť iba istý chlad. Možno to spôsobil Edgarov nie veľmi pekný súkromný život, možno chýbalo pár chytľavejších scén. Niekde sa stala chyba a asi ťažko bude tento film pre niekoho srdcová záležitosť, ale na druhej strane to nejakým veľkým sklamaním nazvať nemôžem. Rád som si film pozrel, zoznámil sa s postavou J.D.Edgara a čas strávený pri filme nepokladám za stratený, pretože film je aspoň informačne bohatý a po hereckej stránke bravúrne zvládnutý. Nebol to síce strhujúci zážitok ako sme u Clinta zvyknutí, ale ktorý režisér má kariéru nabitú iba samými hitmi? 60%.(17.8.2014)

"Možná vůbec nejlepší herecký výkon Leonarda DiCapria v příběhu o muži, který si vylhal celostátní instituci na boj se zločinem tak přesvědčivě, že se stala skutečností. Politika jde stranou, osobní linie jsou chladné, důležité je „vyprávění uvnitř vyprávění“ a hrátky s tím, co je ještě pravda a co už mýtus a jak je i pro takový kolos jako FBI velmi důležité (třebaže lživé) PR." Viac na MZ.(4.4.2012)

• verbal

Ač už poslednímu kovbojovi pomalu dýchá na záda Bledý jezdec, řemeslně precizní filmy pořád točit umí. Je jen trochu mrzuté, že tématicky střílí do vzduchu. Lidí se zajímavými životopisy je jako much, takže je docela škoda, že poté, co udělal z jihoafrického teroristy pigmentovaného Krista, si teď pro změnu vybral zaoceánského Goeblse, jenž celý život seděl na prdeli a jen nudně, navlečen v červenách tangách, ostopéro pletichařil, až z toho vznikl "naprosto apolitický" moloch kapitalistické STB, který nám teď vypíná stahovací servery. Navíc ten Rocco Siffredi v hlavní roli je stejně šťastnou volbou, jako by na zábradlí potápějícího se Titaniku visel Schwarzenegger a s jednou ze svých nepřeberných mimických kreací vmetl slečně Winsletové do uslzeného obličeje "I'll be back". Za povšimnutí určitě stojí i vynikající práce maskérů, kteří si odskočili na melouch při pauze seriálu Walking dead. Oba zestárlí hošššani totiž vypadají jako čerstvě exhumované mrtvoly, které narychlo vycpali tampóny a trochu si na nich zařádili sekunďákem, aby jim náhodou neupadl xicht, než odemelou své party. No a co teď s tím jako mám jako dělat? Perfektně natočené, nezáživné náborové video s krutým castingovým errorem si dvě rudé hvězdy za všechny ty "ubohé", neprávem perzekuované komunisty určitě zaslouží.(15.2.2012)

• MeanWhile

Velké očekávání, malá odezva. Clint bohužel zklamal a s ním i Leonardo. Jednotlivé přepínání filmu ze dřívějška do "dneška" se mi do filmu nehodilo a starej Leo mi připadal spíš jak J. Voight ještě za pár let. K tomu připočtu ty gay scény, kvůli kterým se mi film jevil ještě hůř. No zatím pro mě nejhorší film s DiCapriem a asi i od Clinta. Tohle se zkrátka nepovedlo.(5.5.2012)

• - Celosvětová premiéra proběhla 3. listopadu 2011 na AFI FF v Los Angeles. (Varan)

• - Nástupcem J. E. Hoovera na postu ředitele FBI se později stal Clyde Tolson, avšak jen na jeden den. (Flussmaister)

• - Kolem filmu kolovaly fámy, že Tolsona měl hrát Joaquin Phoenix. (bfa)