Student Pavel Kopřiva (J. Hrušínský) nemá kde bydlet a hledá podnájem. Seznámí se s opuštěnou starou dámou, paní Baurerovou (J. Jirásková), které patří chátrající rodinný domek. S „trochou“ neupřímných informací získá podnájem i přízeň staré dámy. Chvíli to i vypadá, že paní Baurerová mu svůj dům odkáže, ale když se neplánovaně vrací domů a vidí s Pavlem jeho dívku Janu (V. Jeníková), mladíka vyhodí. Posléze ho přijme zpátky a zkouší ho seznámit s jinou dívkou. Milenci se však nehodlají rozejít, a tak se stará dáma smíří nakonec i s Janou. Ti chtějí staré paní říct, že Pavel není sirotek, když tu přijíždí mladíkův otec (L. Kostelka), a všechno prozradí. Mladí se odstěhují, ale za ten čas ke staré paní přilnuli, a tak pátrají po jejím osudu… (Česká televize)

rakovnik

Zdlouhavý film o tom, kterak osamělá paní hledá spřízněnou duši, již nalezne v podnájemníkovi. Tomu pak mluví do života, až se nemotorně dohrabeme k závěru, že všichni to mysleli dobře. Jirásková fajn, zbytek těžkopádný. ()

blackrain

Jako nejsem až takový hnidopich, ale Honza Hrušínský si tu svou košili mohl alespoň párkrát převléknout, vždyť se to odehrávolo v období několika dní, ne? Chápu, že jako student toho asi moc v tomto filmu neměl. Ale mě ta košile prostě štvala. Od začátku to bylo předvídatelné. Takže jsem čekala, co tam bude za výplň a jak se tomu konci dohrabou. ()

vox_populi

Keďže je známe, že J. Jirásková bola v súkromí alkoholička, nebolo jej zaťažko zahrať v inscenácii samú seba. Za tú autenticitu dávam tri hviezdičky ()

ostravak30

Jiřina Jirásková byla velmi dobrá herečka. Ovšem to se nedá říct o Janu Hrušínském, který jí sekundoval značně slabě. A tak film stojí jen a pouze na ní a to není dobré, když má víc než hodinu. Celý děj je takový těžkopádný. Starší žena sice mladíkovi mluví do života, ale to se stále opakuje a film se delší dobu nikam neposouvá. Stopáž mohla a měla být kratší. ()

Hombre8

Nezvládnutá režie a vedení herců, kteří se chovali jako bezprizorní, včetně Jiráskové. Příběh by jinak možná až tak špatný nebyl. Takhle z toho byla spíš smutná groteska než komedie. ()