Topco

Nebolo to vyslovene zlé, ale celý dojem od začiatku do konca kazí mdlý hl. predstaviteľ s konštantným „truľovským“ výrazom. Toho námorníka po opici som mu nijak raz neveril! Herecky to našťastie kompenzujú výborné vedľajšie postavy (Susan ako pomáhajúca speváčka a Paul Lukas ako starnúci taxikár). Ďalšia škoda, že podzápletka, na ktorej stojí twist, nemala priestor a bola de facto nevystopovateľná. Musuracova nočná ulica poteší, ale inak režijných nápadov tu veľa nenájdete. Trošku sklamanie, nakoľko som čakal jednu z (naj)lepších adaptácii Woolricha. ()

liquido26

Tento film byl pro mě několik let něco jako svatý grál. Prostě jsem ho za žádnou cenu nikde nemohl sehnat a přitom dlouhou dobu to byl jediný snímek z kolekce 250ti klíčových noirů, který mi chyběl ke zkouknutí. Nakonec se zadařilo. Není to bůhví co, ale jsem rád, že jsem to viděl. Hlavní hrdina je správně naivní slušnej námořník, který je přesvědčený, že zabil ženskou, který předtím v opilosti ukradl peníze. Susan Hayward coby životem zklamaná profesionální společnice (myšleno na tančením parketu) se rozhodla mu pomoct prokázat nevinu. Docela zajímavě rozehrané, ale hodně pomalé a nevýrazné se slabým hlavním hrdinou a slušnými vedlejšími postavami. ()