poster

Road to Salina

 • Francie

  Sur la route de Salina

 • Itálie

  Quando il sole scotta

Drama

Francie / Itálie, 1970, 96 min

Režie:

Georges Lautner

Kamera:

Maurice Fellous

Střih:

Michelle David

Scénografie:

Jean d'Eaubonne
(další profese)
 • Karlos80
  ****

  Malý filmový klenot a nezapomenutelný filmový zážitek, tak by se dalo označit toto vynikající, ale tak trochu neprávem zapomenuté psychologické drama (místy docela dojemné), s velmi smyslnou, téměř hypnotizující atmosférou, spoustou napětí a neuvěřitelných zvratů, po hudební stránce absolutní magie. Příběh je vyprávěn prostřednictvím hlavního hrdiny s dlouhými záběry do minulosti. Je to příběh podivného mladého muže, který se ocitá v malé opuštěné vesničce v zemi nikoho, kdy se bude ne-dobrovolně vydávat za kdysi ztraceného syna majitelky čerpací stanice Mary, a bratra své sestry (Billie), ano tento film je tedy i o incestu. Brr, až jsem měl sám z toho všeho nakonec pěknou úzkost, ta odlehlost a samota, tu pěkně dolehla i na mě. Legendární Rita v jedné ze svých posledních velkých rolí (šílené matky)! Stojí rozhodně za vidění. Koncovka je naprosto úžasná. Film který nikdy nenudí, který vás chytne nejspíš už od samého začátku a jen tak neomrzí a nepustí. Legendární film a kultovní záležitost, poté co některé skladby z filmu, byly uvedeny Quentinem Tarantinem v jeho filmu Kill Bill: Vol. 2. Příběh, režie, kamera a hudba. 4*.(25.11.2012)

 • PAGE
  *****

  Vynikající drama, nerozumím tomu, proč takové filmy neběhají v kinech a na tv obrazovkách??? Nepustilo mě to celých devadesát minut a vůbec jsem se nenudil. Parádní herecké výkony všech zúčastněných a navíc má oblíbená kráska Mimsy Farmer, co víc dodat, mrkněte na to, je to skvělý film. Jasných pět hvězd.(4.4.2014)

 • LiVentura
  ***

  Nevšední zážitek v průměru.(3.10.2018)

 • Martin741
  ****

  Reziser Georges Lautner /Profesional, Smrt Darebaka, Policajt nebo Rostak/ natocil vyborny film, kde Ritka Hayworthova kryje kadejaky bordel, sajrajt - konkretne teda zlociny. Nerad suhlasim s Karlosom80, ale tu ma obavam sa pravdu - skutocne ide o polozabudnuty film, filmovy diamant. Atmosferea je vynikajuca, nechybaju krasne zabery, ale ani tie drsne. Kupodivu, hodne sa toho deje aj v strednej casti filmu, konec vsak divaka rozhodne prekvapi -podobne ma Ritka Hayworthova prekvapila u filmu The Bastard 1968. Ten bol vsak este vyssie : 77 %(7.8.2018)

 • Namaste
  *****

  Je škoda, že tento film mělo možnost shlédnout tak málo diváků! Georges Lautner ( "Profesionál ") zfilmoval román Maurice Curyho "Sur la Route de Salina". Jde o drama, které má nepopsatelnou atmosféru. Je opravdu krásným zážitkem sledovat tento tragický příběh lásky mezi sourozenci a emočně silný duel, který se odehrává mezi matkou a dcerou. Musím zmínit i skvělé herecké výkony. Už jen pohledy mezi Marou a Billie řeknou víc než slova. To vše v překrásné kulise přírody ostrova Lanzarote za doprovodu nezapomenutelné hudby. ROAD TO SALINA je film, který upoutá snad víc než by měl! Napětím, originalitou, krásou, erotikou...Namaste Billie and Rocky...(26.12.2013)

 • - Svou poslední filmovou role ve filmu ztvárnil Ed Begley, který zemřel ještě téhož roku. (Karlos80)

 • - Přestože se děj filmu odehrává v Mexiku, natáčel se na kanárském ostrově Lanzarote. (Namaste)