Michal David 50 - Mejdan roku (koncert)

Hudební / Dokumentární

Česko, 2010, 85 min

Seznam skladeb a autoři DVD 1. Tak na to šlápni (zpěv Michal David) (Jindřich Parma/Eduard Pergner) 2. Colu, pijeme colu (Se t'amo t'amo) (zpěv Michal David) (Gabriele Balducci ,Mario Balducci/František Řebíček) 3. My máme prima rodiče (zpěv Michal David) (František Janeček/František Řebíček) 4. Dívka na inzerát (Wszystko czego dzis chce) (zpěv Michal David) (Romuald Ryszard Lipko/Eva Hurychová) 5. Největší z nálezů a ztrát (zpěv Michal David) (František Janeček, Michal David/Eduard Pergner) 6. Každý mi tě lásko závidí (zpěv Michal David) (František Janeče/Richard Bergman) 7. Třetí galaxiie(Stella Stai) (zpěv Michal David) (Giancarlo Bigazzi, Umberto Tozzi/Michael Prostějovský) 8. Ruská Máša (zpěv Michal David) (Michal David/Richard Bergman) 9. Po cestách růžových (zpěv Michal David) (František Janeče/Zbyšek Malý) 10. Líbezná (Tornerai, tornero) (zpěv Michal David) (Marinco Rigaldi/Jaroslav Machek) 11. Tak se, lásko, měj (zpěv Michal David) (Michal David/Richard Bergman) 12. Discopříběh (zpěv Michal David) (Michal David/Eduard Pergner) 13. Céčka sbírá céčka (zpěv Michal David) (František Janeček/František Řebíček) 14. Nonstop (zpěv Michal David) (Zdeněk Barták st./Eduard Pergner) 15. Teď královnou jsem já (zpěv Monika Absolonová, Ilona Csáková, Kamila Nývltová) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 16. Já ti přísahám (zpěv Ilona Csáková, Marian Vojtko) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 17. Narodil se Caesarian (zpěv Lešek Semelka) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 18. Velká píseň o Nilu (Kamila Nývltová) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 19. Take Five (zpěv Pavel Jakub Ryba & The Fish Men, Michal David) (Paul Desmond) 20. Jediná (zpěv - Tomáš Beroun) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 21. Láska (zpěv Josef Vojtek) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 22. Já vím (zpěv Tomáš Trapl) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 23. Ráda mám (zpěv Petra Janů) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 24. Čas na lásku mít (Monika Absolonová, Petr Kolář) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 25. Touha znát (zpěv Bohouš Josef) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 26. Klavírní směs (Nikdo nepřišel; Je to blízko; Nenapovídej; Valčík pro mámu; Máma) (František Janeček, Zdeněk Barták, Michal David/Richard Bergman, Eduard Pergner) 27. Doufám, že mi sílu Bůh dá (zpěv Monika Absolonová) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 28. Snad měl bych jít (zpěv Bohuš Matuš) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 29. Ať slova jen dál zní (zpěv Tomáš Savka) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 30. A tak Bože přání mám (zpěv Leona Machálková) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 31. Láska zázraky vykoná (Angélique Marquise des Anges) (zpěv Monika Absolonová, Marian Vojtko) (Michal David, Michel Magne/Lou Fanánek Hagen) 32. Právo mám (zpěv Daniel Hůlka) (Michal David/Lou Fanánek Hagen) 33. Italo TopHits Mix (Non voglio mica la luna; Mamma Maria; Sará perché ti amo; Tornero; Piccola e fragile; L´italiano) (zpěv DaMiChi, Drupi) (Luigi Albertelli, Vincenzo Malepasso, Adelmo Fornaciari, Dario Farina, Marinco Rigaldi, Enrico Riccardi, Salvatore Cutugno/Luigi Albertelli, Adelmo Fornaciari, Vincenzo Malepasso, Cristiano Minellono, Renato Pareti, Roberto Vecchioni) 34. Za každou chvíli s Tebou platím (zpěv Hana Zagorová) (Jiří Březík/Jiří Březík) 35. Dlouhá noc (zpěv Helena Vondráčková) (Michal David/Hana Sorrosová) 36. Co sudičky přály nám (zpěv Karel Gott, Lucie Bílá) (František Janeček, Michal David/Jaroslav Machek) 37. To stárnutí zrádné (zpěv Karel Gott, Michal David) (Michal David/Zdeněk Borovec) 38. Pár přáteli (zpěv Michal David) (Michal David/František Řebíček)(5.1.2018)

Nechápu, ty připitomnělé komenty typu Pan Míša byl zpocenej ... no, kdo nikdy na žádném jevišti nestál, těžko pochopí. Takže, není to můj oblíbený hardrock či speedmetal, ale přátelé, tenhle pán je hitmaker a šoumen, to se popřít nedá. Koncert odsýpal a Aréna zpívala. To není málo!Jo, a jinak kytarista se po R píše měkké I, a pokud pánové vypadali vidlácky, tak trochu ano, jenže kytaristé jsou dobří. Celá kapela byla po muzikanrské stránce sestavena velmi dobře. Tudíž, nemusím ho milovat, ale dobře odvedenou práci není třeba hanět.(31.12.2018)

• JohnnyB.

Ale no tak, nedurděte se tolik. Míša si to pěkně oslavil a já se pobavil, když na Primě byla reklama. Ty, Michale, si vůbec toho hodnocení na CSFD nevšímej. Je to tu samý zapšklý pseudointelektuál, který beztak nerozumí muzice s velkým eM. Přeji hodně energie do další padesátky a aspoň stejnou dávku hitů, které jsi nám už dal. Spolu s Nedvědy na Strahově a Evou a Vaškem pod Řípem rozhodně největší kulturní zážitek této dekády (a to minimálně)!(28.6.2010)

• Košoun

Co dodat... 1* za několik kvalitních interpretů jako Marian Vojtko nebo Daniel Hůlka. Míšu, Drupíka a tetu Helenku pravděpodobně nikdy nedocením, a především sám hlavní interpret večera je ukázkou nevkusu a špatné hudby, kterou nikdy nedocením a upřímě, pokud MD dává někdo 5*, tak je to pro mě lehce zklamání nad dnešní společností a jejím hudebním vkusem. Ať žijou céčka!!!(8.1.2011)

• Smok

Nech sa na mňa Vláďa Štancl nehnevá, ale otravovať tu vzduch bezmála 30 rokov svojimi bezduchými odrhovačkami o tom, ako všetci pijeme colu a ako je fajn na diskotékach, tak to už hraničí s drzosťou. Keď tieto disco "hity" navyše dostanete v podaní napózovaného zrelého obtlstnutého päťdesiatnika s plešinou a umelým chrupom, už to naozaj dostáva skôr komediálny nádych. Nehovoriac o tom, že nazvať si túto oslavu narodenín "mejdanom roka" je trúfalosť, ktorú nemienim stráviť ani s veľkou podporou bubliniek zo silvestrovského šampanského. Hnus.(1.1.2011)