poster

Typicky ženská reakce (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 69 min

 • argenson
  **

  Půvabně trapný Kanyza s půvabnou Jakoubkovou, o něco méně trapnou. V příběhu zdlouhavém, předvídatelném a s dialogama o hovně. A když už se náhodou vyskytne náběh na vtipnou zápletku, tak tu dostanou na starost lidi typu Medřická, Budínová, Brodský, Řehoř. Jen díky nim je to koukatelné.(12.11.2015)

 • Snorlax
  ****

  Celkem snesitelný humor v podání skvělých herců.(7.7.2013)

 • Terva
  **

  40%(28.9.2012)

 • otík
  ***

  Velmi příjemná televizní komedie, která ovšem dojíždí na zbytečně dlouhý a v závěru kostrbatý scénář. Už na konci druhé třetiny filmu divák čeká, že si dva hrdinové padnou do náručí, ale scénáristka předepisuje Jakoubkové hloupé dialogy, které s reálným životem nemají nic společného a neustále oddaluje závěrečný happyend. Potěší však obsazení - Kanyza se do role lehce stárnoucího mladého rozvedeného muže velmi hodí, na Jakoubkovou je hezký pohled, Přeučil má až nečekanou kštici a Brodský, Budínová, Medřická a Řehoř si své rodiče moc a moc užili. Celkově nakonec jde možná o mnohem příjemnější komedii, než se ve výsledku zdá. Překvapení, které si s chutí dám ještě jednou.(8.1.2017)

 • vypravěč
  *

  Vtělení normalizační televizní dramaturgie. Jalovost hereckých výkonů, posílená vytrvalou neautentičností dialogů (rovněž normalizovaných nepřípadnou spisovnou češtinou), odpovídá mělkosti postav, dokonale přiléhavé dobovým konvencím. Aby přitom nezůstalo jen u komediálnosti naplňují se přitom rovnoměrně zkumavky sociálního dramatu a zvláště emancipované ženství se dostává ke slovu. Na frak však dostávají středostavovské kořeny mladých, maloburžoazní ideologie domněle šťastného partnerství, která se nepřípadně odrazila od dětí a ke stáru se připomíná jako výčitka vlastní ušláplosti, zatímco bezostyšně plení započatá manželství a zakládá nové zhoubné svazky.(24.3.2017)

 • - V závěrečných titulcích si pan Smrček (Vlastimil Brodský) vyfotí kromě jiných i slečnu Janu (Eva Jakoubková), která stojí o patro výše na schodech. Výsledná fotka ale neodpovídá focenému úhlu. Na fotce se slečna do objektivu dívá lehce nahoru, nikoli dolů (ze schodů). (Amper01)

 • - Na konci filmu mladý Smrček (Jan Kanyza) položí batoh na zem, obejme slečnu Janu (Eva Jakoubková) a poté, aniž by se pro batoh sehnul, vyjde z pokoje. V následujících záběrech už ale má batoh zase v ruce. (Amper01)

 • - V jednom záběru se kamera zvedla příliš nahoru a bylo vidět nad kulisy bytu, kde byl vidět ateliér. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace