poster

Hitler v Hollywoodu

 • Belgie

  Hitler à Hollywood

 • Francie

  HH, Hitler à Hollywood

  (Francie)
 • anglický

  Hitler in Hollywood

Drama

Belgie / Francie, 2010, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  odpad!

  Prostoduchá óda na evropskou kinematografii natočená v uspávacím tempu a přeslazená k nesnesení blbou Marií de Medeiros. Fiktivní dokument bez jediného nápadu a bez jediného skutečně trefného vtipu. Amatérsky natvrdlá kaše, která konvenuje jakési pofidérní "evropské filmové guerille" – soudě podle kvalit Sojcherova filmu ale není tahle bojůvka o nic inteligentnější a zralejší než hollywoodské stádo. Fujtajxl! [MFF KV 2010](12.7.2010)

 • Disk
  *****

  Perfektní mystifikační dokument o jednom zmizelém režisérovi a pátrání po jeho filmech. Je tu všechno: spiknutí, honičky, špionáž, nečekané zvraty. Možná že se až příliš hraje na notu "zlý Hollywood utlačuje evropskou kinematografii", ale o to zase až tak nejde. Zatím jasně nejlepší belgický snímek z těch, co jsem viděl na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech.(7.7.2010)

 • Toj
  **

  Film o lásce k filmu? Film o nepochopení filmu! Přestylizovaný pseudodokument, který mnohdy připomíná spíš Clvoerfield, či záhadu Blairwitch víc než cokoliv jiného, nás vede šokujícím patráním po zmizelém filmu... Bohužel Thrillerovitá linka ve své chabosti připomíná film Darwinova cena... Objevují se zde sice hardcore-cinefilní narážky (například na Coutarda), kterým se ostentativně uchechtne pár zasvěcenců. Ale vlastně to není příliš vtipny, to jen aby jedni diváci ukázali jiným divákům jak jsou inteligentní. No a když podobný vtip vlastně napadá jeden z nejcenějších směrů evropské kinematografie, tak je to průser. Režisér říkal, že má rád americké filmy, ale chtěl by, aby se evropsklé kinematografii dalo víc prostoru. Ovšem pan režisér asi nechápe, že řešení není postavit evropský hollywood. Kouzlo evropských snímků je, že nejsou zmrzačený továrenskou výrobou.. Co však čekat od někoho, kdo si utahuje z progresivních směrů.. (nejsem vyloženě pohoršen tím vtipem o sobě, pouze mi v kontextu celého filmu přišel nevhodnej).. Myslím, že se jedná o ideologicky velmi špatný film. A ta režisérské tvrzení, že divák neví, co je smyšlenka a co je pravda, je taky totální ptákovina. Mnohé je zjednodušeno ale rozumný divák pochopí... Vzásadě se mi na filmu líbila snad jen (poněkud laciná) skoro závěrečná scéna s hláškou o hollywoodských hitech :)(10.7.2010)

 • Quisp
  ***

  Umělecký paradokument Hitler v Hollywoodu paradoxně doplácí na svou prvoplánovou uměleckost a lacině podávanou sofistikovanost. Originální vizuální forma a sympatická Maria de Medeiros bohužel utáhnou pouze úvodní půlhodinku, zbytek výživné stopáže pak vysloveně nudí a i po obsahové stránce už nemá co nabídnout. Zajímavý a originální koncept tedy zůstal pouze na půl cesty k výraznému uměleckému filmu. Provokativní název je tak to jediné, co dělá tento pokus o artový film zajímavým.(24.4.2011)

 • Sandcrew
  ***

  Rozpačitý mystifikační dokument, který sice neurazí, ale také nezaujme. Odpočinkový film, který má poselství schované pořádně až v závěrečných titulkách. Myslím, že by neuškodilo panu režisérovi zajít za panem Zelenkou a zeptat se ho, jak se správné mystifikační dokumenty točí. 60% je tedy pro mě tak akorát... MFF KV(8.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace