Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Biografický dokument o Micheline Presle se mění v napínavé pátrání po dlouho skryté pravdě o evropské kinematografii. Tento ironizující dokumentární thriller odhaluje netušené spiknutí Hollywoodu proti evropskému filmovému průmyslu. Ve filmu se objevuje mnoho režisérů a hvězd, čím z něj dělají prvotřídní kousek pro milovníky filmu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Terter 

všechny recenze uživatele

Dobrý nápad, který je však po čase rozmělněn do série neustále se opakujících motivů, které nezatraktivní ani dobře hrající Maria de Madeiros. Navíc se mi zdá, že tvůrci chtěli zamaskovat hranici mezi fiktivním a skutečným poselstvím filmu a to se jim vskutku podařilo, takže není jasné, jestli onen hysterický nářek nad útiskem evropského filmu je jen předstíraný či nikoliv. V tomto bodě se film dopouští rovněž až trestuhodné bagatelizace, když v určitých pasážích klade rovnítko mezi Hollywood a americký film (nezávislý film je asi pro tvůrce neznámý pojem) a z některých momentů filmu vyplývá, že rovnítko je rovněž položeno mezi francouzký film a evropský film, což už je poněkud silné kafe. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Zajímavá premisa utopená v obrazové stylizaci, kde režisér neumí vytěžit ani humor ani drama, tam kde je třeba. Škoda, takhle je to jen krásně natočené nic proti ničemu, kdy se nejzajímavější část odehrává při závěrečných titulkách. A s výsledným poselstvím pravícím - nesnášejte Hollywood - se jakožto milovník továrny na sny, jen tak nesmířím. [MFF Karlovy Vary 2010] ()

Reklama

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Pravdou je, že za druhej svetovej vojny Hitler zásoboval Ameriku emigrujúcimi hercami dostatočne. Každý umelec utekal práve tam, do Hollywoodu a  preto dnes má taký monopol. Nenechajte se  oklamať názvom filmu, v skutočnosti v ňom o Hitlera vôbec nejde. Dokumentaristický zobrazuje pátranie po dvoch propagandistických filmoch, ktoré boli natočené v nacistickom Nemecku. Jeho hlavným argumentom je, že Hitler chcel vytvoriť silný európsky filmový priemysel a preto sa s ním stretávali americkí filmoví producenti. Tí chceli odstrániť konkurenciu Hollywoodu alebo aspoň presadiť do týchto pripravovaných európskych produkcii americké hviezdy. Ide o výborný film, podľa môjho názoru je to zmes fikcie, pravdivých archívnych dokumentov a autentických záberov. Vo filme sa objavuje množstvo režisérov a filmových hviezd, čo z filmu robí prvotriedny kúsok pre milovníkov filmu. ()

Marigold odpad!

všechny recenze uživatele

Prostoduchá óda na evropskou kinematografii natočená v uspávacím tempu a přeslazená k nesnesení blbou Marií de Medeiros. Fiktivní dokument bez jediného nápadu a bez jediného skutečně trefného vtipu. Amatérsky natvrdlá kaše, která konvenuje jakési pofidérní "evropské filmové guerille" – soudě podle kvalit Sojcherova filmu ale není tahle bojůvka o nic inteligentnější a zralejší než hollywoodské stádo. Fujtajxl! [MFF KV 2010] ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Perfektní mystifikační dokument o jednom zmizelém režisérovi a pátrání po jeho filmech. Je tu všechno: spiknutí, honičky, špionáž, nečekané zvraty. Možná že se až příliš hraje na notu "zlý Hollywood utlačuje evropskou kinematografii", ale o to zase až tak nejde. Zatím jasně nejlepší belgický snímek z těch, co jsem viděl na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama