Red Hill: Krvavý zapadákov

Patrick Hughes

Tim Hudson

Kostýmy:

Nicola Dunn

Patrick Hughues je talent. Natočil nekompromisní western z prostředí městečka, kde lišky dávají dobrou noc a kde se kvůli pomstě nejde pro ránu daleko. Sem nastupuje nový mladý policista, který brzy pozná, že i v takovém zapadákově, jako je Red Hill, zase tak bezpečno moc není, obzvlášť, když se zničehonic za doprovodu drsných kytarových riffů objeví pistolník, kterého potkat potmě, tak máte mokré spodní prádlo. Naprosto úžasná, téměř až hororová atmosféra a geniální zvuk, to jsou největší zbraně tohoto malého westernového zázraku. Za něco takového by se nestyděl ani Sam Peckinpah.___________Na podruhé je to brutální černá komedie, kde hlavní hrdina pořád nosí mrtvoly na zádech a černý panter si pochutnává na lidech. Výborný úlet.(9.7.2010)

// Fakt zbožňuju, když si banda rednecků pobere milión zbraní, munice a zabalí si k tomu plnou hubu drsnejch keců a pak když příjde zdeformovanej (a notně hloupej) záporák (mimochodem taky bývalej redneck), všichni se podělají strachy do kalhot a jeden za druhým chodí na porážku. S takovým smradem si pak těžko všimnu něčeho jiného, ačkoliv jistou atmosféru to rozhodně má, hudba je sympatická a z rednecků alespoň stříká slušná krev. 3* a ano, tento pán ať si klidně Expandables 3 natočí. Snad tam všichni umřou. BTW. co tam ku*va dělala ta puma?!(27.4.2013)

Pro mě velmi příjemném překvapení. Především atmosféra australského venkova, nebo chcete-li buranova, nemá chybu. Taktéž řemeslné zpracování je na velice slušné úrovni. Všechno to vraždění, napínavé i akční scény maj velmi slušnej šmrnc a film bez slabších míst utíká jak voda. Titulní "záporák" mě připomněl Mike Meyerse - taky má hnusnej ksicht kterej se ani nehne, taky nemluví (skoro) a taky koho potká, toho sejme. A nutno říct, že se s tím vůbec nesere. Závěrečný dějový veletoče kdy klaďasové nejsou pokaždý klaďasové a záporáci naopak záporáci, mě tentokrát ani moc nenaštvaly. Hrůza pomyslet jaké hovno by z takovéhoto scénáře vytlačili amíci. Jo a i na pantera dojde... :-)(27.7.2013)

Patrick má rád westerny všeho druhu a jeho film je něco mezi poctou a další generací žánru. Zápletka je jednoduchá a přímočará, prostředí je silně ikonické (mrtvé maloměsto, měsíc, bouřka), postavy jednorozměrné (ale "šerif" má styl), hlavní hrdina prochází klasickým vývojem a scénář je plný stereotypů jako trauma, pomsta, spiknutí a závěrečné zúčtování. Atmosféra tu ale je, tempo soustředěné, film pomalu graduje, přestřelky jsou přehledné a hudba sedí. Je to prostě neowestern, který dobře baví, ale v žánru revoluci nezpůsobí. Sotva se ubytujete v novém městě, musíte nahánět grázla, jenž zabíjí ve volném stylu a vaši kolegové u něj mají sakra velkej vroubek... 70%(13.1.2012)

P.Hughes prej hodně viděl od R.Rodrigueze,ale nevim.Ono totiž od něj neni co okoukávat.po průměrnejch filmech teď točí už jen voloviny.Tenhle film začal dobře,ale jak se objevil ten vohořelej nemluva,bylo po nadějích,a začla to bejt spíš parodie na kdovíco.Dvacet kulek,všechny vedle,poldové úplný hovada,takže pro záporáka neni dobrá vizitka ,že si vod těhle dementoidů nechal ublížit.A tak nakonec náhled na tuhle báchorku trochu opravil konec,kterej některý věci osvětlil,takže už se to potom nezdálo tak přitažený za dredy.50%.(19.5.2011)

• - Natáčelo se v oblasti Omeo v australském státu Victoria na jihovýchodě země. (Cheeker)

• - Spoiler: Od Jimmyho Conwaye (Tommy Lewis) se za celý film dočkáme pouze jedné věty: „We were going to have a boy." („Chtěli jsme mít chlapce.") a to na úplný závěr. (masekjc)

• - Shane Cooper (Ryan Kwanten) použije satelitný telefón vo vnútri domu, kde však tieto komunikačné zariadenia nefungujú. (MikaelSVK)