Komentáře uživatelů k TV seriálu (336)

 • hygienik
  *****

  Ak ste milovníci seriálov, iste poznáte ten pocit, keď končí seriál, ktorý milujete a vy viete, že najbližšieho pol roka sa budete márne snažiť nájsť adekvátnu náhradu. Ak aj nájdete nejaký sľubný kúsok, po pár dieloch zistíte, že to nie je ono. Terra Nova sa pre mňa stala adekvátnou náhradou za SGA - po roku hľadania. Je mi jedno, že je to vykrádačka iných seriálov, nevadí mi, že propaguje rodinné hodnoty - hoci tie mi v sci-fi prídu nepatričné a ani to, že akčnosťou zaostáva za SGA o milión rokov. Znovu som zažil ten super pocit, že sa neviem dočkať ďalšej časti a tých 45 minút mám neskonalú radosť.(5.7.2014)

 • KevSpa
  **

  Pilot: Mix všech možných filmů a seriálů (Jurský park, Lost, Avatar, Stargate atd.), na který se ovšem dobře kouká. Je jasné, že kromě triků půjde v seriálu i o řešení záhady, tak jen doufám, že se do toho tvůrci příliš nezapletou jako v případě Lost. Mírně iritující je vše točící se okolo "hlavní" rodinky, což je jedno velké klišé (snad těch "objímacích" scén bude co nejméně). Terra Nova se ale netváří, že chce být něčím víc než výpravnou seriálovou oddechovkou, tak nebudu zatím příliš kritická. Mimochodem Stephen Lang, který dostal roli očividně na základě jeho postavy z Avataru, je jako vždy výtečný a má na to, aby tenhle seriál utáhnul. 1. díl - 80%, 2. díl - 60%, 3. díl - 40% WTF? Útok "ptáků" a řešení vyumělkovaných rodinných krizí - to bylo jako všechno?, 4. díl - 20% Seriously?, 5. díl - 40% Až teď mi došlo, že je to komedie!, 6. díl - 40 % Celý díl promarněný pseudo vyšetřováním vraždy. Tímto s Terra Novou končím, lepší už to nebude.(29.9.2011)

 • Tom Hardy
  ***

  Stephen Lang je prostě geniální a vůbec bych se nebál mluvit o životní roli. Vše ostatní je na hraně tvůrčí krize, kdy je poměrně dobrý napád rozváděn za pomoci tradičních berliček, které jsme již v x-variantách viděli jinde. Není to nuda, ale podobné téma by si určitě zasloužilo zajímavější rozvedení. I přes tunu klišé má Terra Nova nepopiratelné kouzlo a ohromný potenciál, který, doufám, tvůrci postupem času využijí. Snad se tenhle polotovar dočká druhé, méně "tradiční" sezóny.(29.12.2011)

 • Djkoma
  ****

  Terra Nova se svými velkými náklady i očekáváním je konečně tu a po pilotním díle by se dalo říci, že úspěšně. Bohužel je nutné počkat, co si tvůrci připravili dále. Prvotní nadšení ze světa budoucnosti je však platné, co se ale bude dít v minulosti? Utáhnou dinosauři jako důležitý element seriál? Nebude působit prostředí videoherně až klišovitě (Avatar v pozadí kroutí hlavou, že ne)? První tři díly ukázaly velký potenciál, čtvrtý naznačil očekávanou nevyrovnanost. Jak vidím, velké většině vadí typická americká seriálová škola, ale s tím se holt musí naučit žít. Update: potěšující zpráva, tvůrci devátým dílem dokazují, že mají promyšlenou hlavní linii a nezapomněli na logické odpovědi! První sezona zakončena s nadhledem a je jasným důkazem promyšlenosti od prvního dílu s pěkným cliffhangerem na závěr. PS: tvůrci měli koule, když finále sezony v podstatě vyřešili ala tradiční "sezónní cliffhanger":) a vypořádali se s tím za necelé dvě hodiny!(12.10.2011)

 • T2
  ***

  zatiaľ som na vážkach po prvom pilotnom diely, sfilmované na úrovni ale ničím zvlásť prekvapivé a scénky prevažne šablónkovo hrané na istotu a zjednodušené ako sa len dá, zatiaľ taký čístý priemer /50%/(26.6.2012)

 • DaViD´82
  **

  Jurský park? Avatar? Ztraceni? Ehm? Závidím těm, kteří to v tom našli. Já viděl jen další nesnesitelně tuctovou telenovelu plnou keců o banalitách a té pravé americké rodině. To vše v nepřesvědčivých CGI kulisách; tu a tam ozvláštněnou totální guilty pleasure momentkou typu Stephen "jsem tak drsný až jsem směšný" Lang versus T-Rex, která s přehledem trumfne i klenoty typu Rambo versus helikoptéra či Seagalova břišní vana versus početná přesila. A to se ještě úvodní dvojdíl narozdíl třeba od třetího dá alespoň dokoukat.(6.10.2011)

 • KarelR

  Za pilot lepších 7/10. Je to něco jako SGU meets LOST s dinosaurama a zatraceně cool Stephenem Langem.(27.9.2011)

 • Nathalie
  ***

  Spielbergovi se stýská po dinosaurech s malým mozkem, mně po chytrém scénáři s jakýmkoli mozkem.(19.10.2011)

 • LIVINGDEAD
  *

  První a 2. díl zatím ušel. Zajímavé prostředí, dobré herecké výkony, nechybí ani napětí..... no, uvidíme. Zatím 70%. Tak bohužel, 3. díl byl slabý, nezáživný, nudný....prostě děsný. Hodnocení měním ze 70% na 40%. Po shlédnutí 4 dílu jsem se rozhodl, že již seriál nebudu sledovat. Strašná sračka!(30.9.2011)

 • Zeck
  ***

  Nesnášim Avatar, nesnášim ten umělý hype a veškeré aktivity spojené s filmem, proto jsem si Terra Novu stáhnul spíše ze zajímavosti, a proto, že je podzimním seriálovým blockbusterem. Po 4 epizodách jsem celkem nadšen. Patos, klišé a dobrá americká rodina je tady sice opět na prvním místě, ale narozdíl od jiných filmů a seriálu nesere. Seriál je o dost zábavnější než britská obdoba Outcast, kterou jsem musel přestat sledovat po dvou epizodách, protože to byla plejáda ubohosti a trapnosti. Pokud by se odstranily veškeré dětské postavy (proč tam vůbec jsou? Pochybuju, že 50leté matky čumí na sci-fi seriál o dinosaurech), bylo by implantováno trochu tajemna a akce, tak jasných pět hvězd. Přesto mi současná podoba seriálu nevadí a rád se na něj podívám. Škoda, že veškeré papírově zajímavé projekty vždy zkrachují na klišé a dětských postavách s IQ 150 a uvažováním čtyřicátníka. 60%(15.10.2011)

 • CheGuevara
  **

  Dokud budou ve studiových pralesích pobíhat zaměstnanci modelingových agentur, tak se pak nemůžeme divit, že i scénář je stejně umělohmotný jak jeho postavy.(24.4.2012)

 • BadoXXII
  **

  Pilot vo mne vzbudzuje nemalé rozpaky. Nápad je to určite dobrý, ale je podaný tak neohrabane (veľa postáv robí veľa divných rozhodnutí), neoriginálne (mix rôznych filmov a seriálov) a príliš rodinne. Tie všemožné ľudské vzťahy ma unavovali, boli tak hrozne napísané a klišoidné (ako aj vačšina scén - idúúúú šesťááááci, ááááá), že sa na to dalo ledva pozerať. Zatial ma otravujú takmer všetky postavy detí. Ak budú ostatné časti podobne nakrútené, rozhodne so seriálom končím a nezachráni to ani zaujímavý nápad, dinosaury, Stephen Lang, jednoducho nič. Zatiaľ za 2* a snáď sa to zlepší (ale nejako tomu neverím).(2.10.2011)

 • Skejpr
  **

  Hodnocení po pilotním díle: Zklamání. Strašné zklamání nad vykradačkou Avatara (filmového i videoherního), LOSTu, Jurského Parku, HALO a bůhvíčeho všeho ještě, v možná drahém, ale bolestivě roztahaném a technologicky neuvěřitelně špatném digitálním kabátku, plném prapodivných postav, říkajících a dělajících prapodivné věci. Tam, kde se objeví náznak atmosféry, všechno záhy utluče nepřehledná akce a odporní dinosauři (opravdu se Spielberg, autor Jurského parku, podepsal pod něco takového?). Dvě hvězdy, setsakra velká opatrnost do dalšího dílu (spousta otázek budí spíš znepokojení, než zvědavost, možná i proto, že je jich tolik už v prvním díle?) a jediné pozitivum v podobě Langa a Naomi Scott, o jejímž herectví si zatím netroufám polemizovat, ale do parády bych si ji vzal z fleku O:) P.S.: Wilhelm Scream, použitý jako součást dinosauřího skřehotání je ovšem nápad za všechny prachy!!(29.9.2011)

 • Segrestor
  **

  Obrovské nadšení vystřídala studená sprcha v podobě dějově ucelených epizod o přemoudřelých dětech bojujících s štěstěnou po boku proti všelijakým potvorám z čtvrtohor. A pro každou epizodu jiná potvora, aby se neřeklo. Seriál u mě nezachraňují ani hezké tvářičky, ani relativně pěkně "udělané" scenérie. To velké haló kolem tohoto bombastického seriálu brzy vystřídá šeď odpoledního vysílání pro děcka na Nově. Škoda, pilotnímu dílu bych dal z fleku pět hvězd. Extrémně blbý mi přišel hnedle čtvrtý díl. To byla zápletka jak z nosu. Tady se nějaký scénarista vysloveně překonal... Tam za zhlédnutí stály možná poslední dvě minuty.(24.10.2011)

 • xxmartinxx
  **

  Někdy v polovině devadesátých let by měl tenhle kýč opodstatnění. Dnes vážně ne.(8.5.2012)

 • TeeAge
  **

  || Scenár: Kelly Marcel, Craig Silverstein | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Mark H, Ovitz, Chris Brancato, Michael Fazekas, Tara Butters / Executive: Steven Spielberg | Distribúcia: Fox | Štúdio: 20th Century Fox Television, Amblin Television, Chernin Entertainment, Kapital Entertainment, Siesta Productions | Rozpočet: 14 miliónov $ || Vizuálne nadštandardný seriál, ktorý ale trpí prostoduchosťou jednania postáv. A nač vlastne ten sci-fi look, keĎ sa tam nakoniec ajtak objavia scény, z ktorých cítiť šetrenie zdrojov, a vyzerajú, ako prvé, nie veľmi podarené digitálne spracovanie dinosaurou z 80. rokov? 15fps pohyb veľkých jašterov vadí každému oku, ajkeĎ nie každé vie, prečo. Pár vychytávok a vyriešeniachtivých záhad príbeh má, ale ani tie mi nestačili k tomu, aby som v sledovaní pokračoval.(4.1.2013)

 • Arachneuss
  ***

  První polovina žalostná slabota, druhá solidní nářez. Škoda, že tak dobře rozvedená zápletka nebude pokračovat s druhou řadou. Další kvalitní seriál žere hlínu.(10.4.2012)

 • TheDarKnig
  ***

  Stephen Lang. Na něm to stojí a rozhodně to na něm nepadá. Příjemná jednohubka, která má k dokonalosti daleko, ale pravěk a dinosauři musí fungovat. Plus závěrečné díly se zřetelně zlepší, takže v pohodě můžu dát 3. Dalším sérii se nebráním, jen by mohla být trošičku inteligentnější(21.12.2011)

 • Hitman_47
  odpad!

  Hej... tohle fakt ne...(26.10.2011)

 • 3DD!3
  ****

  Trpí to tradičními problémy amerických seriálů, ale dívá se na to dobře = ty prachy jsou vidět. Triky jsou solidní, příběhově hodně dobré a hlavně je co zkoumat. Doufám, že se dočkáme nějákých flaschbacků z doby prvních osadníků. Největší problém má seriál s charakery a s herci. Stephen Lang je boží, o tom žádná, jenže ty ostatní převyšuje o tolik, že vám je ta hlavní rodina úplně ukradená, stejně jako celý zbytek základny. Ještě mi docela přirostla k srdci Allison Miller, jinak sledovat osudy těch ostatních truhlíků možná začne být nuda. Uvidíme... Tak nakonec to nebylo špatné, zbytečných vatových dílů dost, ale finále to celkem zachraňuje. Vlastně kdykoliv vidíme budoucnost je to fajn, i když je to skladiště s modrou dírou a jinak nic. Když bude TERRA NOVA pokračovat, fajn... když ne zase tak moc ji oplakávat nebudu.(28.9.2011)

 • Ded@M@tes
  ***

  Hodně jsem se těšil a očekával fakt vyloženě fantastický seriál plný dinosaurů a výborných příběhů. Pilotní díl poměrně šel, jenže v dalších epizodách se děj ubírá hrozně mimo dinosaurů a motá se moc kolem "šestek" a schyluje se k nudě. Nevyužitý scénář podkopl Terra Nově nohy. / Viděné epizody z 1.sezóny *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 5/10 )(18.4.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace