• Johnny.ARN
  ***

  Holandská dráma o deportovaní Židov. Zase sa našiel jeden, čo sa vzoprel systému. Systém bol ale nemecký, tomu sa len tak nevzopriete. Trošku dlhé, s nudnými pasážami a stratou tempa v druhej polovici. Herecky fajn, kostýmovo a výpravne tiež. Opäť ma to ale emočne absolútne nezasiahlo. Záver sa mi ale páčil. Priamočiary, tvrdý a Herr Záchranca dostal, čo si zaslúžil. Slabšie 3 z 5(16.10.2015)

 • Aky
  ****

  Trošku neznámé kulisy válečného Holandska a zvláště pak holandských Židův té době v příběhu pokoušejícím se hledat řešení neřešitelného - zda ve chvílích smrtelného nebezpečí hledat spásu únikem, přizpůsobováním se, anebo zda se vzepřít a v souladu se svědomím riskovat všechno. Tuhle křížovku bez tajenky si ani scénárista ani režisér nijak neulehčují, což ve výsledku přináší opravdu silné drama.(7.7.2013)

 • Autogram
  ***

  Príbeh po ďalšie o tom istom, ale zase trochu iný. Rozhodnutie, či sa pridať na nesprávnu stranu a urobiť niečo pre svojich alebo neurobiť nič a nechať sa odviezť, nie je jednoduché a rozhodnutiu nečakane pomôže posteľ. Príbeh je stále viac krutý, Nemci nie sú len duté figúrky, nič príjemné v žiadnom momente pri pohľadoch na deti a ani koniec nepoteší.(29.9.2014)

 • Morholt
  ****

  Tyhle příběhy jsou vždycky nervydrásající a tady je to znásobené tím, že jde převážně o děti. Jinak je to podle klasického schématu, kdy Židé organizovaně nastupují do transportů s tím, že jedou na nucené práce, aby vzápětí jeden z předáků zjistil, že vlaky míří úplně někam jinam. A začne boj o život i životy. Ale i když jsem něco podobného viděl x krát a ještě asi x krát uvidím, tak mnou ne úplně probádané prostředí okupovaného Nizozemí tomu dalo úplně jiný rozměr. Seděli mi herci a vedle pro mě neznámého a výborného Spitzenbergera podal tradičně kvalitní výkon i Markovics. No a teď konečně něco o Wallenbergovi. 80%(9.4.2018)

 • Malarkey
  ****

  Nizozemsko mě již několikrát přesvědčilo o tom, že v jejich zemi se za druhé světové války také odehrávala obrovská množství silných a emotivních příběhů, které stojí za to odvyprávět. Člověk si pak uvědomí, že za druhé světové války neexistoval jenom Angličan Winton nebo Němec Schindler, ale že se mezi ně může zařadit například i Nizozemec Süskind, který se také podílel na záchraně dětí před osudem války. Film se musí maximálně vnímat, je třeba sledovat každý moment. Plný počet bohužel nemůžu dát, protože jsem se v některých bodech docela ztrácel. Přemýšlel jsem, jestli to byla chyba má historickou neznalostí nebo chyba tvůrců složitějším odvyprávění příběhu a popsání tehdejší doby. Těžko říct, nicméně poselství filmu bylo jasné a to jsem si ujít nenechal. Velkým plusem tohoto filmu je ještě i to, že film nenahlíží na lidi jako na Němce (ti zlí) a zbytek (ti hodní), ale jako na lidi, kteří mají emoce a je na nich znát, že někdy hodně těžká rozhodnutí není jednoduché vyřknout. Každopádně klobouk dolů kanálu Cinemax, který mi umožnil tento film vidět.(5.7.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace