Red Hill: Krvavý zapadákov

Patrick Hughes

Tim Hudson

Kostýmy:

Nicola Dunn

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,087Tržby Celosvetovo $324,000▐ samotná kostra príbehu nie je zlá ale dojem kazí akčné béčkové prevedenie, laxné chovanie postáv /40%/(6.5.2013)

• Renton

MFF KV .. Jednoducha zanrova jednohubka, jejiz tvurce az prilisné tlaci na pilu stylovosti a coolovosti, casto bez patricného efektu a mnohdy tak s nechtenou smesnosti. Tomuhle nesvaru pomaha i podobne uzpusobena hudba. Na rozjezd slabota. 50%. __ Predfilmovy šlágr Tulipánů proti Kanarkum byl vetsi terno;)(2.7.2010)

Po parádním úvodu, se skvělým navozením atmosféry australského buranova, přijde trochu stereotypní prostřední část. Kde mě to postupné vyvražďování trochu nudilo. Naštěstí to ke konci velice skvěle vygraduje a dostaví se pocit satisfakce. Scéna s panterem byla až mystická. 70%(27.4.2013)

...A MŮŽEME POTVRDIT IDENTITU MUŽE, KTERÝ UTEKL. DURAL CONWAY, TAKÉ ZNÁMÝ JAKO "JIMMY", BYL USVĚDČEN ZA VRAŽDU SVÉ ŽENY A OBVINĚN Z POKUSU O VRAŽDU RED HILLSKÉHO POLICEJNÍHO DŮSTOJNÍKA..... /// ...a minulost Red Hill může znovu ožít! Bastard Jimmy se městem projíždí na koni, hezoun Shane zjišťuje, že to, co ve městě smrdí nejsou fusekle zformovaný důchodcovský domoobrany, ale minulost a všechno to svrchu pozoruje kýčovitej měsíc. Shane dělá co může, všichni melou hadry - naštěstí Jimmy má dobrou mušku (když teda nepálí po hezounovi). Měsíc střídá bouřka, šerif (než zařve) zařve: ,,TOHLE JE MOJE MĚSTO!“ a já vím, že tahle nenáročná podívaná, kterou zasmradí vánek z westernu a (lehce) provoní zajímavá atmosféra v několika scénách, nikomu (kromě maorského publika) projednou neublíží. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem bejvalej šéf plzeňský kriminálky a zdrhl Jirka. 2.) Nevím, že postřelenej by měl držet hubu a ne kňučet. (Střelce to totiž většinou nasere....) 3.) Zejtra máme začít kopat na hřbitově. (Ne hroby – dálnici!). 4.) Thx za titule BioLoan. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(16.7.2011)

Keď sa Sylvestra Stallonea pýtali, prečo ako duchovný otec univerza zveril réžiu Expendables 3 "nejakému" Patrickovi Hughesovi, starý dobrý Sly sa tajuplne usmial a dodal, že kvôli Red Hill. Tak som si zohnal Red Hill... a bol som zaskočený. Atmosféra je fajn, ale inak to rozhodne nie je jednak žiadny zázrak a jednak v podstate ani nejde o akčný film. Má to pár akčných momentov, ale kebyže som Stallone, asi by mi len ťažko napadlo práve n a základe takéhoto filmu zveriť réžiu Expendables 3 práve Hughesovi. Okrem zručnej réžie je plusom ústredný Conway. Hrá ho šialene spálený a pomerne drasticky charizmatický Tommy Lewis. Ťažko z neho spustiť zrak. Vyzerá trocha ako Luis Guzmán, ale bez komediálneho pozadia. Brutálny chlap, ktorý si evidentne tyká s desivými temnými vecami, z ktorých pozostáva svet. Budí rešpekt a autoritu napriek tomu, že povie „až“ cca tri slová a aj to až tesne pred záverečnými titulkami. To, že sa film odohráva v Austrálii som postrehol snáď len z toho, že postavy sem-tam jazdia na koňoch. Samozrejme je tu motív Aborigéncov, ale nič extra z neho nie je vyťažené (až na bumerang a oštep)(30.1.2017)

MFF KV 80%(10.7.2010)

• Gilmour93

Tahle země není pro starý Aborigince.. Žena mrtvá, on zjizven na duši i v obličeji. Ti, jenž mu nechali v rádiu zahrát „Mám rád vůni tvý kůže“ od Pavla Vítka, když zrovna ležel na lůžku popáleninového centra, musejí zkrátka zaplatit.. Neo-western se slušným nadsázkovým rozjezdem a plíživou ztrátou dechu. Tu dýchavičnost mají na svědomí příběhová naivita, teleport ze Star Treku, díky kterému se mladý konstábl pohybuje po městečku a přilehlém okolí a postupná rezignace na styl odlehčeného úvodu. Černý panter může dál dávat v Red Hillu dobrou noc..(23.7.2013)

Je to celkom dobrý akčný thriller z austrálskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o mladom policajtovi, ktorý sa spolu s manželkou práve prisťahovali do malého pokojného mestečka, kde má nastúpiť na miestne oddelenie, aby si oddýchli od stresového veľkomesta. Lenže hneď v prvý deň sa dozvie o úteku brutálneho vraha z väzenia, ktorý má nevyriešené účty s niektorými obyvateľmi mesta a tie si aj príde vybaviť, pričom sa nezastaví pred ničím. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj o niečo viac. Prvý dojem je výborný, žiadny problém nemám ani s celkovým zoznamovacím úvodom, ktorý má tu správnu atmosféru osamelého malého mestečka, ale keď sa už začne diať to hlavné, tak je to síce tiež dobré, ale už len predsa trochu cítiť nie práve ideálne využitý potenciál. Výborná tématika, mesto plné lovcov a iných ozbrojencov proti jednému drsnému vrahovi, lenže zatiaľ čo jednotlivé scény pôsobia správne nekompromisne a niekedy aj štýlovo, ako celok to už funguje trochu horšie. Hlavne je to dejovo až príliš jednoduché, chýba tomu pocit gradácie, v ktorom by sa vrah postupne približoval k svojmu cieľu, tu to celé pôsobí tak zvlášne náhodne a navyše tu kvôli chovaniu postáv úplne chýba uveriteľnosť. Ale aj tak to dokáže zabaviť, no najlepšia je aj tak celá záverečná fáza, tá sa vydarila. A navyše sa to celé nesie v takom dobrom westernovom duchu, čo je len plus. Celkom spokojný som aj so samotnými akčnejšími scénami, poteší, že je to podané v štýle slasheru, takže úmrtí a krvi je pomerne dosť, síce nie sú až tak nápadité, keďže sa využíva hlavne brokovnica, ale svoj účel splnia. Len to trochu kazí to spomínané správanie postáv, ktoré mali zabijaka na muške až príliš často a napriek tomu k výstrelu došlo len minimálne. A chválim aj samotnú postavu zabijaka, kvôli reálnej zápletke bol potrebný normálny človek, ale rešpekt vyvolať vie. Herecké obsadenie je na tom dobre, všetky výrazné postavy, mladý policajt, jeho šéf, ale aj zvyšní lovci sú v poriadku, takže nemám problém. Réžia a technická stránka sú vydarené, páči sa mi vizuál, celková atmosféra a aj viacero scén je pojatých správne štýlovo. Ja som spokojný, síce to stále mohlo byť ešte o trochu lepšie, ale všetky stránky sú nadpriemerné a celkovo je to slušná zábava. 73%(26.4.2013)

Příjemné překvapení od protinožců. Jednoduchý příběh, takřka westernová atmosféra, drsní týpci, zajímavá akce a (především) závěrečná pointa. Hlavně díky ní jsem ochoten zapomenout na občasnou béčkovou manýru. 70%.(23.2.2018)

Že by Australský předvoj Jonáše Hexe? Puma sem, puma tam, puma kam se podívám. PS: tolik záběrů na měsíc má snad jedině Twilight - New moon.[MFF Karlovy Vary 2010](11.7.2010)

Mám rád, když nevím, jestli to autoři mysleli všechno vážně a nemůžu tomu věřit. Úžasná atmosféra, krásně debilní postavy a stórka...no a ten panter!(10.7.2010)

• Davies182

Největší chyba byla si k tý plánovaný režii rovnou napsat i scénář. Jako já chválim podobný ambiciozní projekty, jen holt tvůrci nesměj mít moc velký voči. Takhle divákovi hned dojde, že když banda gerojů nesejme záporáka z dvou metrů ani napopátý, bude asi něco... jinak. Takže jestli budou všichni takhle "tupí" i v rejžově americkým Raidu, tak to teda potěš.(10.11.2015)

• Wacoslav1

Mrd Hill: Smradlavy vidlakov hmm reziser je fakt talent nezbejva nez doufat ze v Exp 3 nebude nic vic nez jen loutka v rukach Stalloneho jinak to nedopadne dobre...(10.8.2013)

• LiVentura

Trochu dost připomínalo obyčejný western o pomstě chladnokrevného vraha v malém zapadlém městečku kdesi v "prérii".. :-((26.7.2013)

Red Hill má potenciál být napínavým thrillerem s dusnou atmosférou. Ale není jisté, jestli takový být měl. Některé scény vypadají jako ze slasherů s nezastavitelným zabijákem, jiné působí rovnou směšně (k čemuž dopomohla atmosféra kviffu). A ten panter!! SPOILER: Pokud nemáte rádi filmy, kde klaďasové tak dlouho vyčkávají se zastřelením záporáka, až to sami schytají, není to film pro vás /SPOLER. 7/10(11.7.2010)

No, tak tenhle film jsem si pustil především z toho důvodu, abych posoudil jak tento režisér zahájil svoji režijní kariéru, neboťnám bude režírovat třetí Expendables. Předem prohlašuji, že o režii se nebojím. Stejně si Stallone tohoto režiséra nepochybně sám osobně pohlídá. No a nyní k tomuto filmu. Rozhodně nejsem šokovaný, že to nedopadlo nějak superhvězdně. Důležité je, že si nepotrpí na žádnou roztřesenou kameru, ani na zběsilý střih. Takže s kamerou pracovat umí a i přestřelky dokáže natočit, ikdyž zde akce nebyla moc velkolpeá, tak se nedá moc dobře posoudit nakolik zvládne větší akční linii v Expendables 3. Takže úvod má film jemný, takový suchý, ale dokáže zaujmout. Takže dlouhá asi první slabší půlhodinovka se vleče, ale nevadí. Seznámíme se tu s postavami a celkem všechny mě až na jedbu bavily. Hlavní hrdina celkem zaujal, sice žádný talent, ale fandil jsem mu. No ten úvod a to dění postav je ale dost rozporuplné, jak se chovají k hlavnímu hrdinovi, coby nováčkovi - policistovi. Nedají mu auto když potřebuje na hlídku a musí 6 kilometrů ject koněm ? No nevím, divén. V 2/3 filmu se začne film odvíjet tak, že do městečka přijede uprchlý vrah z věznice a začne masakrovat jednoho policistu za druhým. Co ho k tomu vede ? To se dovíme na konc snímku. Celkem jsem se divil, že jsou policisti tak tupý a dokonce měly asi tak minimálně jasnou možnsot ho 2x jednoduše zabít. Ale to neudělaly. No jo, logika zase bojuje ze všech sil, ale nějak se jí moc nedaří. Ale i tak je zajímavé jak nekompromisně zabiják likviduje jednoho policajta za druhým. Nechá je křičet, postřelí a nakonec zabije. Takže efektnost a brutalita - to vše je nekompromisný a hezky podané. No nad mým překvapením nedostane hrdina až tolik prostoru, ve finále už vůbec nechápu jak to mohly tak zpackat. Nemá téměř žádnou kritickou situaci. Ve 3/3 už jsem si říkal, že by se to mohlo zakčnit, něco jiného by se mohlo dít. No ale poslední desetiminutovka mě celkem potěšila. Máme tu velký dějový zvrat. Jaký ? To nemůžu vyspoilerovat. Zvrat dobrý, ale úplný konec co se stalo s vrahem, no urychlený a špatný. STyl filmu nevím jestli bych mohl nazvat westernovský, ale spíše i vidlácký. :-) Nemyslím to špatně, ale takové malé opuštěné městčko, klobouky atd. Hudba - tu jsem zde ani nezaznamenal, ale moc zde potřebná nebyla. Akce - spíše vyvraždovačky a to je celé. No nějaká napínavost zde ani nebyla. Atmosféra taková divná, ale byla tu. Námět a celkově film - najde se tu pár zajímavých prvků. Ale po skončení filmu jsem byl zaražen. Film si mě moc extra nezískal. Přesto je to průměr, který se dá jednou vydržet, takže oddychovka. Třeba některé myšlení lidí mě ve filmu zarazilo. Chování ženy hlavního hrdiny. On přijde domů na chvíli téměř zničený a i zkrvavený a ona se jen usměje. Pak se zeptá ? Porč zas jdeš ? Ty seš můj kovboj. No prostě demence trošku :-) Kdyby se hrdina více projevil, byla nějaká napínavá akční sekvence, byl lepší úvod, lepší chování lidí, tak by to byl nejspíš o něco lepší snímek. Těžko se to hodnotí. Takže průměrný film, kde tu 3 hvědzu dám. Větší problém jsem neměl, udrželo si to pozornost, ikdyž podobný filmy teda už vyhledávat nebudu. Potenciál to mělo, ale moc využitý nebyl. Celkově hodnotím na 52% = ***(5.7.2013)

// Fakt zbožňuju, když si banda rednecků pobere milión zbraní, munice a zabalí si k tomu plnou hubu drsnejch keců a pak když příjde zdeformovanej (a notně hloupej) záporák (mimochodem taky bývalej redneck), všichni se podělají strachy do kalhot a jeden za druhým chodí na porážku. S takovým smradem si pak těžko všimnu něčeho jiného, ačkoliv jistou atmosféru to rozhodně má, hudba je sympatická a z rednecků alespoň stříká slušná krev. 3* a ano, tento pán ať si klidně Expandables 3 natočí. Snad tam všichni umřou. BTW. co tam ku*va dělala ta puma?!(27.4.2013)

Patrick Hughues je talent. Natočil nekompromisní western z prostředí městečka, kde lišky dávají dobrou noc a kde se kvůli pomstě nejde pro ránu daleko. Sem nastupuje nový mladý policista, který brzy pozná, že i v takovém zapadákově, jako je Red Hill, zase tak bezpečno moc není, obzvlášť, když se zničehonic za doprovodu drsných kytarových riffů objeví pistolník, kterého potkat potmě, tak máte mokré spodní prádlo. Naprosto úžasná, téměř až hororová atmosféra a geniální zvuk, to jsou největší zbraně tohoto malého westernového zázraku. Za něco takového by se nestyděl ani Sam Peckinpah.___________Na podruhé je to brutální černá komedie, kde hlavní hrdina pořád nosí mrtvoly na zádech a černý panter si pochutnává na lidech. Výborný úlet.(9.7.2010)

Australský zapadákov, navrátivší se vyvrhel, hodně krve, černý humor a panter k tomu. Red Hill, ačkoli se odehrává v součastnosti, je svou poetikou, jednoduchoučkým příběhem a prostými hrdiny podobný westernům. Scénář neexperimentuje a neroztahuje křídla doširoka, takže mozeček si lámat nebudete. Máte tu ale perfektní masakrovací scény, sympatického hrdinu, dějový zvrat a napětí. Patrick Hughes ví, jak točit filmy, a Red Hill šlape a naprosto splňuje očekávání. Právě ta nezáludnost a tah na branku se mi velmi, velmi zamlouvala. 75 %(10.7.2010)

Zajímalo mě, proč si Stallone na režii EXPENDABLES 3 vybral zrovna Patricka Hughese, tak jsem se rozhodl zhlédnout jeho zatím jediný celovečerní film, který by se dal označit za thriller s westernovými prvky. V první půlhodině se nestane v podstatě nic (pouze povinný rozjezd, kde se představují postavy, prostředí a pomalu rozjíždí zápletka), druhá je poněkud monotónní vyvražďovačkou (ne špatnou, jen málo atraktivní) a až v té poslední to začne být mírně nadprůměrné (zpočátku totálně přímočarý děj se trochu zkomplikuje a příběh tak konečně začne fungovat a naplno dávat smysl). Pomalé tempo sice docela přispívá lehce ponuré a depresivní atmosféře, ale v akčních a napínavých scénách by to přece jen chtělo kapku dupnout na plyn... Těžko říct, zda je třetí díl Slyovy důchodcovské sleziny v dobrých rukách... 50 - 60 %(8.8.2013)

Podivný slasher s pistolema s nádechem westernu.(5.7.2010)

• bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Red Hill / RED HILL / Red Hill) - Přesně to ohodnotila přítelkyně - řekla: "Mohl to být dobrý film, kdyby ho tak neskurvily..." - 2. 7. 2010 - kino Čas - Karlovy Vary - 30%(17.8.2011)

Bacha, obří spoiler: Netušil jsem, co je ten film zač, z traileru mi ale dával znát, že to bude zvláštní a drsná podívaná jakou známe od bratrů Coenů, díky čemuž jsem čekal strhující a naléhavej příběh. Nic v tom smyslu ale nenastalo. Zkrátka nováček polda běhá po městě do jehož ulic přijede vykonat strašnou vendetu nemluvnej bastard (?) s brokovnicí (ó můj bože, snad né spoiler). Proti němu se postaví každej schopnej (ostro)střelec a v domnění, že mu daj co proto všichni chcípnou. Nováček polda poté zjistí opravdu strašnou věc a staví se na stranu onoho "bastarda". Zkrátka nic, co už by jsme někde neviděli. Za ty tři hvězdy může kamera, místy stylová hudba (celej film by chtěl bejt stylovej, ale vůbec mu to nejde), panter a lehce drsný momenty (bez kterejch by to bylo úplně zbytečný). A já pořád čekal kdy nestane alespoň nějaký pořádný inferno, který by mě donutilo říct "wow" a zvednout hodnocení. Film je prostě zklamání.(19.11.2010)

Na debut překvapivě zdařilý thriller ve westernových kulisách. Prostinký příběh o pomstychtivém maniakovi je zabalený do povedené vizuální stránky a film plyne ve velice příjemném tempu.(5.6.2013)

• honajz

Začátek byl slušný, i ta australská příroda. Ale pak ty nelogičnosti, díry ve scénáři, scenáristické naschvály, a k tomu ten panter, to už vypadalo spíše chvílemi jako parodie... jenže na to se to chvílemi zase bralo moc vážně...(12.4.2011)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA Family = 26.7.2013 (R: PRIMA = 20.3.2015), réžia českého znenia (PRIMA 2013) = ZUZANA TABERYOVÁ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 28.7.2013, réžia slovenského znenia = (28.7.2013)(28.7.2013)

45. MFF Karlovy Vary(8.7.2010)

Nenene. Když režisér má debuť, tak nebuď labuť a buď shovívavý. Ale tady ani moc nemusím. Dobře obsazené, hlavně hlavní herec Ryan Kwanten, který mi připomínal Ryana Reynoldse a zahrál opravdu dobře. Taky moc dobrá atmosféra a režisérův styl není vůbec špatný. Nějaká ta škvírka ve scénáři bude, ale moc toho zase nenenebude. K tomu docela nabušenej soundtrack a máme tu žánrovou a velice stylovou jednohubku na filmový večer.(26.4.2013)

Nejdriv pusobi jako klasickej western, pozdeji vsak znevsedni. Hodne silnej zazitek.(11.7.2010)

• Morholt

Prachobyčejný rádoby thriller, který se snažil odlišit westernovým nádechem, ale to jen přispělo k všeobecnému zmatku. Takhle teda ne. 30%(9.2.2011)

Parádně budovaná atmosféra a nečekaný zvrat po půlce filmu mě udržel pozornost až do vynikajícího gradujícího finále. Skvělý námět, výborné herecké obsazení a krásné záběry australské přírody. A panter všechno sleduje. A výborná hudba, závěrečný smyčce mě odrovnaly.(14.12.2013)

Namet, zapletka, postavy, vsechno v pohode, ale to provedeni se moc nepovedlo. Prebihani mezi klasickou vyvrazdovackou a komedii bych klidne vzal jako plus, ale nektere chovani postav jsem vazne nerozdychal a kazilo to celkovy dojem...(9.7.2010)

45. MFFKV Klasa klasa klasa. Netuším do jaké míry je tenhle film myšlen vážně a je mi to úplně jedno. Perfektní zábava se scénou z Pulp Fiction. =D Festival otrlého diváka 2020.(10.7.2010)

P.Hughes prej hodně viděl od R.Rodrigueze,ale nevim.Ono totiž od něj neni co okoukávat.po průměrnejch filmech teď točí už jen voloviny.Tenhle film začal dobře,ale jak se objevil ten vohořelej nemluva,bylo po nadějích,a začla to bejt spíš parodie na kdovíco.Dvacet kulek,všechny vedle,poldové úplný hovada,takže pro záporáka neni dobrá vizitka ,že si vod těhle dementoidů nechal ublížit.A tak nakonec náhled na tuhle báchorku trochu opravil konec,kterej některý věci osvětlil,takže už se to potom nezdálo tak přitažený za dredy.50%.(19.5.2011)

Postmoderní western s nádechem mystična se odehrává ve vysočinách novodobé Austrálie. Je to Ozploitation film s povědomým dějem zabaleným v neokoukaném provedení. Režísér, scénárista a producent Patrick Hughes, který před tím natočil jenom dva krátké filmy, má talent na napínavé, vizuálně zajímavé příběhy. Časem se od něj můžeme dočkat něčeho většího.(8.6.2011)

• Vignette

Boože, to byla ale kravina :). Mimochodem, taková banda pitomců (rozuměj celá místní policejní stanice) si nezasloužila nic jinýho, než vystřílet! Ovšem panter ohleduplně si odtahující mrtvolu (pravděpodobně k večeři) mě dostal do kolen :-))(12.7.2010)

Australsky krimi-drama-thriler-horor se odehrava v jedne odlehlejsi a mensi vesnicce uprostred australske pouste a hlavne u indianske rezervace. Do teto vesnicky zavita novy straznik (pristehovalec z velkomesta) a s nim prichazi rozum/nadhled a hlavne zakon. Vtipne dialogy a jednotlive sceny ucinily z tohoto filmu ocistny okamzik pro zmozeneho festivaloveho navstevnika.(10.7.2010)

• ivan_drago

Film o tom, jak někoho 30x nezastřelit, když máte příležitost. Polopřekvapivá pointa film nezachrání a tak jediné co film zachraňuje je pěkná hudba a scenérie, ve kterých se příběh odehrává.(27.11.2010)

Tenhle film jsem zkouknul, protože Patrick Hughes má režírovat Expendables 3, tak jsem chtěl vědět, jak na tom je. Jedná se o klasický slasher s prvky westernu. Film má atmosféru, svižný soundtrack a je natočen v pěkné krajině a pěkném městečku. Postavy jsou slušně rozpracované a děj zajímavě vykreslen. Co je ovšem nejdůležitější - akční scény jsou dost dobré a ze záběrů je znát, že režisér věděl, jak je chce podat. Red Hill je slušně natočený thriller, který působí přesně tak, jak má. Příjemná vyvražďovací oddechovka.(27.4.2013)

• Martin741

Australia vie tocit celkom slusne filmy /Wolf Creek, Navrat do Krvave Laguny s nadhernou Radhou Mitchell/, ovsem tento k nim rozhodne nepatri. 32 %(27.7.2013)

Australské napětí mám rád. Storm Warning a Loved Ones obvzláště. Tyto filmy spojuje jméno John Brumton. A máme ho i tady, i když v malé a kladné roli. Tu zápornou zde převzal Tommy Lewis, kterému popálená část obličeje v roli psance perfektně sedla. Klidný a rodinný rozjezd se změni ve střílečku ala Hodný zlý a ošklivý. Oškliveho už máme. Hodný je tady Ryan Kwanten a zlý.....? To musíte už zjistit sami:-)(24.4.2013)

Ale šlo to. Režisér tretích Expendables vo svojej prvotine nesklamal. Na úvod poviem, že je to veľmi zručne natočený film. Dobrá atmosféra, kopec štýlových nápadov. Obrátený systém, keď skupina klďasov, je likvidovaná jedným záporákom. Herecké výkony sú solídne. Dočkáme sa aj nejakých zvratov (aj ke nie zas nejak úchvatných. Akcia je jednoduchá, pomerne realistická a krvavá. Záver napínavý a keď už nie výborný tak aspoň uspokojujúci. A z času načas super filmová hudba. Takto to znie ako super film. Ale je tu ale. Niektoré veci sú nedotiahnuté. A z času načas to proste nedáva zmysel. Hughes natočil dobrý film, ktorý mal byť ešte chvíľu dlahšie v post-produkcií a možno si nechať poradiť nejakým skúseným borcom. Nechcem moc spoilovať, ale raz za čas sa vo filme objavili scény, ktoré my kazili zážitok. Hughes má potenciál a keby doladí pár detailov dám 4*. Takto silné tri. Na nového rejžu Exp3 musím byť proste náročný.(29.4.2013)

• Sfinkter

Koncept a atmosféra vzdáleně připomínají Red Rock West, vše je však jednoduché a příliš nereálné.(20.4.2018)

Ikeď postavy sú kapánek prihlúple.....atmosféra Red Hillu je dostatočne dusná, aby sa na to dívať dalo.......aby Jimmy učinil spravodlivosti zadosť...a jeho návrat do rodného mesta sprevádzali krvavé stopy.....**/***(6.1.2011)

• tnp101

Snímek s primitivním, provařeným dějem, u něhož tvůrci pravděpodobně moc nepřemýšleli. Logika zde opravdu zrovna moc dobře nefunguje, čemuž ještě z velké části dopomáhá totálně dementní chování všech postav. Toto bych snadno odpustil, pokud by se jednalo o béčko, při kterém stačí vypnout mozek a budete se bavit. Pomalé tempo a předvýdatelný děj však způsobily, že již po nějakých 40 minutách jsem se nudil a vyčkával konec. Zde zkrátka autoři šli tak nějak proti sobě, jde cítit, že chtějí, abyste se do postav vcítili, ale ono to zkrátka nejde, i když se o to snažíte. Co z toho tedy vychází? Nic, než šedý průměr, až podprůměr, který nemůže oproti jiným filmům tohoto ražení nabídnout absolutně nic navíc. 45%(27.1.2011)

Pan Zrůdička s kloboukem zaraženým hluboko do čela toho moc nenamluví a bez mrknutí oka kostí vše co se mu pod kopyta připlete. Měl by bejt drsňák všech drsňáků největší. Já mu to ale né a né uvěřit. Stejně tak smyslu zbavení vedlejší aktéři, kteří mu svoji lehkovážností, hraničící s debilitou, vražda práci až moc usnadňují. Lehký nadprůměr to ale je a to díky exteriérům a dobře nasvíceným scénám, kterým místy pomáhá až magicky uhrančivý měsíc...(26.7.2013)

• sedm.1

S australskou filmovou produkcí nemám tedy příliš mnoho zkušeností, nicméně tento film ve mně vzbudil zájem především díky jménu jeho tvůrce, který je nyní velmi úzce propojen s Expendables 3 a já jsem byl tedy velmi zvědav, na základě čeho se Sly rozhodl právě pro něj a jak moc správná to byla volba. A po shlédnutí Red Hillu se nemohu zbavit dojmu lehké rozpačitosti. Jediné, co mě totiž na tomto snímku přišlo působivé, byla atmosféra, kterou ale tedy zrovna Postradatelní ke své vlastní funkčnosti vážně nepotřebují. Jinak jde totiž ale o zcela průměrný a hlavně nenápadný western, převedený do současnosti, který ovšem pan Hughes jaksi zapomněl čímkoliv oživit, či okořenit. Celá ten film probíhá dost poklidně, bez většího tempa a nasazení, originalita scénáře naprosto nulová, napětí nefunkční a finále toporné jako Rocco Siffredi ve filmu s Jennou Jameson. Avizované explozivní násilí a krutosti se také jaksi nedostavili (nebo že bych viděl nějakou vystříhanou verzi?), a tak prakticky, tedy krom zmiňované atmosféry, co mě ještě dokázalo oslovit, bylo už jen obsazení, kdy přítomní herci byli jak sympatičtí, tak herecky kvalitní a snímku fakt pomohli. Jinak mi ale Red Hill přišel prostě jako slabý, nízkorozpočtový filmeček, jehož minimálně festivalový úspěch si nedokážu příliš vysvětlit a volbu pana Hughse pro trojku Postradatelných nechápu už vůbec. No, uvidíme, uvidíme.(21.11.2013)

Za pekne obrazky a "westernovy" pristup davam 3, ale jinak je to pitominka na jedno zkouknuti max. P.S.: ale jeste jednou rikam, obrazky moc pekne. (ze by ta reklamni zkusenost?)(11.5.2013)

S možnostmi jaké režisér Patrick Hughes měl a tím mám na mysli hlavně rozpočet, si poradil celkem obstojně. Určitě se nejedná o režiséra s vlastním silným rukopisem, spíše o kreativního zástupce mladé vlny režisérů, co umí navodit atmosféru a využít lokace s pěknými malebnými záběry a do těch malebných záběrů a cool momentů vložit dobře znějící hudbu. Scénář, který si režisér sám napsal je klasické westernové klišé o němém mstiteli s touhou po pomstě. Kdo mě překvapil byl Ryan Kwanten, znal jsem ho akorát ze seriálu Pravá Krev a tam mě více či méně nijak nepřesvědčil, abych si ho vážil jako herce ( ovšem nepřesvědčil mne nikdo z toho seriálu :-D ) ale tady byl celkem slušně stravitelný. I když se jednalo o velmi jednoduchou a přímočarou zábavu, tak jsem neměl s filmem vážnější problémy. Slušných 60%(5.8.2013)

• navorski

Banální příběh o pomstě a chladnokrevném zabijákovi, kterého netrefí nikdo, ale on trefí každého. Pro splynutí s tímhle filmem je potřeba pořádná dávka sentimentu. Mě to ale minulo. Místo dojetí jsem obracel oči v sloup nad tím kýčovitým patosem. Jo, třeba před 15 lety to mohlo fungovat podobně jako takoví jednodušší Nesmiřitelní nebo nějaká jiná pocta westernům. Ale dneska je to nuda. To už raději koukněte na film "Kde sní zelení mravenci" od Wernera Herzoga. Ten si s podobným tématem poradil mnohem lépe. Žánrově se to sice nedá srovnávat, ale je o lepší zábava - už proto, že při tom mozek nepřepíná do úsporného režimu.(20.12.2013)

• iXtr3m3

Pozreté čisto kvôli jednej z prvých lepších a väčších úloh Ryana Kwantena. Slabučké. Síce nie úplne tupé viď. príbeh, ale slabučké.(28.12.2018)

Patrick má rád westerny všeho druhu a jeho film je něco mezi poctou a další generací žánru. Zápletka je jednoduchá a přímočará, prostředí je silně ikonické (mrtvé maloměsto, měsíc, bouřka), postavy jednorozměrné (ale "šerif" má styl), hlavní hrdina prochází klasickým vývojem a scénář je plný stereotypů jako trauma, pomsta, spiknutí a závěrečné zúčtování. Atmosféra tu ale je, tempo soustředěné, film pomalu graduje, přestřelky jsou přehledné a hudba sedí. Je to prostě neowestern, který dobře baví, ale v žánru revoluci nezpůsobí. Sotva se ubytujete v novém městě, musíte nahánět grázla, jenž zabíjí ve volném stylu a vaši kolegové u něj mají sakra velkej vroubek... 70%(13.1.2012)

Moderní western, který pro mě definoval nový terminus technicus "hlavní zbabělec".(4.6.2012)

Pro mě velmi příjemném překvapení. Především atmosféra australského venkova, nebo chcete-li buranova, nemá chybu. Taktéž řemeslné zpracování je na velice slušné úrovni. Všechno to vraždění, napínavé i akční scény maj velmi slušnej šmrnc a film bez slabších míst utíká jak voda. Titulní "záporák" mě připomněl Mike Meyerse - taky má hnusnej ksicht kterej se ani nehne, taky nemluví (skoro) a taky koho potká, toho sejme. A nutno říct, že se s tím vůbec nesere. Závěrečný dějový veletoče kdy klaďasové nejsou pokaždý klaďasové a záporáci naopak záporáci, mě tentokrát ani moc nenaštvaly. Hrůza pomyslet jaké hovno by z takovéhoto scénáře vytlačili amíci. Jo a i na pantera dojde... :-)(27.7.2013)

MFF KV 2010(11.7.2010)

Hezky se na to dívá, je to docela nervák, fajn natočený (i když strašně často na hraně "klišé jako prase") i herci solidní (vesměs všici neznámí). Velkej problém je tu v žánrový nevyhraněnosti - což normálně vítám, ale tady je to nikoli záměrem ale spíš stylem: "nevím sice co chci natočit, ale mám rád akčňáky, westerny, srajlery i horory... no tak to tam prostě nějak naseru všechno a je to (ono to nějak dopadne)!"(13.9.2013)

• Tjaden

U Australanů jsem si v posledních letech zvykl na temné, nekompromisní a řádně krvavé thrillery. Navzdory zdejšímu hodnocení a díky popisku filmu jsem podobné atributy čekal i u Red Hillu. "Temný a zručně natočený thriller, který vyniká vytříbenou kamerou, se odehrává během jediného dne a noci a nechybí v něm velká dávka explozivního násilí a krutostí". Já jsem asi viděl nějakou upravenou verzi, protože se mi dostalo dosti naivní a laciné podívané, která výpravou místy připomínala německé kriminální seriály, které se u nás vysílají (nebo se kdysi vysílaly) v dopoledních hodinách. Námět přitom není úplně špatný a s vyšším rozpočtem a zručnějším zpracováním by se z něj dalo vytřískat více.(24.1.2017)

• Domec

U tohodle filmu mam jeden problem. Nevim jestli to reziser bral vazne a nebo jestli to byl pokus o beckovej thriller. No kazdopane aslepson na festivalu me ten film pobavil, takze 2**. *MFF KV 45th*(11.7.2010)

Dobré prostředí a námět kazí trochu jednání postav. Škoda, ale za pozornost tento snímek stojí.(10.1.2011)

Nadechnout a vydechnout.... od začátku do konce jsem se bavil... film o pomstě jednoho obyčejného člověka,kterému vzali rodinu. 65% (v některých záběrech mi připomínal kovboje z Jonah Hex)(3.5.2011)

• Ad4mson

Ukrutná sračka, na kterou jsem se podíval z toho důvodu, že jsem chtěl vidět co můžu očekávat od Expendables 3. A začínám se sakra bát. Nejpředvídatelnější film široko daleko...(18.3.2014)

Moderní westernový thriller z australského zapadákova, který přijede vykydlit zohavený stopař. Začátek je poměrně bezstarostný, seznámení s postavami, uvolněná atmosféra, ta ale začíná pomalu houstnout a následná vyvražďovačka je solidně rudě zahuštěná. Drsnou, temnou, ale trochu i mystickou atmosféru podtrhuje výborná hudba. Tempo je spíše pomalejší a závěr pěkně graduje. Já byl spokojen, jen jsem nějak nepobral, kde byli celou dobu ostatní obyvatelé městečka. 4 hvězdy.(31.7.2013)

Nečudo, že Sylvestra oslovil Hughesov štýl, veď jeho Red Hill je vo veľa ohľadoch podobný prvému Rambovi. Je v ňom všetko, prostredie odľahlého zapadákova, arogantní policajti a osamelý bojovník s boľavou minulosťou. Ten vzbudzuje rešpekt aj bez hovoreného slova a hneď prvý kontakt s ním sa rovná zimomriavkam. Má ale silnú charizmu, porovnateľnú s inými slávnymi masovými vrahmi, lenže tentokrát nezabíja pre potešenie, má skutočný motív. Atmosféru vidieka príjemne dokresľuje country hudba, ktorá časom prejde do rezkejšej podoby, zrkadliacej drsné vysporiadanie sa s obyvateľmi mestečka. A tí vedia prečo sa jeho návratu báť. Uprchlý väzeň však nepredstavuje hlavnú postavu, tou je mladý policajt, ktorý sa tak nechtiac celej akcie zúčastní a spoločne ako divák postupne zisťuje, čo je skutočne vo veci. Zároveň je stelesnením myšlienky v momentoch spoločnej konfrontácie. Preto sa nenechajte odstrašiť béčkovým prekladom ani nízkym hodnoteniam. Red Hill je slušným thrillerom od kamarátov protinožcov, čo si pozornosť zaslúži.(7.4.2017)

• Gore

Tolik nelogičností jsem snad v žádném jiném filmu nenapočítal.(30.9.2011)

Parádní australská střílečka jeden proti všem. Maličko jsem začal tušit, že zabiják se nevrací jen kvůli pomstě na těch, kteří ho nechali před lety uvěznit. Nezabíjel všechny, které potkal a tak si dokonce u mě zasloužil určité sympatie, kterých postupně přibývalo. Nakonec jsem mu začal i trošku fandit. Film s hustou potemnělou atmosférou a s podivným nemluvným individuem se znetvořeným obličejem.(23.5.2013)

Sakra dobrej materiál pro grindhouse, požárem poznamenaný australský domorodec na cestě pomsty na bílých trýznitelích, jak dělaný pro Tarantina či Rodrigueze. V několika scénách to za doprovodu hudby evokuje tohle žánrový zařazení, ve zbytku filmu tomu ale tak není a film se pohybuje někde mezi novodobým westernem, thrillerem a dramatem. Pasáže sledující útrapy mladýho policajta jsou občas zbytečně dlouhý , revenge scén mohlo být víc a krvavějších (headshot střídá headshot), zajímavá až mystická byla krátká vsuvka s panterem a dojemnej byl závěr. Suma sumárum to není špatnej film z ne příliš akční australský produkce (co se filmování týká), ale chybí tomu potřebná (třeba) Rodriguezova šťáva..(27.7.2013)

Na festivalovém promítání jsem v prvních minutách přemýšlela, zda jsem tam správně, protože jsem se opravdu začínala bát. Naštěstí jsem ale neodešla. Po chvíli se film totiž (předpokládám že ne úplně záměrně) přehoupl do dokonalé parodie a celý sál se smál – hodně nahlas... Shane Cooper se stal mým hrdinou a celou dobu jsem napjatě očekávala jak to dopadne … ale TOHLE jsem vážně nečekala!!!(17.4.2011)

Ryan Kwanten? MEGA Týpek! A zadruhé: Takhle si představuju novodobý western se vším všudy, nějaký No Country for Old Men se kromě za mě může jít zahrabat.(6.9.2011)

• Raziel_cz

Divný film. Nevěděl jsem přesně, co čekat a možná proto mám z Red Hillu pocity spíš negativní. Začátek je příjemný, ale od příjezdu Jimmyho Conwaye do města je snímek příliš rozvleklý, některé záběry jsou délkou pomalu hodny Stalkera a vůbec by nebyla škoda stopáž o dvacet minut zkrátit. Scénář je jednoduchý, přesto s blížícím se koncem a pointou čím dál víc nedává smysl. Akce moc není, brutality a krve taky ne. Upřímně nechápu, za co si Patrick Hughes vysloužil přízvisko "řezník" a tenhle počin "krvák" a najednou mám obavy o osud The Expendables 3.(13.12.2013)

Z toho indiána šel opravdu strach. Dobře poskládaný děj. Hezky se to postupně odkrývá. Kwanten je schopný herec.(18.6.2016)

• zipacna

První polovina filmu byla dost hloupá podle mě. Nikdo nestřílel když měl moře příležitostí, auta nestartovala zrovna když šlo do tuhého... Příběh možná nebyl špatný a lahůdka v podobě pantera potěšila, ale jinak nic moc.(6.1.2011)

• Lichty

Kultovka wannabe a taky cool jízda bez sympatického tahouna. Nezbývá, než si postesknout, proč to všechno nezůstalo v poklidném frajerství první podivuhodné půlhodinky.(19.2.2011)

Pomstychtivy Australec sam, proti nekolika neschopnym "strazcum zakona" v prazdnem westernovem skanzenu :) Po par minutach jsem pochopil, kdo je kladas a kdo padouch a o co tady i rezii vlastne asi jde. S nadsazkou natocene sceny, pro mne (at se nikdo nezlobi) , temer ala Machete-vcetne zjizveneho ksichtu. Byl jsem hlavne zvedavy na rezisera Hughese , tedy rezisera nadchazejicich Expendables III. Tak si rikam, chlapec za sebou dva kratkometrazniky, spoty,reklamy, pustim si nejakou jeho prvotinu. Pohodova oddychovka ***. A myslim, ze to i se Slyem bude v pohode :)(28.2.2014)

• tranquill

No, atmosféra by ušla, ale jednou tahle "kovbojka" stačí.(21.1.2016)

• Brooks

Dôkaz toho, že štýlové riešenia nemusia byť vždy tie najvhodnejšie. Film, v ktorom absentuje aj základná logika.(22.2.2016)

Příjemný pocit jemné nadsázky je tu bohužel vzácnější, než by tomuhle filmu slušelo. Na jednu stranu si vzpomenete na Tahle země není pro starý a nemůžete si nevšimnout mnoha podobností, na druhou stranu vás tvůrce neustále popichuje a tak trochu vás nechává v nejistotě, nakolik to vlastně máte brát vážně. Výsledkem je nejistý vtipný odpočinkový film, na který se dobře dívá, a pokud k němu od začátku přistoupíte jako k nadsázce, užijete si ho.(12.8.2010)

Průměrný film s průměrným scénářem. Když nad Red HiLL ovšem nebudete moc přemýšlet a zkouknete ho jako oddychovou westerno/akční podívanou dá se na tenhle snímek celkem dobře dívat.(25.1.2011)

Malilinko nadprůměrná australská jednohubka s docela otravným "hlavním hrdinou" :-)(27.7.2013)

Nenápadná, ale pěkně svérázná záležitost. Jednoduchá obsahem, zajímavá jednoduchostí.(29.12.2013)

Lehce divný thriller. Když mohli, tak vidláci nestříleli. Ostatní obyvatelé zapadákova asi odjeli. Nebo je sežral panter?(8.2.2015)

• meemini

Tohle je ale pořádná sračka panstvo. Stupidita napříč Red Hillem je jako mor a kosí šerifovi žoldáky jednoho po druhém a naprosto zaslouženě. Ukázka naprosto debilní variace na bratry Coeny a, kdoví koho ještě.(11.1.2014)

Celou dobu se podivuju nad chováním a diletantismem postav přesvědčen, že z toho víc jak 2* nebudou, aby to až na samém konci dalo alespoň nějáký smysl a o hvězdu zvýšilo dojem. 3* s odřenýma ušima a s pocitem, že kdyby to bylo od začátku snímáno z pohledu mlčenlivého mstitele, bylo by to o mnoho lepší.(28.2.2014)

Zajímavě zpracovaný western-thriller, ale jinak nic nového pod sluncem.(18.9.2016)

Tak trochu nešťastně natočený thriller o pomstě. O motivu se dozvídáme něco prvně až dlouho za půlkou filmu. Mezi tím probíhá tak trochu krvavý masakr. Protože mám však slabost pro australskou tvorbu, ta krajina je prostě nádherná, nemůžu dát míň než za tři. To je ale asi tak vše. Spíš je to takové dost táhlé a divák není dostatečně motivovaný k tomu, aby to chtěl dokoukat až do konce.(1.11.2019)

Jedinej film co sem kdy ve Varech videl a ulet teda slusnej. Z odstupem casu me to ale bavi cim dal vic.(27.11.2010)

100%(8.3.2018)

Dobrý filmík s několika zbytečnostmi. Například ti panteři tam v podstatě vůbec nehráli roli. Dá se říci, že je to napínavé, zvraty tu jsou též a k tomu dobrá hudba. Nadprůměr.(16.9.2019)

Až na nesmrtelnýho hlavního hrdinu a debilitu postav to bylo naprosto na jedničku s hvězdičkou.(4.1.2011)

Na začátku rozpačité, pak se to rozjede. Jen mi nějak přišlo, že byli všichni tak nějak trapně neschopní a nekompetentní (policajti dosti neschopní, také zemřeli spravedlivě všichni). Celkem trapný hlavní hrdina. No, aspoň že nakonec našel odvahu vystřelit z vlastní služební zbraně. Ne víc než 3 hvězdy, celkem spíše průměr.(29.1.2011)

• wick

Průměr...výborný úvod se pak změní na obyčejnou historku o mstiteli jak z westernu, celkově neoriginální zápletka. Ale dívat se na to dalo.(5.8.2013)

Austrálsky chlapácky film s presahom smerom k modernemu westernu. K tomu patrí neuveriťeľný hlavný hrdina, záporák skôr slasherovského vyznenia a predvídateľný záverečný zvrat či rozuzlenie. Ale sú tu naznaky na základe ktorých rezisera netreba zatracovať ba priam sa oplatí sem tam hodiť očkom jeho smerom.(23.4.2014)

• jopal

Fakt nechapem tie ospevujuce kometare. Niektori protivnici sa spravali ako z osobitnej skoly a co dokazoval ten ostrostrelec, tak fakt moze zrat len nejaky 12 rocny zanietenec. Pointa bola dobra, aj atmosfera usla, ale ten film si viacej nezasluzi. Amaterske a naivne.(6.10.2014)

Celkem slušný thriller s dobrou režií a dravou kočičkou.(18.2.2018)

australske filmy jsou mi sympaticke a reziseruv budget debut nedopadl tak spatne. I kdyz se behem tisich scen, kde se nic zajimaveho nedeje, najde vzdy cas rozebirat diry ve scenari.(18.5.2011)

Mělo to atmosféru, příjemný nádech westernu a dobrýho záporáka. Taky to, ale mělo digitálního pantera a hlavní hrdina větší kus filmu prochodil a nebo prospal. Proč to JImmy dělá jsem odhadoval od začátku a konec mi to potvrdil. Neřikám, že je to špatný, ale bohužel pro mě čekal jsem trochu víc.(25.4.2013)

• pepca72

Rád se kouknu na neamerickou produkci, Austrálie není vyjímkou. Ale tohle se nepovedlo. Ne že by to nemělo potenciál, filmy s touto tématikou jdou donekonečna točit, ale musí se to umět a nesmí to vypadat trapně. Toho popálenýho domorodce mohli snad pětkrát zabít úplně v klidu, ale místo toho se trapně nechají postřílet. A právě tato zhovadělost, pak přebije i jinak dobré herce, pěkné Australské prostředí a snaživý scénář. Ten panter tam být taky nemusel. Takže dvě* s odřenýma ušima.(10.6.2013)

Průměrný thriller,který mě zaujal.I když první půlhodinka není nejzábavnější,pak se to docela rozjede.(28.6.2013)

Jednou příjemností je fakt, že byl Red Hill uveden na MFF v Karlových Varech. Dále pak musím hodnotit tak, že jako režijní debut Patricka Hughese je film více než dobrý, protože nabízí kvalitní hudbu, vyníkajícího "záporáka" s cool brokovnicí, který má ovšem svou motivaci k činům a dále pak "hodné" policisty, i když se vlastně nakonec vše obrátí na úplném konci, který byl více než dobrý a dal vysvětlení, že nic není jak se zdá. Jen chování některých postav bylo občas nelogické. Pokud se film prezentuje jako "policejní drama ve westernovém stylu", tak nemám sebemenší výtku :-)(27.7.2013)

Hughesova prvotina v ktorej dokázal, že akcia a vytvorenie atmosféry mu ide na jedničku akurát vo vykresľovaní postáv to trochu škrípe. No napriek tomu vydarený debut, perfektne westernová atmosféra, krvavé scény, panter(zviera nie MCU charakter) a zaporák ala Michael Meyers akurát že SPOILER žiadnym záporákom nebol. za silné 4*(30.10.2018)

MFF KV - Osobně jsem se bavil. Nadsazený pohled na klasické westernovky, kde tvrdí borci rychle tasí své kolty se Patrickovi povedla. Dávám 75%.(10.7.2010)

tak tento film mne 100% příjemne překvapil. Nic není černobílé a že střílet a zabíjet by se (až na vyjímky...) nemnělo, rychlý začátek, hororové napětí a černý humor.(12.7.2010)

Ať si říká kdo chce co chce mě ten film strhnul k tomu abych na něj zůstal koukat.... pro mě nemělo chybu, napětí a švih tomu nechyběl.(12.5.2011)

• Peddro

Od začátku mi vadilo, že Cooper nemá zbraň a nosí prázdné pouzdro...Jeho výmluva, že jí nemohl najít....Neumím si představit, že bych nevěděl, kde mám zbraň. Mám dvě a mám je vždy pod kontrolou. A Cooper mi připadá jako naivní trouba... Při prvním setkání s Conwayem odloží dobrovolně pušku a vysílačku...(17.1.2016)