Křivé obvinění (TV film)

Neprávom odsúdený

Drama / Životopisný

USA, 2010, 85 min

• DJ Kritik

"Kráska" ako vo filme oslovujú Juliu Ormond, je počas celého filmu, ktorý zachytáva cca 25 rokov života úplne rovnaká, bez najmenšej zmeny. Film síce rozpráva o súdnych ťahaniciach hlavného hrdinu, ale ak chcete vidieť prácu vyšetrovateľa, advokáta, alebo život rodiny a pod to tu nenájdete. V tomto filme budete vidieť rozhovory "advokátky" a klienta, ktoré nemajú žiadnu výpovednú hodnotu a ani nijak nezdramatizujú neskutočne dramatický a ubíjajúci život hrdinu a jeho rodiny. .... .... ... Vtiahnutie do deja: * Akcia:* Realita: ****(6.8.2010)

• djcremo

Film mal veľký potenciál, ale tvorcovia tohto filmu ho neskutočne premrhali. Na to že ide o film podľa skutočnej udalosti, ktorý rozoberá 22 rokov života nespravodlivo odsúdeného,tak herci akosi nestárli a pôsobili vždy rovnako. A podľa mňa sa film zaoberal nepodstatnými vecami, miesto toho aby šiel do hĺbky jadra a venoval sa dôležitejším veciam pre tento prípad. Veľké sklamanie pre mňa.(16.11.2010)

Vo filme KRIVO Obvinený nám režisér T.McLoughlin,rozobral podrobne charakteristiku hlavných postáv-doslova na šróbiky.Ale,paradoxne to vôbec nemusel-lebo to celé zbytočne zdržiavalo celý príbeh a miestami to bolo nudné.Na to,že je to TV-FILM,tak je to slušné dielo.Za čo môžeme vďačiť,hereckému výkonu ,,koncipientke’’ Janet Gregory vo filme prezývaná ako,,kráska’’(J.Ormond),ale aj krivo odsúdenému Calvina Williseho ,ktorý si odsedel 22rokov,ktorého stvárnil (Mahershalalhashbaz Ali).HOD:68%.10% som pridal za záver filmu,kedže McLoughlinovi sa podarilo zahrať aj na emočnú strunu.PS: 5% navyše zato,že USA justícia sa Calvinovi Willisemu ani neospravedlnila a nijako ho neodškodnila-JE to veľmi poľutovania hodné! (19.8.2013)

Toto je jeden z filmov, pri sledovaní ktorých máte chuť zakričať "stop", skočiť do deja a vysvetliť postavám, že stačí rozsvietiť, aby nemuseli po tme narážať do stien. Lenže potom si uvedomíte, že film je natočený podľa skutočnej udalosti a neostáva vám nič iné, len so smútkom akceptovať fakt, že ľudia bývajú dosť často hlúpi a neschopní (týka sa oboch strán). A len tak na okraj, ten dabing ma veru tiež veľmi neočaril.(1.8.2010)

• Marťulka

Když se nad tím zamyslíte, opravdu je to neuvěřitelné, sedět ve vězení tak dlouho, ztratit rodinu, "nejlepší léta" a přitom nic neudělat. Potom vás pustí a nedostane ani omluvu, ani žadné peněžní odškodné, jako malou útěchu. Co je horší, že tento film ukázal pouze zlomek z toho, co mohl. Nudné, zdlouhavé, zkrátka o ničem. Souhlasím s Veverysiakem, že možná filmu uškodilo, že je televizně zpracován. Navíc jsem film viděla v cz dabingu, což 100%ˇuškodilo na mém hodnocení....(26.7.2010)

• - Stát Louisiana za 22leté vězení Calvina Willise neodškodnil ani se neomluvil. (vvendelinekk)