poster

Nezlob

 • Česko

  Nezlob!

  (festivalový název)
 • Itálie

  Anni rapaci

 • Itálie

  Non essere cattivo

 • anglický

  Don't Be Bad

 • Slovensko

  Nebuď zlý

Krimi / Drama

Itálie, 2015, 100 min

Scénář:

Claudio Caligari

Střih:

Mauro Bonanni

Scénografie:

Giada Calabria
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Jeden si v určitom veku dokáže zrátať, koľko je jedna plus jedna, zatiaľ čo druhý nie. Problém je v tom, že ak vám už aj súvislosti s preberaním životnej zodpovednosti začnú pomaly či rýchlejšie dochádzať, vaše okolie k tomu nemá pochopenie. Teda okrem nejakých tých chápavejších žien. Nebuď zlý ukazuje neprikrášlené Taliansko ako kedysi velikáni svetového filmu počnúc neorealizmom, len v rámci festivalovkovej nadprodukcie tento film asi nijako zvlášť zo solídneho priemeru nevybočuje. Čo zase nie je tak úplne málo...(24.1.2018)

 • kolemjdouc
  *****

  film vystihl v celé nahotě bídu světa špinavých peněz,drog a násilí.Herci dostali řádně zabrat.Některé momenty i dokázaly pousmát .pozor je tam autobus plný lidí...kde, žádný nevidím ...kolik jsi si toho vzal???.To by mělo být memento pro ty kteří si myslí že mají vše pod kontrolou.Hovno! V reálu.Alessandro Borghi hraje i podobném filmu Suburra.Obou rolí se zhostil za jedna.Je zajímavé že většino herci kteří nedostávají moc příležitostí jsou opravdu dobří.Já prostě Itálii miluju.(29.9.2018)

 • Malarkey
  ****

  Když se u nás v devadesátých letech otevřely hranice, rozjela se naplno tvůrčí svoboda se vším všudy. Lidi měli pocit, že si můžou dovolit co chtějí, Orlíci v čele zpívali o čem chtěli a doteď na tu dobu každej s láskou vzpomíná. No a na periferii Říma jménem Ostie to bylo hodně podobný. Lidi se nekonečně bavili, dělali si co se jim zlíbilo a měli pocit, že jim patří svět. Jenže ona to tak úplně pravda nebyla a režisér Claudio Caligari se před svojí smrtí rozhodl z této doby vyzpovídat, což udělal hodně dobře, protože ukázal svět, který se neřadí mezi ten vysněný. Spíš naopak. Ukázal drsnou, krutou, uřvanou a ukecanou Itálii se vším všudy.(15.6.2016)

 • gudaulin
  ****

  První polovina snímku prostoupená halucinacemi, živená amfetaminem a černým humorem, který jako by vypadl z knih kronikáře britské lúzy Irvina Welshe, je o poznání lepší než druhá, která poněkud zvážní, hraje na city a moralizuje. Na druhou stranu je ale i působivou ukázkou sociálních problémů italského jihu. Ústřední dvojka je vybraná výborně a chemie mezi postavami funguje na jedničku. Ani v komediální, ani ve vážnější rovině ale nezazní žádné falešné tóny. Čtyři hvězdičky dávám s čistým svědomím. Často mívám pocit nadhodnocenosti, u tohohle titulu mám naopak dojem, že si zaslouží lepší hodnocení. Celkový dojem: 80 %.(24.10.2018)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Veľmi príjemná feelingovka zo starej školy, ktorú akoby pretransformoval duch éry mafioso pretkaný životom dospievajúcich a ťažko skúšaných kamarátov zo špinavého bloku. Takto nejak vyzerá Taliansko za okrajom bežného záujmu, ale škodí mu nosne rozporcovaná látka, ktorá bola rozobratá v akomkoľvek nezávislom talianskom filme, a ktoré (tie úspešnejšie) boli schopné výrazne prehovoriť na festivalových súťažiach.(20.1.2018)

 • - Protože filmaři neměli dostatek financí, byl se svolením režiséra zaslán dopis Martinu Scorsesemu o peněžní podporu, ten však neodpověděl. (Zdroj: diskuze s tvůrci). (Elvisjagger)

 • - Jelikož režisér Claudio Caligari před dokončením filmu vážně onemocněl, dokončil jej italský herec a zároveň velký přítel režiséra Valerio Mastandrea(Zdroj: diskuze s tvůrci). (Elvisjagger)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace