poster

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (TV seriál)

 • japonský

  学園黙示録 HIGH SCHOOL OF THE DEAD

 • japonský

  Gakuen mokushiroku: High School of the Dead

 • anglický

  High School of the Dead

Animovaný / Akční / Drama / Horor / Thriller

Japonsko, 2010, 12x24 min

 • SonGokussj
  *

  Abych pravdu řekl, nedovedu pochopit, kdo tomuto přehodnocenému (prozatím 77%) anime dává 5 hvězd. Viděny díly 1-5. Naprosto stupidní příběh, stupidní postavy, stupidní styl boje. Stupidní naprosto všechno, na co si jen vzpomenu. Psychologie. Pojďme k tomu, jak to vypadá. Pokud chceme zombie komedii, je správná volba "Kore wa Zombie desu ka", rozhodně ne tohle. Pokud se to nesnažilo udělat scény vtipnými, tak mi asi něco uniklo. Co VÝSOSTNĚ nesnáším na dnešních anime je to, když jsou tam přehnaně velká poprsí. Přehnaně velká znamená větší než největší. A proč je také nerozhoupat. To spíš budu sledovat tenis, než toto. Pokud chci, aby něco kulatého skákalo. (Basketbal by byl v tomto díle asi přesnější přirovnání...). Jako by prsa nestačila, máme zde -extrémně- krátké sukně s -nezničitelnými- kalhotkami. Ano. Chlapovi trensle jen tak neuvidíte. Ale mohu zaručit, že naprosto každé holce, která zde účinkuje, nahlédnete pod kapotu... Snad jsem zmínil, jak jsou tam všichni stupidní... To jen tak na okraj. Pokud mi někdo do PM napíše opravdu dobrý důvod, proč se na tuto sérii podívat, budu se velmi těšit, čím si to obhájíte. (resp nebo abych zvedl hodnocení). Opravdu málo je anime, kterým dávám 1 hvězdu. Ale toto na mě bylo prostě MOC. Moc velké. Moc hopsající. Moc stupidní. Moc bezduché, Zbytečně krvelačné, moc.... 20%(23.10.2011)

 • Kadas97
  ***

  Doteraz jediný japonský animovaný seriál, ktorý som pozeral bol Pokémon a preto som bol veľmi zvedavý ako bude vyzerať hororový seriál. Prvých 7 epizód bolo vynikajúcich plné akčných scén, ale ostatných 5 nestálo už zaveľa. Animácia je veľmi pekne urobená a totálne som namotaný na tú úvodnú znelku. 6 z 10(29.10.2013)

 • Larky
  **

  Zombie - Jeden s podžánrů hororů a občas i komedií (vynikající Zombieland) je tu s námi už velmi dlouho a až na pár vyjímek nepřinesl nic moc kvalitního...pokud se rozhodnete natočit zombie film, zombie seriál nebo třeba i zombie anime očekává se, že bud to nebude jenom vyloženě zombie, ale skombinujete to tak na půl s dalším žánrem anebo to bude jenom zombie, ale s nějakými (prostě něco tročku originálního, co už tu tisíckrát po stránce scénáře nebylo) prvky něčeho dalšího..High school of the dead bohužel nesplňuje ani jednu z uvedených podmínek...za jakési podprvky by se dalo označit velmi časté uhýbání kamery na vnady krásných dívčin ...ale je to málo...seriál je hlavně zombie a to je tak vše...občas proběhne nějaká ta srdceryvná scéna, které ve HSofD ale příliš nefungují, občas nahá slečna a občas uvědomělé dialogy...co na tom, že akce je slušná, že opening je povedeně rozjetý punk-rockový nářez., co na tom, že kresba je perfektní...navíc tvůrci nevyužili i to málo potenciálu co nepříliš propracovaný scénář skýtal a to jsou hlavně nevyužité komediální momenty, kdy se dobrá hláška místy (hlavně začátečních dílů seriálu) přímo nabízela..ne prostě nic...HSofD vypadá celkově hezky, ale po promyšlení po závěrečném dílu seriálu, člověk musí uznat, že viděl pěkně nakreslenou průměrnost, která například Death Note, co se týče příběhové stránky absolutně nemůže konkurovat a to je hlavní problém...totálně průměrný děj, průměrné postavy, průměrné dialogy - průměrné hodnocení...za shlédnutí to možná celkově filmovému a seriálovému začátečníkovi stojí..těm zkušenějším watcherům nic nenabídne...škoda - 50%(29.9.2010)

 • ledzepfan
  ****

  Je to kvalitativně sice někde mezi 3 a 4, ale když já mám rád zombíky a prvoplánové tlačení naleštěných prdelek a houpajících se cecků do každého druhého záběru mi nevadí, tak tam klidně tu čtvrtou na oko dám. Sem tam lehčí nelogičnost(demenci z osmého dílu budu dělat, že jsem neviděl), nejde to moc do hloubky(jakože vlastně skoro vůbec), ale je to svižné a dynamické animéčko, které děj posouvá pořád kupředu a těch 12 dílů uteče jako nic. Škoda, že nedošlo na nabízející se pokračování protože takhle utnuté to vlastně ke konci vyšumělo trochu do prázdna....ale neva no.(21.1.2015)

 • Kharsh
  ****

  Jak je již uvedeno u některých komenřářů zde již napsaných, kdyby tam nebyly ty poměrně stupidní scénky, kdy na obrazovce vidíme jen poněkud přehnané ženské zbraně a ve kterých také zjistíme, jakou barvu spodního prádla nosí hlavní hrdinové (respektive hrdinky), byl by to poměrně slušně koukatelný seriál o zombíkách. Akce je tam dost, krve taky, jako ve správném "zombiňákovu". Avšak kombinace vizuální ukázky spodního prádla a zabíjení zombíků? Nemyslím si, že je to pravé ořechové. Postava prostoduché doktorky, která jako by byla ztělesněním všech vtipů o blondýnkách, nezapadá k ostatním postavám. Pusobí akorát rušivě. Nejzajímavější pro mne byl asi blázen do zbraní a šampionka v kendu. Jen kdyby ty zbraně měla trochu přirozenější. Slabší čtyři hvězdy.(18.3.2013)

 • - Ve 4. díle použije Takashi Komuro lehký revolver Smith & Wesson Model 37. (Zdroj: imfdb.org)

 • - Benzínová pumpa so znakom Shell sa v seriáli volá Shaun, čo je odkaz na zombie komédiu Súmrak mŕtvych (2004). (Kadas97)

 • - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy od Daisukeho Satōa. (Claude Speed)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace