poster

A Bag of Hammers

Komedie / Drama

USA, 2011, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mytologie
  ****

  Dva zloději, kteří najdou smysl ve výchově dítěte. Tvůrcům se zadařilo spojit zdánlivě protikladné filmové pohledy. Na jedný straně sychravě vykreslený příběh do podoby smutně disfunkčního vztahu, zoufalá matka, zanedbaný syn, stále se opakující neúspěšný pohovory o práci, smrt. Na druhý rádoby komediální stránky (místa jako když Rebecca Hall pošle... ;-)) spolu s vyumělkovanýma (slabší dojemný závěr), střídají dialogy, úžasný scény, které se vám zahryznou do paměti (neustále putujíci dvojce s tabulí nebo replika na zahradě: "Vypadáš velice podmanivě. Podmanivě? Má kaledář se slovníkem."). (:I(20.11.2012)

 • kareen
  ***

  Chtěla jsem si dát nějakou nekomplikovanou pohádku na neděli a když jsem narazila na tento snímek, řekla jsem si proč ne? Nakonec to však taková oddechovka nebyla, začalo to sice jako pohodová komedie o dvou týpkách, co vykrádají auta a utíkají od všech druhů závazků, ale jakmile se na scéně objevil malý Ben se svojí problémovou matkou, celé se to rychle změnilo na poměrně hutné drama o dyskfunkční rodině, aby se to na závěr obrátilo zase v odlehčený, pozitivní snímek. Největší slabinou pro mě byli právě hlavní dva hrdinové, kteří sice působili celkem sympaticky, ale po herecké stránce dost mdle a proto jsem si více užívala výborné Rebeccy Hall nebo představitelů Bena i jeho matky. Docela příjemný film bez větších ambicí, který nijak neohromí, ale ani nijak neodradí, už jen proto, že se úspěšně vyhýbá přehnanému patosu.(1.12.2013)

 • Dever
  ***

  // Distribútor: MPI Media Group //(5.1.2013)

 • Aljak
  ***

  Spočiatku to vyzeralo na komédiu, ale potom sa to razom zmenilo na drámu s mierne tragickým nádychom. Aj keď vôbec by nebolo na škodu, keby si to udržalo svoju ironickú atmosféru po celé trvanie filmu (aj keď jasné, že v niektorých situáciach by to bolo fakt nevhodné). Najhoršie na tomto filme však bolo to, že niektoré veci boli naozaj príliš idealizované - napr. tie krádeže áut bez toho, aby ich niekto následne riešil, alebo aj tá "adopcia" dieťaťa. To mestečko, kde sa to odohrávalo asi nemalo políciu a ani sociálnych pracovníkov (aj keď nejaký sa tam občas objavili). Takže to je najväčšia trhlina celého spracovania. Ale inak to bolo celkom milé, aj tá metafora "bag of hammers" = vrece plné kladív (pekný frazeologizmus na to, keď sa všetko zrazu nečakane vo vašom živote zrúti).(30.8.2013)

 • jafuska
  **

  film, který je hodně slabý v příběhu, dva zlodějíčkové, kteří se rozhodnou v rámci osudu, který si neplánovali, aby začali lepší život a starali se o malého kluka, kterému není také přízen osudu nějak zvlášt nakloněn, závěr filmu, hodně slabé, a pochybuji, že si na tento film ještě po týdnu vzpomenu(22.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace