poster

The Beatles: Rooftop Concert (koncert)

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 1969, 22 min

 • rigby
  *****

  Jedno z nejlegendárnějších vystoupení nejen Beatles, ale celé hudební pop kultury posledních padesáti let. Svědčí o tom i četné parodie v mnoha filmech, ať už hraných či animovaných. A tímto krátkým živým koncertem pro úzký okruh svých spolupracovníků, pro náhodné chodce, pro oko kamery natáčející poslední záběry do trezorového filmu Let it be a hlavně pro sebe jakoby se chtěli rozloučit s Beatles, s těmi roky hvězdné slávy a sami se sebou navzájem, aniž by tušili, co ještě přijde a nepřijde.(18.1.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Krátce předtím jsem viděl epizodu Simpsonových, kde něco obdobného provede Homerova kapela; samozřejmě jsem ještě netušil, kde tvůrci vzali inspiraci. Beatles do nejmenších detailů nastudované nemám, ale i tak - důstojnější rozloučení fanoušci dostat nemohli. Ostatně, co může být lepšího, než dobýt celý svět a pak si jednou takhle vylézt na střechu vlastního nahrávacího studia a rozproudit zvědavost lidí tam dole v ulicích?(7.2.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Ač usilovně pátrám ve své děravé paměti, tak jsem pravděpodobně nikdy nebyl členem žádné kapely, která by prodala přes miliardu desek. Ale kdybych jím byl, tak bych chtěl ukončit kariéru přesně takhle - nad hlavami nic netušícího náhodně procházejícího publika si zahrát jen tak pro prostou radost z hudby.(14.1.2013)

 • liquido26
  ****

  Poměrně hodně zajímavá a originální záležitost. Koncert se uskutečnil na střeše nahrávacího studia v době, kdy Beatles natáčeli desku Let It Be (tehdy se ještě měla jmenovat Get Back) a zároveň stejojmenný snímek. Uspořádání takového předem neohlášeného vystoupení byl skvělý nápad, jak zakončit právě dokument Let It Be. Zazní pět skladeb z připravované desky (Get Back dokonce dvakrát), uvidíme vysmáté členy kapely, kteří si vystoupení v chladném lednovém dni navlečení do kožichů a zimních bund pořádně užívají, překvapené a udivené reakce lidí na ulici pod budouvou, v okolních oknech, na požárních schodištích a na střechách okolních budov a stejně tak nasrané výrazy londýnské policie, která přišla koncert rozpustit, jak se ve správné komunistické, pardon, demokratické zemi sluší a patří. Jako reakci na to začal McCartney v závěru při opakování skladby Get Back improvizovat text: "Get back, Loretta ... you've been out too long, Loretta ... you've been playing on the roofs again ... and your mummy doesn't like that ... it makes her angry ... she's gonna have you arrested! Get back, Loretta!". No a na závěr poděkuje ženě Ringo Starra a John Lennon prohodí hlášku o tom, že doufá, že kapela prošla konkurzem. Je ale pravda, co píše Kulmon, že mohli zaznít i nějaké starší skladby třeba Help nebo Hard Day's Night, ale to je jen kosmetická vada na tomto originálním počinu. (Celý koncert měl asi 40 minut, ale ve filmu byla použita pouze polovina).(10.9.2012)

 • balstar007
  *****

  No prostě jako poslední koncert mé oblíbené velmi oblíbené rockové hudební skupiny THE BEATLES, je tento jejich poslední koncert ten asi nejlepší z jejich koncertů :-) Ikdyž jejich poslední ale můžu říct že stál opravdu za opravdoví a skvělí zážitek, poslech tak i skvělou podívanou na kterou se jen tak nezapomíná :-)(18.3.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace