Smích z ráje

Laughter in Paradise

Komedie

Velká Británie, 1951, 99 min

Pokud se chci od srdce zasmát, tak si pouštím tento film, zvláště v této " veselé " době . Perfektní anglický humor, který nemá chybu. Audrey Hepburn má v tomto filmu pouze štěk, prodává cigarety v nočním baru. Dabink je také skvělý. K Oskarovi: po 62 letech je to skvělý film, který potěší víc než ty blbé slátaniny, co nám naše televize nabízejí. Určitě jste si všimli, že TV vytahují staré, ale skvělé filmy pro pamětníky . no coment ! PS ti staří dědci se uměli bavit díky deda :-) co to zpívaji za písen při čtení závěti díky deda honza:-)(4.11.2016)

Na policii: „Dobrý večer. Rád bych šel na 28 dní do vězení. Tak mě napadlo, jestli třeba nemáte nějaké návrhy?“ Film mě mile překvapil. Jak úrovní humoru, tak hereckými výkony. Úkoly byly vtipné, tedy především jejich provádění. Bavily mě hlavně společné scény bankovního úředníka a jeho šéfa, ale ještě víc marné snahy tajného spisovatele (výborný Alastair Sim). Ať už to bylo jeho páchání zločinů nebo výstupy na policii (vybírání si zločinů z „katalogu“) či u soudu, velmi dobře jsem se bavil. Prostopášník byl alespoň úsměvný (muset si vzít Audrey? Nejlehčí úkol a on se mu vyhne!), u staré panny to zas zbytečně zavánělo moralizováním, naštěstí s nástupem hypochondra dorazila i nějaká ta komika. Konec byl trošku křečovitě vysmátý, ale i tak je to stále na slušné 4*. „Kdyby měli všichni bankovní úředníci v Anglii každý týden ve svých výpočtech o půl libry méně jako vy, víte kolik by to mohlo stát?!“ - „Pokud mi dovolíte si vzít si papír a tužku, pane, spočítám to pro vás, pokud to chcete opravdu vědět.“(10.10.2015)

Starý recesista umírá a závěť pojal jako příležitost naposled si vystřelit ze svých příbuzných. Aby získali peníze, musejí podstoupit jím stanovené potupné úkoly, které se nějak dotýkají jejich charakterových slabin. Panovačná štěkna přijme místo pomocnice v domácnosti, napomádovaný seladon se musí oženit s první ženou, která s ním promluví, zajíkavý trouba má s dětskou pistolkou přepadnout ředitele banky, v níž pracuje a sériový pisálek krváků dostane za úkol spáchat skutečný zločin, který by mu vynesl osmadvacetidenní pobyt ve vězení. Karty jsou tedy rozdány výborně, obsazení sice není hvězdné (Audrey Hepburnová a Hugh Griffith hrají roličky v rozsahu půlminuty), ale kdo ta jména poznává, ví, že je kvalitní. Potíž je jen v tom, že to není ani černá, ani bláznivá komedie, jak námět napovídá, ale víceméně konejšivá selanka, jedna z těch, které se v poválečných letech žádaly. No, budiž. Řekněme, že Smích z ráje je takovým levobočkem Zlatých věží ze stejného roku. Možná ne takový fešák, ale přesto jedna krev. 60%(12.1.2010)

Komediální klasika, která nestárne...(8.1.2009)

Záhrobní historka o penězích rovnající pokřivené charaktery pozůstalých sice naplno nevyužila svého potenciálu, ale utrpení budoucích potenciálních dědiců musí potěšit každého, před kým nějaký zbohatlický spratek někdy machroval se svým novým jeepem.(20.12.2011)