Můj týden s Marilyn

My Week with Marilyn

Môj týždeň s Marilyn

Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2011, 95 min

Dlouho jsem neměl takové potěšení z hereckého výkonu, jak zde v případě Michelle Williams. Ta sice postrádá tu sexy jiskru, jako měla skutečná Marilyn Monroe, ale zato dokonale odkoukala její gestikulaci, pózy a herecké manýry a ta řada filmových ocenění, kterou si Michelle za to odnesla, je zcela zasloužená.(6.3.2012)

Marilyn Monroe mi nikdy nepřipadala nějak zvlášť zajímavá a ani tento film mě nepřiměl změnit názor.. Byla prostě jen sexy a krásná, to je vše.. A právě to mi umožňuje tento film obdivovat.. Když se mi líbí film o životě člověka, který mě nezajímá, to už je opravdu co říct. A je to nejen úžasným zpracováním, ale i hvězdnými hereckými výkony. Nejvíce se mi líbil Kenneth Branagh, který předvedl mistrovský kousek.. Ale ani Michelle Williams se nenechala zahanbit a po Zkrocené hoře mi ukázala, že umí být i krásná a sexy, nejen milá a hodná slečna.. :) Příjemným zpestřením byly i výkony Eddieho Redmaynea, Emmy Watson a Judi Dench.. V podstatě nemám filmu co vytknout.. Není to nijak napínavý film s nečekanými dějovými zvraty, i přesto mě ale dokázal okouzlit!(23.3.2012)

Moc příjemný snímek, u kterého jsem se zas tolik nenudil. Velmi se mi také líbili herci, ať už v hlavních či vedlejších rolích, kterým ty role rozhodně seděli a i Michelle Williams nebyla špatná. 99 minutová stopáž je tak akorát a já jsem celkem spokojen. Více méně zasloužené 4*. 7/10(5.11.2012)

Zahrát natolik provařenou a komplikovanou osobnost, jakou MM bezesporu byla, vyžaduje hodně talent a popravdě řečeno i odvahy. Michelle to zvládla na 100% a lituji, že akademie se rozhodla dát Oscara za zásluhy Meryl Streepové zrovna letos. Kenneth Branagh v roli Laurence Oliviera exceluje rovněž (existuje snad lepší alternativa než Kenneth?) a nutno podotknout, že i Julia Ormond a Judi Dench na malém prostoru značně upoutají. Díky svěží režii a slušnému scénáři film příjemně plyne ( krom lehkého zaváhání po hodině děje) a baví. Tohle všechno by v mých očích film bez problémů vyneslo k druhému nejvyššímu hodnocení.....JENŽE v hlavní roli máme bohužel naprosto necharismatického a herecky vyloženě neschopného (scéna s první návštěvou u Marilyn je totální vrcholem hereckého přehrávání) Eddie Redmayna, jehož považuji za hrubý castingový omyl a s lítostí musím uznat, že po velmi dlouhé době se jednomu herci podařilo mi zničit zážitek z jinak poměrně slušného filmu a proto se přikláním k adekvátnějším 70% a 3 hvězdám.(3.4.2012)

Pôvodne som chcela v úlohe slávnej Marilyn Monroe vidieť Scarlett Johansson, ktorá sa jej vizuálne viac podobná a disponuje tým nezameniteľným koketným šarmom, no napriek tomu ju Michelle Williams stvárnila priam famózne - celkom presne si osvojila Marilynin pôvab, zvodnosť a vzrušujúce gestá. Okrem toho ma vždy zaujímali filmy zo zákulisia a natáčania a sledovať rovnako excelentného Branagha v úlohe cholerického Laurenca Oliviera bolo neskonale perfektným zážitkom.(8.8.2012)

• - Michelle Williams všechny skladby, které se ve filmu objevily, nazpívala sama. (DivX)

• - Colinovo (Eddie Redmayne) auto je MG TC Midget. (Cheeker)

• - Aby Branagh pochytil Olivierovu dikci, poslouchal před natáčením audio nahrávku Bible, kterou Olivier namluvil. (StarsFan)