Padnúť v živote až na samé dno rozhodne nie je nič, čo by človeku niekto závidel. Nik to nevie lepšie ako John Moon (Sam Rockwell), strhane a nezdravo pôsobiaci štyridsiatnik, ktorý stratil všetko, na čom mu kedy záležalo – strechu nad hlavou, prácu, rodinu... Odkedy ho manželka Jess (Kelly Reilly) opustila aj s malým synčekom, keď pre dlhy nebohého otca prišiel o rodinnú farmu, žije sám ako prst v lese v totálnej chudobe a prežíva, alebo skôr živorí, len vďaka pytliactvu v neďalekej prírodnej rezervácii. Jeho jediným spoločníkom je stafordšírsky bulteriér Mutt (pes Duffy). No Johnova predstava, že jeho nezávideniahodný život už ani nemôže byť horší, sa rýchlo ukáže byť neopodstatnená a až trestuhodne naivná. Jedného dňa totiž pri prenasledovaní mladého jeleňa vystrelí tak nešťastne, že omylom zabije neznámu mladú ženu (Christie Burke)... Zdrvený a na smrť vystrašený sa rozhodne jej telo ukryť. Pri prehľadávaní nepojazdného otlčeného prívesu bez okien, v ktorom mŕtva zjavne žila, nájde čudnú škatuľu – a v nej rovných stotisíc dolárov. Priveľké pokušenie pre muža, ktorý sa tak zúfalo potrebuje odraziť od dna. Nanešťastie... Krátko nato, ako si ich privlastní, sa totiž jeho už i tak dosť ťažký život zmení na desivú nočnú moru! (TV Markíza)

sochoking

No, podľa obsahu som si myslel, že chlap zastrelí na kohosi pozemku jeleňa a skrz to sa mu skomplikuje život. Miesto toho sa rozvíri sled udalostí, ktoré mi vykecali dieru do hlavy! Jedinou svetlou chviľkou, tejto takmer dvojhodinovej nudy, je posledných pár minút, kedy sa konečne niečo deje. ()

Kaka

Mohla to být velká paráda, protože tyhle deštivé, syrové thrillery z maloměsta (např Out of Furnace), kde se zamotá banda vesničanů, krabička s penězi a jedna mrtvola mají super atmosféru a obvykle je velmi zábavné je sledovat. Tady se povedlo vše celkem ok až na to rozvláčné tempo, které si někdo bude pochvalovat, jiný se bude sem tam nudit. Chyběla sice největší herecká esa, ale Rockwell to zachraňuje vcelku důstojně. ()

castor

Komorně laděný duel mezi jedním lovcem a někým, kdo zřejmě viděl jeho zbloudilou střelu. Určitě to není prázdné vyprávění, nicméně scénáři pevnější švy chybějí. Dokud se pomalu plynoucí příběh drží v dramatické rovině, tak funguje vcelku obstojně, i když se tu neustále recyklují stokrát okoukané motivy. Když se snaží popustit uzdu ambicím, nastává problém. Hrdinové se tu potácejí v současnosti totálního zapadákova obklopeného lesy, kde leckdo nemá prachy, cíle ani ideály. Do zneklidňujících záběrů se náramně hodí odepsaný vousáč Sama Rockwella, který své další sólo zvládá velmi slušně. Kelly Reilly trestuhodně nevyužitá, délka skutečně přepálená, výsledek se třemi hvězdami nakonec uspokojivý!! ()

mat.ilda

Jediný výstřel v Johnově mizerném životě - kde syrovější, než jeho každodennost, je jen skřípavý hudební doprovod a strašidelnější, než temná loviště, paruka Williama H. Macyho - potvrdil rčení, že ať už v lesní pustině či v městečku s přízraky místo lidí, vždycky může být hůř a Johnu Moonovi ve věčném přítmí nepříjemných starostí možná nevyčistí hlavu ani rána z brokovnice... a nakonec můj dojem - zřejmě mně pěkných pár dní bude připadat všechno krásné. ()

Wacoslav1

Film má docela kvalitní atmosféru. To se nedá upřít. Prostředí je dobře zvolený a taky mě to ze začátku celkem vtáhlo do děje. Hlavní hrdina je v řiti se vším všudy a když už má možnost si trochu polepšit, tak se to zesere ještě víc. No a teď ke kameni úrazu. Všechno je solidně rozjeto, ale poté jaksi odfláknuto a nedotaženo. Dobrý dojem z úvodu se utápí v záplavě dalších a dalších nových a zbytečných zvratů až se v tom fakt neorientujete a téměř dvouhodinová délka je taky trochu problém. I tak bych dal možná 3* být to fakt o půl hodiny kratší.45% ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)