Anthony Bourdain: bez předsudků (TV pořad)

• Česko

S gurmánem na cestách

Anthony Bourdain: No Reservations

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 60 min

Zatím jen pár dílů... 3-4 hvězdy.(9.1.2016)

Anthony Bourdain si servítky nebere, v knihách, v televizi a zřejmě ani v životě. Mně se ale ten jeho přístup moc zamlouvá.(16.2.2014)

Chlap cestuje po světě a dlabe místní jídla. Nic zvláštního. Chlap ale nejen dlabe, ale taky poslouchá "domorodce". Výborný cestopis, po jehož zhlédnutí mám vždy nesmírnou chuť danou zemi navštívit (a ochutnat).(19.2.2016)

Zajímavá sonda bez cenzury, do tajů historie a jídel mnoha zemí, kde není na pořadu dne vybrat pětihvězdičkový hotel. Tento pořad si klade za cíl najít s místním průvodcem tradiční destinace a jejich jídla, jednou v odpadlé taverně, jindy v lepší restauraci. 70%(28.4.2017)

• BoPo

Gurmán, ktorý sa viac zaujíma o ľudí, než o jedlo samotné. Vykecáva sa s miestnymi, vykecáva sa so svojím sprievodcom a nevynechá žiadnu príležitosť ochutnať, v konkrétnej krajine, najviac populárny chlast. No ochutnať? Skôr vychlastá flašku a zháňa ďalšiu. S gurmánem na cestách je samozrejme aj o jedle. A o naozaj dobrom jedle. Len sa k nemu človek musí prekúsať občas zbytočnými zdržovačkami. Navyše Anthony Bourdain na mňa nepôsobí sympaticky, čo spomínané nedostatky logicky len zvýrazňuje.(29.4.2017)