Tak todle se Clintovi nepovedlo. J. Edgar skutečně stojí za zmínku POUZE díky výtečnému DiCapriovi, jehož herecký výkon je úchvatný a nedokázaly jej zastavit ani naprosto odporné masky. Jo a pak ještě brilantní svícení :)) Zbytek filmu je bohužel špatně odvyprávěný, laxně propojený, nijak extra zajímavě zahraný (Armie Hammer to slíznul, chudák vypadá jako Kryton), nesrozumitelný v informacích i v jejich podávání a v neposlední řadě také špatně pracující s motivy, které by měly mít nějaký význam, ale namísto toho působí spíše směšně až neuctivě. Kvůli scéně posledního rozhovoru starého Edgara a Tolsona má ten film cenu. Ale pak hned měl skončit... Vidíte? Další věc, která je špatně...(18.2.2012)

V krátkém časovém období jsem viděl dva významné životopisné filmy posledního roku - Železnou lady a právě J. Edgara. Eastwood si zvolil ke zfilmování zajímavou osobu americké novodobé historie i výborného představitele v osobě Lea DiCapria, ale přeci jen to trochu přehnal se stopáží. Styl vyprávění není tak dynamický jako u zmiňované Železné lady, ale pořád je zde dost stěžejních momentů na udržení divákovy pozornosti. Eastwoodova více než dvouhodinová lekce dějepisu sice zaostala lehce za očekáváním, ale v žádném případě nemůže být řeč o režisérově epic failu nebo snad pokročilé senilitě. 70%(17.3.2012)

You are a scared, horrible, little man. Tahle replika vystihuje Eastwodův film docela přesně. Snaží se zaměřit na kontroverzního Edgara Hoovera a přitom je celý film tak nezávadný, jak jen to jde. Po řemeslné stránce všechno funguje, jak má, ale opět "stokrát viděno a slyšeno". Leo je tradičně výborný, jenže tyhle jeho historické postavy mi začínají splývat do jedné. Černého Petra si při make-upu zjevně vybral Arnie Hammer. Kvůli tomu nánosu latexu, co má na obličeji, mu vypovědělo službu všechno obličejové svalstvo. Výsledek? Karikatura. A tak nějak působí celý film.(24.2.2012)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $37,306,030Tržby Celosvetovo $79,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,856,317 //počet predaných kusov 114,298Tržby za predaj DVD v USA $6,011,095 //počet predaných kusov 401,007║ Film J. Edgar mohol byť rovnako fascinujúci a kontroverzní ako JFK ale nie je, lebo Eastwood tam namiešal s každého rožku trošku a tak až na pár zaujímavých scén(vyšetrovanie únoscu Lindberghovho dietata, či záverečné odhalenie skutočných konaní Hoovera pri vyšetrovaniach prípadov) nepríde na žiadny súvislí dej, ktorý by strhol. DiCaprio herecky klasicky dosť dobrý. /55%/(11.3.2012)

Je mi smutno se zdejších reakcí diváků, kteří své nepochopení tohoto ne pro všechny srozumitelného díla dávají za vinu Clintu Eastwoodovi. Přiznám barvu, že jsem chtěl film v půli také opustit (vypnout), sledování počínání J. Edgara mi nepřinášelo vůbec žádnou radost, ovšem jaké milé překvapení mě čekalo na konci. Úplně mě rozesmálo, jaký podraz si na diváka ten starý lišák (Eastwood) nachystal. Se závěrem dostává celý portrét úplně jiný rozměr a veškeré nepochopení a otázky, jak to tvůrce se svým pohledem na Hoovera vlastně myslel, jsou rázem pryč. A nejlépe je o filmu nevědět vůbec nic (můj případ). Pak vás totiž překvapí i to kontroverzní nahlédnutí do soukromí.(16.4.2012)

• - Kolem filmu kolovaly fámy, že Tolsona měl hrát Joaquin Phoenix. (bfa)

• - Nástupcem J. E. Hoovera na postu ředitele FBI se později stal Clyde Tolson, avšak jen na jeden den. (Flussmaister)

• - Hlavním asistentem byl při výběru lokací Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)