Red Hill: Krvavý zapadákov

Patrick Hughes

Tim Hudson

Kostýmy:

Nicola Dunn

Je to celkom dobrý akčný thriller z austrálskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o mladom policajtovi, ktorý sa spolu s manželkou práve prisťahovali do malého pokojného mestečka, kde má nastúpiť na miestne oddelenie, aby si oddýchli od stresového veľkomesta. Lenže hneď v prvý deň sa dozvie o úteku brutálneho vraha z väzenia, ktorý má nevyriešené účty s niektorými obyvateľmi mesta a tie si aj príde vybaviť, pričom sa nezastaví pred ničím. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj o niečo viac. Prvý dojem je výborný, žiadny problém nemám ani s celkovým zoznamovacím úvodom, ktorý má tu správnu atmosféru osamelého malého mestečka, ale keď sa už začne diať to hlavné, tak je to síce tiež dobré, ale už len predsa trochu cítiť nie práve ideálne využitý potenciál. Výborná tématika, mesto plné lovcov a iných ozbrojencov proti jednému drsnému vrahovi, lenže zatiaľ čo jednotlivé scény pôsobia správne nekompromisne a niekedy aj štýlovo, ako celok to už funguje trochu horšie. Hlavne je to dejovo až príliš jednoduché, chýba tomu pocit gradácie, v ktorom by sa vrah postupne približoval k svojmu cieľu, tu to celé pôsobí tak zvlášne náhodne a navyše tu kvôli chovaniu postáv úplne chýba uveriteľnosť. Ale aj tak to dokáže zabaviť, no najlepšia je aj tak celá záverečná fáza, tá sa vydarila. A navyše sa to celé nesie v takom dobrom westernovom duchu, čo je len plus. Celkom spokojný som aj so samotnými akčnejšími scénami, poteší, že je to podané v štýle slasheru, takže úmrtí a krvi je pomerne dosť, síce nie sú až tak nápadité, keďže sa využíva hlavne brokovnica, ale svoj účel splnia. Len to trochu kazí to spomínané správanie postáv, ktoré mali zabijaka na muške až príliš často a napriek tomu k výstrelu došlo len minimálne. A chválim aj samotnú postavu zabijaka, kvôli reálnej zápletke bol potrebný normálny človek, ale rešpekt vyvolať vie. Herecké obsadenie je na tom dobre, všetky výrazné postavy, mladý policajt, jeho šéf, ale aj zvyšní lovci sú v poriadku, takže nemám problém. Réžia a technická stránka sú vydarené, páči sa mi vizuál, celková atmosféra a aj viacero scén je pojatých správne štýlovo. Ja som spokojný, síce to stále mohlo byť ešte o trochu lepšie, ale všetky stránky sú nadpriemerné a celkovo je to slušná zábava. 73%(26.4.2013)

Postmoderní western s nádechem mystična se odehrává ve vysočinách novodobé Austrálie. Je to Ozploitation film s povědomým dějem zabaleným v neokoukaném provedení. Režísér, scénárista a producent Patrick Hughes, který před tím natočil jenom dva krátké filmy, má talent na napínavé, vizuálně zajímavé příběhy. Časem se od něj můžeme dočkat něčeho většího.(8.6.2011)

Ale šlo to. Režisér tretích Expendables vo svojej prvotine nesklamal. Na úvod poviem, že je to veľmi zručne natočený film. Dobrá atmosféra, kopec štýlových nápadov. Obrátený systém, keď skupina klďasov, je likvidovaná jedným záporákom. Herecké výkony sú solídne. Dočkáme sa aj nejakých zvratov (aj ke nie zas nejak úchvatných. Akcia je jednoduchá, pomerne realistická a krvavá. Záver napínavý a keď už nie výborný tak aspoň uspokojujúci. A z času načas super filmová hudba. Takto to znie ako super film. Ale je tu ale. Niektoré veci sú nedotiahnuté. A z času načas to proste nedáva zmysel. Hughes natočil dobrý film, ktorý mal byť ešte chvíľu dlahšie v post-produkcií a možno si nechať poradiť nejakým skúseným borcom. Nechcem moc spoilovať, ale raz za čas sa vo filme objavili scény, ktoré my kazili zážitok. Hughes má potenciál a keby doladí pár detailov dám 4*. Takto silné tri. Na nového rejžu Exp3 musím byť proste náročný.(29.4.2013)

// Fakt zbožňuju, když si banda rednecků pobere milión zbraní, munice a zabalí si k tomu plnou hubu drsnejch keců a pak když příjde zdeformovanej (a notně hloupej) záporák (mimochodem taky bývalej redneck), všichni se podělají strachy do kalhot a jeden za druhým chodí na porážku. S takovým smradem si pak těžko všimnu něčeho jiného, ačkoliv jistou atmosféru to rozhodně má, hudba je sympatická a z rednecků alespoň stříká slušná krev. 3* a ano, tento pán ať si klidně Expandables 3 natočí. Snad tam všichni umřou. BTW. co tam ku*va dělala ta puma?!(27.4.2013)

Moderní westernový thriller z australského zapadákova, který přijede vykydlit zohavený stopař. Začátek je poměrně bezstarostný, seznámení s postavami, uvolněná atmosféra, ta ale začíná pomalu houstnout a následná vyvražďovačka je solidně rudě zahuštěná. Drsnou, temnou, ale trochu i mystickou atmosféru podtrhuje výborná hudba. Tempo je spíše pomalejší a závěr pěkně graduje. Já byl spokojen, jen jsem nějak nepobral, kde byli celou dobu ostatní obyvatelé městečka. 4 hvězdy.(31.7.2013)

• - Natáčelo se v oblasti Omeo v australském státu Victoria na jihovýchodě země. (Cheeker)

• - Shane Cooper (Ryan Kwanten) použije satelitný telefón vo vnútri domu, kde však tieto komunikačné zariadenia nefungujú. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Od Jimmyho Conwaye (Tommy Lewis) se za celý film dočkáme pouze jedné věty: „We were going to have a boy." („Chtěli jsme mít chlapce.") a to na úplný závěr. (masekjc)