poster

Hitler v Hollywoodu

 • Belgie

  Hitler à Hollywood

 • Francie

  HH, Hitler à Hollywood

  (Francie)
 • anglický

  Hitler in Hollywood

Drama

Belgie / Francie, 2010, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  *

  Zajímavá premisa utopená v obrazové stylizaci, kde režisér neumí vytěžit ani humor ani drama, tam kde je třeba. Škoda, takhle je to jen krásně natočené nic proti ničemu, kdy se nejzajímavější část odehrává při závěrečných titulkách. A s výsledným poselstvím pravícím - nesnášejte Hollywood - se jakožto milovník továrny na sny, jen tak nesmířím. [MFF Karlovy Vary 2010](11.7.2010)

 • Toj
  **

  Film o lásce k filmu? Film o nepochopení filmu! Přestylizovaný pseudodokument, který mnohdy připomíná spíš Clvoerfield, či záhadu Blairwitch víc než cokoliv jiného, nás vede šokujícím patráním po zmizelém filmu... Bohužel Thrillerovitá linka ve své chabosti připomíná film Darwinova cena... Objevují se zde sice hardcore-cinefilní narážky (například na Coutarda), kterým se ostentativně uchechtne pár zasvěcenců. Ale vlastně to není příliš vtipny, to jen aby jedni diváci ukázali jiným divákům jak jsou inteligentní. No a když podobný vtip vlastně napadá jeden z nejcenějších směrů evropské kinematografie, tak je to průser. Režisér říkal, že má rád americké filmy, ale chtěl by, aby se evropsklé kinematografii dalo víc prostoru. Ovšem pan režisér asi nechápe, že řešení není postavit evropský hollywood. Kouzlo evropských snímků je, že nejsou zmrzačený továrenskou výrobou.. Co však čekat od někoho, kdo si utahuje z progresivních směrů.. (nejsem vyloženě pohoršen tím vtipem o sobě, pouze mi v kontextu celého filmu přišel nevhodnej).. Myslím, že se jedná o ideologicky velmi špatný film. A ta režisérské tvrzení, že divák neví, co je smyšlenka a co je pravda, je taky totální ptákovina. Mnohé je zjednodušeno ale rozumný divák pochopí... Vzásadě se mi na filmu líbila snad jen (poněkud laciná) skoro závěrečná scéna s hláškou o hollywoodských hitech :)(10.7.2010)

 • Sandcrew
  ***

  Rozpačitý mystifikační dokument, který sice neurazí, ale také nezaujme. Odpočinkový film, který má poselství schované pořádně až v závěrečných titulkách. Myslím, že by neuškodilo panu režisérovi zajít za panem Zelenkou a zeptat se ho, jak se správné mystifikační dokumenty točí. 60% je tedy pro mě tak akorát... MFF KV(8.7.2010)

 • Volodimir2
  ****

  Pravdou je, že za druhej svetovej vojny Hitler zásoboval Ameriku emigrujúcimi hercami dostatočne. Každý umelec utekal práve tam, do Hollywoodu a  preto dnes má taký monopol. Nenechajte se  oklamať názvom filmu, v skutočnosti v ňom o Hitlera vôbec nejde. Dokumentaristický zobrazuje pátranie po dvoch propagandistických filmoch, ktoré boli natočené v nacistickom Nemecku. Jeho hlavným argumentom je, že Hitler chcel vytvoriť silný európsky filmový priemysel a preto sa s ním stretávali americkí filmoví producenti. Tí chceli odstrániť konkurenciu Hollywoodu alebo aspoň presadiť do týchto pripravovaných európskych produkcii americké hviezdy. Ide o výborný film, podľa môjho názoru je to zmes fikcie, pravdivých archívnych dokumentov a autentických záberov. Vo filme sa objavuje množstvo režisérov a filmových hviezd, čo z filmu robí prvotriedny kúsok pre milovníkov filmu.(6.2.2017)

 • Quisp
  ***

  Umělecký paradokument Hitler v Hollywoodu paradoxně doplácí na svou prvoplánovou uměleckost a lacině podávanou sofistikovanost. Originální vizuální forma a sympatická Maria de Medeiros bohužel utáhnou pouze úvodní půlhodinku, zbytek výživné stopáže pak vysloveně nudí a i po obsahové stránce už nemá co nabídnout. Zajímavý a originální koncept tedy zůstal pouze na půl cesty k výraznému uměleckému filmu. Provokativní název je tak to jediné, co dělá tento pokus o artový film zajímavým.(24.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace