Jednou ranou

A Single Shot

Thriller / Krimi / Drama

Velká Británie / USA / Kanada, 2013, 110 min

Zarostlý "vidlák" uprostřed rozvodu Sam Rockwell se vypořádává s tím, že při pytlačení nechtěně a naprostou náhodou zastřelil neznámou dívku (a našel u ní kufřík plný peněz); někdo ho však záhy začíná vydírat, že by na jeho tajemství přišel? Rozplétání rozehrála vcelku racionálně jednající hlavní postava slušně, jen v závěrečné třetině poněkud ztratilo tah na branku.(4.12.2015)

Slušně natočení burani v zapadákově, který si neumíme představit, protože ani nejzapadákovatější zapadákov v evropě nevypadá tak jako vykreslují americký filmy ty jejich díry, kde kámen klátí cihlu. To jejich vidláctví je asi o level vejš než českej Franta z Horní Dolní, kterej chlastá lahváče značky lahváč od rána do večera a sem tam jezdí na poli s traktorem, tedy alespoń takový pocit mám, když se koukám na tyhle druhy usa filmů. Sam Rockwell tu zahrál prim a o to víc se do mé kůže zakousla atmosféra, že jsem v podělaný díře na kraji světa, kde je každýmu všechno u prdele a kde když blbě zabloudím v lese nebo se omylem někomu přifařím do cesty, tak jsem tuhej a neštěkne po mě ani prašivej pes.(31.10.2014)

• Morholt

Loser žijící v karavanu a živící se pytláctvím najde hromadu peněz a protože prachy nikdy nejsou bez majitele, začne se o ně pochopitelně někdo hlásit. Příběh až moc jednoduchý na to, aby se jím daly vyplnit dvě hodiny. Ani Rockwell, jakkoliv ho mám rád, se tady moc nepředvedl a přispěl nemalou měrou k místy až uspávacímu tempu. Co se povedlo byla sychravá atmosféra a Örvarssonova hudba, ale po pravdě řečeno jsem docela zklamaný. 40%(4.11.2013)

Jediný výstřel v Johnově mizerném životě - kde syrovější, než jeho každodennost, je jen skřípavý hudební doprovod a strašidelnější, než temná loviště, paruka Williama H. Macyho - potvrdil rčení, že ať už v lesní pustině či v městečku s přízraky místo lidí, vždycky může být hůř a Johnu Moonovi ve věčném přítmí nepříjemných starostí možná nevyčistí hlavu ani rána z brokovnice... a nakonec můj dojem - zřejmě mně pěkných pár dní bude připadat všechno krásné.(23.12.2013)

• zbyshek

Až moc roztahaný a špatně uspořádaný film. Sam Rockwell rozhodně zvýšil zajímavost, ale po nadějném začátku ani on nedokázal zastavit vlak řítící se do propasti. Propast to byla v podobě skoro dvouhodinové stopáže na materiál stačící sotva na 3/4. Všechno bylo takové pomalé, protahující až do nudy. To mě nutí dát 2 hvězdy, mělo to náběh na dobré drama.(10.4.2014)