Patricia Cornwell: V ohrožení (TV film)

At Risk

Tieň ohrozenia

Odložený prípad

Krimi / Mysteriózní

USA, 2010, 90 min

• Colour

Keby sa z filmu vynechajú všetky zábery z vtáčej perspektívy na mrakodrapy, ubudla by snáď i polovica filmu. Z úvodu som mala pocit, akoby sa dívam na pilotný diel nového krimiseriálu. Scenár bol divný, s hlodami typu "nedívaj sa mi na nohy. Prečo? Vieš prečo. Neviem, obe máš rovnaké" a pod. Množstvo nelogických dialógov i scén. Vyšetrovaniu prípadu spred 30 rokov bolo venovaných možno 30 minút, zvyšok boli omáčky okolo prepadnutia prokurátorky Lamontovej, predvolebnej kampane na post guvernéra a spomienkam hlavného hrdinu na detstvo. Odhalenie všetkých prípadov bolo priemerné a nie príliš prekvapivé. Záver úplne zbytočný. Námet bol dobrý, dal by sa z neho urobiť fakt dobrý film, no toto sa s dobrým filmom veľmi porovnávať nedá.(27.6.2010)

• brtko

Mal som celý čas pocit, že sledujem iba radovú epizódu podradnej kriminálky, a to asi nie je pre televízny film príliš dobré. Zaujímalo by ma či si kameraman myslí, že sú jeho výstrelky efektné, mne to totiž prišlo akoby len prvýkrát používal svoj vianočný darček z ktorého je síce nadšený ale chýba mu akýkoľvek cit. K hereckému obsadeniu, hudbe a scenáru sa vyjadrovať už radšej nebudem.(4.7.2011)