Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Biografický dokument o Micheline Presle se mění v napínavé pátrání po dlouho skryté pravdě o evropské kinematografii. Tento ironizující dokumentární thriller odhaluje netušené spiknutí Hollywoodu proti evropskému filmovému průmyslu. Ve filmu se objevuje mnoho režisérů a hvězd, čím z něj dělají prvotřídní kousek pro milovníky filmu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Pravdou je, že za druhej svetovej vojny Hitler zásoboval Ameriku emigrujúcimi hercami dostatočne. Každý umelec utekal práve tam, do Hollywoodu a  preto dnes má taký monopol. Nenechajte se  oklamať názvom filmu, v skutočnosti v ňom o Hitlera vôbec nejde. Dokumentaristický zobrazuje pátranie po dvoch propagandistických filmoch, ktoré boli natočené v nacistickom Nemecku. Jeho hlavným argumentom je, že Hitler chcel vytvoriť silný európsky filmový priemysel a preto sa s ním stretávali americkí filmoví producenti. Tí chceli odstrániť konkurenciu Hollywoodu alebo aspoň presadiť do týchto pripravovaných európskych produkcii americké hviezdy. Ide o výborný film, podľa môjho názoru je to zmes fikcie, pravdivých archívnych dokumentov a autentických záberov. Vo filme sa objavuje množstvo režisérov a filmových hviezd, čo z filmu robí prvotriedny kúsok pre milovníkov filmu. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Zajímavá premisa utopená v obrazové stylizaci, kde režisér neumí vytěžit ani humor ani drama, tam kde je třeba. Škoda, takhle je to jen krásně natočené nic proti ničemu, kdy se nejzajímavější část odehrává při závěrečných titulkách. A s výsledným poselstvím pravícím - nesnášejte Hollywood - se jakožto milovník továrny na sny, jen tak nesmířím. [MFF Karlovy Vary 2010] ()

Reklama

Terter 

všechny recenze uživatele

Dobrý nápad, který je však po čase rozmělněn do série neustále se opakujících motivů, které nezatraktivní ani dobře hrající Maria de Madeiros. Navíc se mi zdá, že tvůrci chtěli zamaskovat hranici mezi fiktivním a skutečným poselstvím filmu a to se jim vskutku podařilo, takže není jasné, jestli onen hysterický nářek nad útiskem evropského filmu je jen předstíraný či nikoliv. V tomto bodě se film dopouští rovněž až trestuhodné bagatelizace, když v určitých pasážích klade rovnítko mezi Hollywood a americký film (nezávislý film je asi pro tvůrce neznámý pojem) a z některých momentů filmu vyplývá, že rovnítko je rovněž položeno mezi francouzký film a evropský film, což už je poněkud silné kafe. ()

Marigold odpad!

všechny recenze uživatele

Prostoduchá óda na evropskou kinematografii natočená v uspávacím tempu a přeslazená k nesnesení blbou Marií de Medeiros. Fiktivní dokument bez jediného nápadu a bez jediného skutečně trefného vtipu. Amatérsky natvrdlá kaše, která konvenuje jakési pofidérní "evropské filmové guerille" – soudě podle kvalit Sojcherova filmu ale není tahle bojůvka o nic inteligentnější a zralejší než hollywoodské stádo. Fujtajxl! [MFF KV 2010] ()

Toj 

všechny recenze uživatele

Film o lásce k filmu? Film o nepochopení filmu! Přestylizovaný pseudodokument, který mnohdy připomíná spíš Clvoerfield, či záhadu Blairwitch víc než cokoliv jiného, nás vede šokujícím patráním po zmizelém filmu... Bohužel Thrillerovitá linka ve své chabosti připomíná film Darwinova cena... Objevují se zde sice hardcore-cinefilní narážky (například na Coutarda), kterým se ostentativně uchechtne pár zasvěcenců. Ale vlastně to není příliš vtipny, to jen aby jedni diváci ukázali jiným divákům jak jsou inteligentní. No a když podobný vtip vlastně napadá jeden z nejcenějších směrů evropské kinematografie, tak je to průser. Režisér říkal, že má rád americké filmy, ale chtěl by, aby se evropsklé kinematografii dalo víc prostoru. Ovšem pan režisér asi nechápe, že řešení není postavit evropský hollywood. Kouzlo evropských snímků je, že nejsou zmrzačený továrenskou výrobou.. Co však čekat od někoho, kdo si utahuje z progresivních směrů.. (nejsem vyloženě pohoršen tím vtipem o sobě, pouze mi v kontextu celého filmu přišel nevhodnej).. Myslím, že se jedná o ideologicky velmi špatný film. A ta režisérské tvrzení, že divák neví, co je smyšlenka a co je pravda, je taky totální ptákovina. Mnohé je zjednodušeno ale rozumný divák pochopí... Vzásadě se mi na filmu líbila snad jen (poněkud laciná) skoro závěrečná scéna s hláškou o hollywoodských hitech :) ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama