Red Hill: Krvavý zapadákov

Tim Hudson

Kostýmy:

Nicola Dunn
  • Tjaden

U Australanů jsem si v posledních letech zvykl na temné, nekompromisní a řádně krvavé thrillery. Navzdory zdejšímu hodnocení a díky popisku filmu jsem podobné atributy čekal i u Red Hillu. "Temný a zručně natočený thriller, který vyniká vytříbenou kamerou, se odehrává během jediného dne a noci a nechybí v něm velká dávka explozivního násilí a krutostí". Já jsem asi viděl nějakou upravenou verzi, protože se mi dostalo dosti naivní a laciné podívané, která výpravou místy připomínala německé kriminální seriály, které se u nás vysílají (nebo se kdysi vysílaly) v dopoledních hodinách. Námět přitom není úplně špatný a s vyšším rozpočtem a zručnějším zpracováním by se z něj dalo vytřískat více.(24.1.2017)

Ale šlo to. Režisér tretích Expendables vo svojej prvotine nesklamal. Na úvod poviem, že je to veľmi zručne natočený film. Dobrá atmosféra, kopec štýlových nápadov. Obrátený systém, keď skupina klďasov, je likvidovaná jedným záporákom. Herecké výkony sú solídne. Dočkáme sa aj nejakých zvratov (aj ke nie zas nejak úchvatných. Akcia je jednoduchá, pomerne realistická a krvavá. Záver napínavý a keď už nie výborný tak aspoň uspokojujúci. A z času načas super filmová hudba. Takto to znie ako super film. Ale je tu ale. Niektoré veci sú nedotiahnuté. A z času načas to proste nedáva zmysel. Hughes natočil dobrý film, ktorý mal byť ešte chvíľu dlahšie v post-produkcií a možno si nechať poradiť nejakým skúseným borcom. Nechcem moc spoilovať, ale raz za čas sa vo filme objavili scény, ktoré my kazili zážitok. Hughes má potenciál a keby doladí pár detailov dám 4*. Takto silné tri. Na nového rejžu Exp3 musím byť proste náročný.(29.4.2013)

Australský zapadákov, navrátivší se vyvrhel, hodně krve, černý humor a panter k tomu. Red Hill, ačkoli se odehrává v součastnosti, je svou poetikou, jednoduchoučkým příběhem a prostými hrdiny podobný westernům. Scénář neexperimentuje a neroztahuje křídla doširoka, takže mozeček si lámat nebudete. Máte tu ale perfektní masakrovací scény, sympatického hrdinu, dějový zvrat a napětí. Patrick Hughes ví, jak točit filmy, a Red Hill šlape a naprosto splňuje očekávání. Právě ta nezáludnost a tah na branku se mi velmi, velmi zamlouvala. 75 %(10.7.2010)

• Gilmour93

Tahle země není pro starý Aborigince.. Žena mrtvá, on zjizven na duši i v obličeji. Ti, jenž mu nechali v rádiu zahrát „Mám rád vůni tvý kůže“ od Pavla Vítka, když zrovna ležel na lůžku popáleninového centra, musejí zkrátka zaplatit.. Neo-western se slušným nadsázkovým rozjezdem a plíživou ztrátou dechu. Tu dýchavičnost mají na svědomí příběhová naivita, teleport ze Star Treku, díky kterému se mladý konstábl pohybuje po městečku a přilehlém okolí a postupná rezignace na styl odlehčeného úvodu. Černý panter může dál dávat v Red Hillu dobrou noc..(23.7.2013)

Sakra dobrej materiál pro grindhouse, požárem poznamenaný australský domorodec na cestě pomsty na bílých trýznitelích, jak dělaný pro Tarantina či Rodrigueze. V několika scénách to za doprovodu hudby evokuje tohle žánrový zařazení, ve zbytku filmu tomu ale tak není a film se pohybuje někde mezi novodobým westernem, thrillerem a dramatem. Pasáže sledující útrapy mladýho policajta jsou občas zbytečně dlouhý , revenge scén mohlo být víc a krvavějších (headshot střídá headshot), zajímavá až mystická byla krátká vsuvka s panterem a dojemnej byl závěr. Suma sumárum to není špatnej film z ne příliš akční australský produkce (co se filmování týká), ale chybí tomu potřebná (třeba) Rodriguezova šťáva..(27.7.2013)

• - Shane Cooper (Ryan Kwanten) použije satelitný telefón vo vnútri domu, kde však tieto komunikačné zariadenia nefungujú. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Od Jimmyho Conwaye (Tommy Lewis) se za celý film dočkáme pouze jedné věty: „We were going to have a boy." („Chtěli jsme mít chlapce.") a to na úplný závěr. (masekjc)

• - Natáčelo se v oblasti Omeo v australském státu Victoria na jihovýchodě země. (Cheeker)