poster

Správce domu (festivalový název)

 • Řecko

  Diaheiristis, O

 • angličtina

  The Building Manager

Drama

Řecko, 2009, 92 min

Scénografie:

Anastasia Arseni (set dekoratér)

Kostýmy:

Anastasia Arseni
(další profese)
 • Kvítek
  **

  Správce zaujme především svou civilností umožnující ztotožnit se s hlavním hrdinou dřív než byste řekli švec. Jeden z filmů na motivy "tohle se přece stává nám všem" a "takhle my tady žijem". Nebýt občasné nudy (nevěřila bych, že 92-minutový film je toho schopen) neměla bych námitek. Nečekaná přítomnost protagonisty hlavního hrdiny ve dveřích kinosálu hezky vzbuzovala pocit "toho chlápak už jsem někde viděla" ...jo, to je ON! Pan Správce!(15.8.2010)

 • bassator
  ***

  45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (O diaheiristis / THE BUILDING MANAGER / Správce domu) - Film o prasklém odpadním potrubí jsem ještě neviděl, a byť téma nepěkné, film nepěkný určitě nebyl... - 9. 7. 2010 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 50%(16.7.2011)

 • Toj
  **

  Podle mě zbytečný film zobrazující mnohokrát zobrazené takovým zvláštním a chvílema sympatickým způsobem... Jakoby si někdo řekl, že postaví film na analogii hrdinova života a rozbitého potrubí... To přece samo o sobě nestačí. Kdybych film neviděl, nic by se nestalo...(10.7.2010)