Kamen Raidā × Kamen Raidā: Daburu ando Dikeido Mūbī Taisen Nisenjū

• Japonsko 仮面ライダー×仮面ライダー W(ダブル)&ディケイド MOVIE大戦2010 (více)
všechny plakáty

Film je tvořen dvěma liniemi příběhu. V první části se vracíme k událostem, které předcházely zrození Kamen Ridera W (příběh je zasazený mezi 14. a 15. epizodu seriálu Kamen Rider W). Druhá část je pak věnována ukončení příběhu Kamen Rider Decade s tím, že ke konci se obě linie příběhu spojí a vyvrcholí v konečnou bitvu. (Lex.San)

Lex.San

Na film jsem kouknul jen kvůli příběhu Kamen Ridera W, Decade mě moc neoslovil. Z toho důvodu jsem si tak užil spíše první půlku filmu, která dovysvětlila jisté okolnosti hlavního příběhu a vyplnila bílá místa. (Např. odkud vzal Philip svoje jméno, proč se Shotaro viní ze smrti svého šéfa, jak se Aki-chan postaví ke smrti svého otce apod.) V pasážích s Decadem jsem se nudil a konečná bitva mi pak přišla trochu jalová. Upřímně mi tam těch x Kamen Riderů přišlo už moc a ve výsledku tam byli i zbyteční. Shrnuto a podtrženo - tohle mi jako materiál na film moc nepřišlo a tak dávám 3*. Kdyby tam byli jen Philip a Shotaro, tak bez váhání hodnocení zvedám na 4*. Takhle to bylo pro mě jisté zklamání a doufám, že druhý film s mojí oblíbenou dvojicí bude lepší. (6/10) ()