poster

Městečko Haven (TV seriál)

 • Kanada

  Haven

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

Kanada / USA, 2010–2015, 56 h 57 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Sam Ernst, Jim Dunn

Předloha:

Stephen King (povídka)

Hudba:

Shawn Pierce

Hrají:

Emily Rose, Lucas Bryant, Eric Balfour, Richard Donat, John Dunsworth, Adam Copeland, Jayne Eastwood, Nicholas Campbell, Stephen McHattie, Maurice Dean Wint, Anne Caillon, Molly Dunsworth, Hugo Speer, Lara Daans, Vinessa Antoine, Jason Priestley, Brian Downey, Rick Roberts, Hugh Thompson, Sean McCann, Janet-Laine Green, Joris Jarsky, Bree Williamson, Corinne Conley, Kate Greenhouse, George R. Robertson, Shaun Benson, Holly Deveaux, Charlotte Hegele, Darri Ingolfsson, Kirsty Hinchcliffe, Gary Levert, Vanessa Matsui, Angela Besharah, Amy Sloan, Kathleen Munroe, Robert Maillet, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Steve Lund, Craig Arnold, Bill Carr, Alexz Johnson, Kevin Jubinville, Joanne Boland, Rachael Whitzman, Dylan Taylor, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Kyle Mac, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Stephen Bogaert, Leslie Carlson, Aislinn Paul, Connor Price, Shanice Banton, Jason Reso, Joey Klein, Victor Zinck Jr., Lisa Berry, Ron White, Alisen Down, Tony Nappo, Alexandria Benoit, Eric Woolfe, Alex Paxton-Beesley, Tara Doyle, Douglas Nyback, Dylan Trowbridge, Andrew Bush, Tamara Duarte, Kyle Mitchell, Anthony Ulc, Nicola Correia-Damude, Janine Theriault, Celeste Desjardins, Nicole de Boer, Caroline Cave, Amy Kerr, Lyriq Bent, Michael McPhee, Tom Barnett, Cory Bowles, Laura Kohoot, Fiona Reid, Devon Bostick, Cynthia Preston, Jefferson Brown, Jonas Chernick, John Bourgeois, Shelley Thompson, DeRon Horton, Linda Kash, Conrad Coates, Niamh Wilson, Emma Lahana, Sebastian Pigott, Sheena Larkin, Meredith MacNeill, Bryan Dick, Lisa Houle, Peter MacNeill, Joe Dinicol, Ted Atherton, Ari Cohen, Kenneth Welsh, Cristián de la Fuente, Dylan Neal, Kristin Booth, Alex Carter, Scott Beaudin, Crystal Allen, Victoria Snow, Simon Reynolds, Naomi Snieckus, Torrance Coombs, Tahmoh Penikett, Michael Therriault, Tim Post, Adrien Dixon, David Keeley, Dorian Missick, Barry Flatman, Iain Glen, Allie MacDonald, Claudia Black, Chad Willett, Pasha Ebrahimi, Joan Gregson, Nolan North, Laura Vandervoort, Colin Ferguson, Christian Camargo, David Ferry, Steven McCarthy, Krista Bridges, Jon McLaren, Kandyse McClure, Craig Olejnik, Kaitlyn Bernard, Kenneth Mitchell, Kris Lemche, Michael Hogan, Christian Campbell, Paul Braunstein, Lucia Walters, Andrew Kraulis, Lara Jean Chorostecki, Christopher Masterson, Laura Mennell, Matt Baram, Rossif Sutherland, Paul Popowich, William MacDonald, Meegwun Fairbrother, John Ralston, Landy Cannon, Jonathan Crombie, William Shatner, Bernard Robichaud, George Green, Sandi Ross, Kim Dunn, Nancy Regan, Jim Swansburg, Chase Duffy, Daniel Lillford, Joe Zanetti, Ricardo Hoyos, Simon Mutabazi, Jacob Robertson, Max Topplin, Matt Bois
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *

  Tak jako jiné počiny pracují s filmovou popkulturou, tak zde se autoři snaží pracovat s americkou literární popkulturou se speciální pifkou na Stephena Kinga (což je ostatně patrné již ze samotného názvu seriálu). Snaží, ale zcela neúspěšně. K tomu je směšné jak se to bere naprosto vážně, což je ještě horší o to, že jsou autoři snad opravdu přesvědčeni, že ty rádoby hlášky jsou vtipné a že chemie ústředního dua funguje. Již pilot, který patří k těm zdařilejším epizodám, je výkvět všeho co je tu shnilého (což je; malá nápověda; naprosto vše). Být to webseriál od partičky nadšenců, tak to sice bude stále stejně k nesnesení, ale aspoň by to "naivní ochotnictví" bylo čím omluvit.(10.3.2011)

 • Deftie
  ***

  Poriadne sa zahľaďte. Áno, tak je to dobre. Vidíte tie malé zvrátenosti? Tie, čo raz za čas vyskočia a sú hneď zahatané niečím romantickejším. Tak to je ten kingovský rukopis. Občas malé a, potom b, niekedy x. Len nikdy nie celé jeho slová. Možno autori neboli odvážni, alebo cieľová skupina bola podstatne mladšia, než aké ambície projekt mal. Ponechať trochu tej kingovskej zvrátenosti vcelku a romantiku, či happyendy nechať iným projektom, to by v tomto prípade prospelo ako čerstvý ranný studený vánok na tvári.(2.9.2011)

 • honajz
  ***

  Seriál, ve kterém ani tak nejde o ty záhady, co se řeší, ale onu atmosféru městečka a dobře vypointované postavy. Navíc nechybí chytrý a inteligentní humor pro znalejší diváky a čtenáře s širším rozhledem. (Což hodně vypovídá i o těch, co zde tento seriál hodnotí.) ---- EDIT / 2. sezóna: Tvůrci se rozhodli jet tři nezávislé linie, přičemž ta linie zlá církev vs. hodní lidé s podivnými vlastnostmi mi vadí čím dál víc (třeba i proto, že ti podivní mají skutečně na svědomí hodně nevinných mrtvých, ale to se nijak neřeší). Navíc jako by každý díl měl tři čtyři konce, a do toho ona meditativní často irská muzika na závěr, jakože pohanství rulez, nebo co? Pořád to má náboj, ale postavy často jednají chaoticky, i příběhy jsou teď víc roztříštěné.(18.8.2010)

 • char_t
  ***

  První série: Pohodová atmosféra městečka Haven vás vcucne, ale nějaké přehnané napětí či akci nečekejte. Trochu směska Akt X, Eureky, Hrdinů, Warehouse 13 a hromady dalších. Druhá série začíná strmě klesat, na hlavní příběh se lehce pozapomíná a vytahují se nemastné neslané příběhy vedlejších postav a do nekonečna omílané trable typu "Někdo má psychické problémy, a kvůli tomu něco záhadného někoho nějak samo zabije..." už to začíná být nuda.(5.1.2011)

 • Anderton
  **

  Úplnou náhodou som videl prvé dve časti seriálu, o ktorom som nikdy nepočul a asi to nie je náhoda. Najhoršia nie je ústredná nadprirodzená zápletka, ani priemerné dialógy a herci, ale veľmi slabé počítačové triky. Moment, keď sa v druhom dieli agentka FBI "zakuklí", je ten, po ktorom som si povedal, že toto je strata času. Takže pozor, radšej sa na to nenamotajte, pretože pri seriáloch akejkoľvek kvality to nie je vôbec ťažké.(28.9.2013)

 • - Druhá séria končí scénou, kde Nathan (Lucas Bryant) napadne Duka (Eric Balfour), oblečeného v bielom tielku s krátkymi vlasmi. Tretia séria začína tou istou scénou, no Duke je v modrej košeli s dlhými vlasmi. (Fanita)

 • - Emily Rose a Lucas Bryant se sešli již o rok dříve při natáčení filmu Perfektní plán (2010). (R´Hell)

 • - V epizóde "As you were" dostáva Audrey k narodeninám knihu "Misery unchained". Je to spolu s okolnosťami popisujúcimi knihu odkaz na Kingovo dielko "Misery". (Deftie)