Městečko Haven (TV seriál)

• Kanada

Haven

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

Kanada / USA, 2010 - 2015, 56 h 57 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Stephen King (povídka)

Shawn Pierce

Eric Balfour, Lucas Bryant, Emily Rose, Nicholas Campbell, Richard Donat, Stephen McHattie, Maurice Dean Wint, Anne Caillon, Molly Dunsworth, Hugo Speer, Lara Daans, Vinessa Antoine, Jason Priestley, Brian Downey, Rick Roberts, Hugh Thompson, Sean McCann, Janet-Laine Green, Joris Jarsky, Bree Williamson, Corinne Conley, Kate Greenhouse, George R. Robertson, Shaun Benson, Adam Copeland, Holly Deveaux, Charlotte Hegele, Darri Ingolfsson, Kirsty Hinchcliffe, Gary Levert, Vanessa Matsui, Angela Besharah, Amy Sloan, Kathleen Munroe, Robert Maillet, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Steve Lund, Craig Arnold, Bill Carr, Alexz Johnson, Kevin Jubinville, Joanne Boland, Rachael Whitzman, Dylan Taylor, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Kyle Mac, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Stephen Bogaert, Leslie Carlson, Aislinn Paul, Connor Price, Shanice Banton, Jason Reso, Joey Klein, Victor Zinck Jr., Lisa Berry, Ron White, Alisen Down, Tony Nappo, Alexandria Benoit, Eric Woolfe, Alex Paxton-Beesley, Tara Doyle, Douglas Nyback, John Dunsworth, Dylan Trowbridge, Andrew Bush, Tamara Duarte, Kyle Mitchell, Anthony Ulc, Nicola Correia-Damude, Janine Theriault, Celeste Desjardins, Nicole de Boer, Caroline Cave, Amy Kerr, Lyriq Bent, Michael McPhee, Tom Barnett, Cory Bowles, Laura Kohoot, Fiona Reid, Devon Bostick, Cynthia Preston, Jefferson Brown, Jonas Chernick, John Bourgeois, Shelley Thompson
  • Anderton

Úplnou náhodou som videl prvé dve časti seriálu, o ktorom som nikdy nepočul a asi to nie je náhoda. Najhoršia nie je ústredná nadprirodzená zápletka, ani priemerné dialógy a herci, ale veľmi slabé počítačové triky. Moment, keď sa v druhom diely agentka FBI "zakuklí", je ten, po ktorom som si povedal, že toto je strata času. Takže pozor, radšej sa na to nenamotajte, pretože pri seriáloch akejkoľvek kvality to nie je vôbec ťažké.(28.9.2013)

• Ziggy Zagg

Vydržel jsem 7 dílů první série. U posledních dvou shlédnutých dílů jsem se dal do žehlení, protože náročnost tohoto kousku na diváka je nulová. Přistihl jsem se jak odpovídám za postavy ještě dřív než otevřou hubu, a několikrát se asi sousedi divili, proč tu řvu a nadávám do cocotin a pýchovin. Tohle opravdu ne. Každý díl podle stejného mustru: mystery zápletka - oduševnělé vyšetřování - sem tam plytký vtip - a rozuzlení, které mě ale vůbec nezajímalo. V zájmu zachování duševního zdraví opravdu nedoporučuji.(5.10.2013)

Skvelý úvod, hrozný záver. Neskutočný obrat Duka a ešte neskutočnejšie zbavenie sa jeho postavy, tak to dovi dopo. A Kirk? WTF? Nevedeli, ako to ukončiť, tak vymysleli číru hrôzu, pritom to šlo tak nádejde. Škoda. Neľutujem, že som to zhliadol, ale posledné časti boli fakt za trest, namiesto veľkolepého finále.(27.8.2017)

První série: Pohodová atmosféra městečka Haven vás vcucne, ale nějaké přehnané napětí či akci nečekejte. Trochu směska Akt X, Eureky, Hrdinů, Warehouse 13 a hromady dalších. Druhá série začíná strmě klesat, na hlavní příběh se lehce pozapomíná a vytahují se nemastné neslané příběhy vedlejších postav a do nekonečna omílané trable typu "Někdo má psychické problémy, a kvůli tomu něco záhadného někoho nějak samo zabije..." už to začíná být nuda.(5.1.2011)

Seriál, ve kterém ani tak nejde o ty záhady, co se řeší, ale onu atmosféru městečka a dobře vypointované postavy. Navíc nechybí chytrý a inteligentní humor pro znalejší diváky a čtenáře s širším rozhledem. (Což hodně vypovídá i o těch, co zde tento seriál hodnotí.) ---- EDIT / 2. sezóna: Tvůrci se rozhodli jet tři nezávislé linie, přičemž ta linie zlá církev vs. hodní lidé s podivnými vlastnostmi mi vadí čím dál víc (třeba i proto, že ti podivní mají skutečně na svědomí hodně nevinných mrtvých, ale to se nijak neřeší). Navíc jako by každý díl měl tři čtyři konce, a do toho ona meditativní často irská muzika na závěr, jakože pohanství rulez, nebo co? Pořád to má náboj, ale postavy často jednají chaoticky, i příběhy jsou teď víc roztříštěné.(18.8.2010)

• - V epizóde "As you were" dostáva Audrey k narodeninám knihu "Misery unchained". Je to spolu s okolnosťami popisujúcimi knihu odkaz na Kingovo dielko "Misery". (Deftie)

• - Emily Rose a Lucas Bryant se sešli již o rok dříve při natáčení filmu Perfektní plán (2010). (R´Hell)

• - Seriál je inspirován povídkou Stephena Kinga "The Colorado Kid". (Amroth666)