Rozjeď to, stoupej a křič (festivalový název)

Ride, Rise, Roar

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 87 min

Ben Wolf

Je to pojaté jako 50% záznam z koncertu, 50% kydy všech těch veledůležitých lidí v zákulisí, aby si také užili svých 5 minut slávy. Co ale oceňuji, že hudba není rozstříhaná a usekaná na úkor těchto keců. Hudba je tu totiž opravdu krapet důležitější. Je prostě geniální.(24.4.2013)

David Byrne je druhem renesančního umělce - dvakrát jsem měl tu čest jej vidět živě, z toho jednou i na turné, jehož se týká tento dokument. Stačily zhruba dvě písně a divadelní sál kde se pouze sedělo stál na nohou a koncert gradoval a gradoval... Jednoduchý trik s třemi tanečníky hrajícími jakési taneční "epizody" a pohybově pumpují každou skladbu je opravdu funkční. Cit pro pódiovou prezentaci Byrneovi opravdu neschází - ať už si vezmeme postupně jeho pódiové show po rozpadu Talking Heads (jež byli sami o sobě vizionáři), vždy to byl velmi jednoduchý a velmi funkční nápad - jihoamerický, takřka karnevalový bigband (k albu Rei Momo a Uh-Oh), strohé kvarteto kapely s xylofonem (David Byrne 94), chlupaté převleky, pruhovaná a jiná kvádra, elastické převleky s anatomií těla (Feelings), montérky NASA :-) (Look Into The Eyeball), no a teď celá kapela i s tanečníky v sametově bílé (Everything That Happens Will Happen Today), a to jsem na něco určitě zapoměl... Ride, Rise, Roar nám rozkrývá i pozadí a vlastní proces tvorby tohoto projektu a hraje moc dobře i z tohoto záznamu-sestřihu. Už teď se těším, s čím tento pán přijde příště. Davida B. není nikdy dost! Howgh!(12.6.2011)

• bassator

45th KVIFF 2010 - 2010: A MUSICAL ODYSSEY - 2010: Hudební odysea (Ride, Rise, Roar / RIDE, RISE, ROAR / Rozjeď to, stoupej a křič)(3.9.2011)