Klinika

James Rabbitts

James Rabbitts

Brad Shield
  • Flipnic

Tohle byla fakt hrůůza!! Ale ve špatným slova smyslu... Ten film je naprosto o ničem, nic pořádnýho a zajímavýho se tam neděje, zápletka je ubohá, prostředí, kde se odehrává vyloženě strašný a "levný". Nuda od začátku do konce. Vůbec zde není něco, čím by film zaujal, jako by se točil furt na místě, plynul od nikud nikam. Vůbec se mi to nelíbilo, je to prostě strašná nuda ...(10.3.2011)

• Freemind

Tentokrát tomu nepomohly ani obvykle tak osvěžující australské příchutě - slunce, rudé písky a scénář, který neběží vždy podle hollywoodské šablony. Herci jsou fajn, hudba a kamera velmi uspokojivá ... ale co z toho, když to jako celek nemá hlavu ani patu, od křečovitého nápadu až po hloupou kulminaci. Sympatický pokus, ale když si to vezmu kolem a kolem - naprostá ztráta času.(28.2.2011)

• LIVINGDEAD

Nápad dobrý, herecké výkony na úrovni. Ponuré místo, jakési opuštěné skladiště, místnosti a v nich ženy ve vaně s ledem. Nedávno ještě těhotné, nyní s rozpáraným břichem. Navíc blbě zašitým, neboť každá žena má krvavou čáru na košilce. Trochu mi tam chybělo napětí a krev. A konec byl dost přitáhnutý za vlasy. Dávám 40%.(15.4.2011)

Kdyby Cameron nemyslel na žrádlo, mohl mít snoubenku i s dítětem... ale samozřejmě by to stejně nedopadlo dobře, páč všechno bylo naplánované. Unesená Beth bojuje o život, o své dítě a postupně směřuje ke šťastnému konci...který si ale lze představit různě. Horror ne, thriller ano. Nejnapínavější byla kromě jiného scéna se psy. Tohle za mnou běžet, tak vyletím z kůže. Samozřejmě postavy dělají boty, musí, jinak by pak za ně nemohly zaplatit. Takže, rozdělí se skupina žen při svém pátrání, a nebo zůstanou pohromadě? E.Alexandrová je správná madam, co všechno řídí, jenže tentokrát se musí mít na pozoru! No a když se dějou prasárny, nesmí u toho chybět Rusáci... Jsem spokojený, film utekl jako voda při povodních...(3.8.2016)

Herecky vydařené, nápad dokonce výborný. Bohužel zpracování pokulhávalo. Opuštěný komplex doslova vybízel k temné atmosféře, k nějaké té lekačce, či k psychadelickým stavům alespoň jedné z matek. Z tohoto pohledu považuji Kliniku za promarněnou příležitost. A celkem by mě zajímalo, jestli se ony události plus minus opravdu staly tímto způsobem. Siloně o tom pochybuji. 50%(3.9.2013)

• - Skutečná událost, na jejímž podkladě je založen film, má původ v městských legendách o unášení těhotných žen, která se objevuje ve více velkých městech. (Tasartir)