Red Hill: Krvavý zapadákov

Patrick Hughes

Tim Hudson

Kostýmy:

Nicola Dunn

Pan Zrůdička s kloboukem zaraženým hluboko do čela toho moc nenamluví a bez mrknutí oka kostí vše co se mu pod kopyta připlete. Měl by bejt drsňák všech drsňáků největší. Já mu to ale né a né uvěřit. Stejně tak smyslu zbavení vedlejší aktéři, kteří mu svoji lehkovážností, hraničící s debilitou, vražda práci až moc usnadňují. Lehký nadprůměr to ale je a to díky exteriérům a dobře nasvíceným scénám, kterým místy pomáhá až magicky uhrančivý měsíc...(26.7.2013)

S možnostmi jaké režisér Patrick Hughes měl a tím mám na mysli hlavně rozpočet, si poradil celkem obstojně. Určitě se nejedná o režiséra s vlastním silným rukopisem, spíše o kreativního zástupce mladé vlny režisérů, co umí navodit atmosféru a využít lokace s pěknými malebnými záběry a do těch malebných záběrů a cool momentů vložit dobře znějící hudbu. Scénář, který si režisér sám napsal je klasické westernové klišé o němém mstiteli s touhou po pomstě. Kdo mě překvapil byl Ryan Kwanten, znal jsem ho akorát ze seriálu Pravá Krev a tam mě více či méně nijak nepřesvědčil, abych si ho vážil jako herce ( ovšem nepřesvědčil mne nikdo z toho seriálu :-D ) ale tady byl celkem slušně stravitelný. I když se jednalo o velmi jednoduchou a přímočarou zábavu, tak jsem neměl s filmem vážnější problémy. Slušných 60%(5.8.2013)

• bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Red Hill / RED HILL / Red Hill) - Přesně to ohodnotila přítelkyně - řekla: "Mohl to být dobrý film, kdyby ho tak neskurvily..." - 2. 7. 2010 - kino Čas - Karlovy Vary - 30%(17.8.2011)

Sakra dobrej materiál pro grindhouse, požárem poznamenaný australský domorodec na cestě pomsty na bílých trýznitelích, jak dělaný pro Tarantina či Rodrigueze. V několika scénách to za doprovodu hudby evokuje tohle žánrový zařazení, ve zbytku filmu tomu ale tak není a film se pohybuje někde mezi novodobým westernem, thrillerem a dramatem. Pasáže sledující útrapy mladýho policajta jsou občas zbytečně dlouhý , revenge scén mohlo být víc a krvavějších (headshot střídá headshot), zajímavá až mystická byla krátká vsuvka s panterem a dojemnej byl závěr. Suma sumárum to není špatnej film z ne příliš akční australský produkce (co se filmování týká), ale chybí tomu potřebná (třeba) Rodriguezova šťáva..(27.7.2013)

Australské napětí mám rád. Storm Warning a Loved Ones obvzláště. Tyto filmy spojuje jméno John Brumton. A máme ho i tady, i když v malé a kladné roli. Tu zápornou zde převzal Tommy Lewis, kterému popálená část obličeje v roli psance perfektně sedla. Klidný a rodinný rozjezd se změni ve střílečku ala Hodný zlý a ošklivý. Oškliveho už máme. Hodný je tady Ryan Kwanten a zlý.....? To musíte už zjistit sami:-)(24.4.2013)

• - Natáčelo se v oblasti Omeo v australském státu Victoria na jihovýchodě země. (Cheeker)

• - Shane Cooper (Ryan Kwanten) použije satelitný telefón vo vnútri domu, kde však tieto komunikačné zariadenia nefungujú. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Od Jimmyho Conwaye (Tommy Lewis) se za celý film dočkáme pouze jedné věty: „We were going to have a boy." („Chtěli jsme mít chlapce.") a to na úplný závěr. (masekjc)