Městečko Haven (TV seriál)

• Kanada

Haven

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

Kanada / USA, 2010 - 2015, 56 h 57 min (Minutáž: 41–43 min)

Shawn Pierce

Eric Balfour, Lucas Bryant, Emily Rose, Nicholas Campbell, Richard Donat, Stephen McHattie, Maurice Dean Wint, Anne Caillon, Molly Dunsworth, Hugo Speer, Lara Daans, Vinessa Antoine, Jason Priestley, Brian Downey, Rick Roberts, Hugh Thompson, Sean McCann, Janet-Laine Green, Joris Jarsky, Bree Williamson, Corinne Conley, Kate Greenhouse, George R. Robertson, Shaun Benson, Adam Copeland, Holly Deveaux, Charlotte Hegele, Darri Ingolfsson, Kirsty Hinchcliffe, Gary Levert, Vanessa Matsui, Angela Besharah, Amy Sloan, Kathleen Munroe, Robert Maillet, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Steve Lund, Craig Arnold, Bill Carr, Alexz Johnson, Kevin Jubinville, Joanne Boland, Rachael Whitzman, Dylan Taylor, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Kyle Mac, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Stephen Bogaert, Leslie Carlson, Aislinn Paul, Connor Price, Shanice Banton, Jason Reso, Joey Klein, Victor Zinck Jr., Lisa Berry, Ron White, Alisen Down, Tony Nappo, Alexandria Benoit, Eric Woolfe, Alex Paxton-Beesley, Tara Doyle, Douglas Nyback, John Dunsworth, Dylan Trowbridge, Andrew Bush, Tamara Duarte, Kyle Mitchell, Anthony Ulc, Nicola Correia-Damude, Janine Theriault, Celeste Desjardins, Nicole de Boer, Caroline Cave, Amy Kerr, Lyriq Bent, Michael McPhee, Tom Barnett
  • grizly007

Klasická ptákovina pro masy....viděny první tři díly a fakt hrůza. Samej rádoby vtípek a hlášky...už v prvních 5minutách kdy hlavní hrdinka málem sjede z útesu a náhodný kolemjdoucí jí nabídne pomoc pro mě byla velkým vykřičníkem že tohle nebude můj šálek kávy. Jestli tyhle ehm ehm fórky někdo považuje za inteligentní humor tak je mi ho upřímně líto.(16.10.2012)

• Ziggy Zagg

Vydržel jsem 7 dílů první série. U posledních dvou shlédnutých dílů jsem se dal do žehlení, protože náročnost tohoto kousku na diváka je nulová. Přistihl jsem se jak odpovídám za postavy ještě dřív než otevřou hubu, a několikrát se asi sousedi divili, proč tu řvu a nadávám do cocotin a pýchovin. Tohle opravdu ne. Každý díl podle stejného mustru: mystery zápletka - oduševnělé vyšetřování - sem tam plytký vtip - a rozuzlení, které mě ale vůbec nezajímalo. V zájmu zachování duševního zdraví opravdu nedoporučuji.(5.10.2013)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Haven mě hnedka zaujal tím, že se prezentoval jako seriál na motivy povídky od Stephena Kinga. Zaujalo mě prostředí maloměsta na břehu moře uprostřed hustých lesů ve státě Maine. Jednoduše jako by to Kingovi z pera vypadlo. Základní námět v podobě lidmi se superschopnostmi jsme tu už viděli nesčetněkrát. Je tedy v něčem Haven jiný? Ano je - v prostředí a hodně osobité atmosféře. Městečko Haven mě totiž uchvátilo na první pohled. Jeho mystičnost a bohatá historie mi nedala spát a je škoda, že hlavní dějová linka je tak brutálně natahovaná a většího zvratu se dočkáme až v závěru série. Ač je Haven hodně neoriginální, díky místu zasazení a vcelku i slušných hereckých výkonech je zábavný Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série je v hodně podobném duchu. Hlavní dějová linka si pomalinku šlape cestičku, avšak seriál se opět spíše zaměřuje na jednotlivé epizody. I přes počáteční nejistotu jsem si Audrey oblíbil, Duke je skvělej hláškař a nechybí ani takový ten "dobrák-za-všech-okolností" v podobě Nathana. Prozatím to nechám opět na čtyřech hvězdách, protože příběh stále neodkrývá moc svých tajemství. Na druhou stranu je možná i dobře, že se pomalu rozplétá a zaplétá. Máme tu několik dějových linií a celé to plyne hodně pomalu. Vadí mi to? Nikoli, avšak si nejsem zcela jistý, zda mi to vydrží i v další sérii. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Třetí řada začala v podobném duchu, jako řady předchozí. Opět tu máme hlavní příběh na pozadí a středem dění jsou především epizodické zápletky, které už pomalu ale jistě začínají unavovat. Je vidět, že je seriál zbytečně natahovaný a mnohem lepší by bylo, kdyby se jednalo o minisérii, protože základní dějová linka má rozhodně co říci a ukazuje se to opět až v závěru série, který byl i přes podivnou logiku vyloženě bombastický a rozhodně navnadil na pokračování. Na to si ovšem budeme muset chvíli počkat.Hodnocení série: 3/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Líbí se mi, jakým směrem dějová linka směřuje. Konečně začínají vyplouvat na povrch nějaké odpovědi, Colin Ferguson v roli Williama je skvělý - je fajn vidět ho v nějaké jiné roli, než jako šerifa Cartera. Ačkoli Emily Rose po těhotenství viditelně přibrala, přesto vypadá skvěle a možná ještě lépe, vizáž Lexie ji dost sedne. Ze samotného finále mám ovšem poněkud rozporuplné dojmy. Haven už od začátku je do jisté míry omezený schématicky psaným scénářem, který na ty opravdu kvalitně napsané seriály ani zdaleka nedosahuje. A závěr série je toho důkazem. I přesto, že umí být strhující, scenáristicky je to prostě jedno velké klišé a opět jsem dokázal odhadnout, jak bude vypadat finálový "cliffhanger". Naštěstí je díky sympatickým postavám Haven zábava sledovat. Hodnocení série: 3,5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Pátá série přináší enormní porci a to celých 26 epizod, které však byly rozdělený do dvou let, takže ve výsledku je to jako kdyby se jednalo o dvě série po 13 dílech. Zatímco první půlka řady je opět spíše epizodickou podívanou, druhá polovina po určitém dějovém twistu razantně mění styl a předvádí něco, na co jsem čekal celých 5. sérií. Ve výsledku mě stejně překvapuje, jak se seriál s tak chabou mytologií mohl dočkat tak velkého množství epizod, aniž by se divák nudil k smrti. Ono ani samotné vysvětlení "potíží" není nic extra a s trochou nadsázky se dá říct, že scénář je děsná patlanina - navíc z určitého pohledu i dost nevyužitá. Jenže tu jsou pořád ty sympatické postavy, krásné prostředí Nového Skotska, atmosférická hudba, že to množství dějových přešlapů a z prstu vycucaných zápletek seriálu rád odpustím. Závěrečný díl (pokud si odmyslím posledních cca 5 minut a vyřešení postavy Croatoana) seriál velice dobře zakončil. Hodnocení série: 4/5(14.8.2012)

Uznávám, že Haven má k "čtyrce" daleko. Nízký rozpočet je vidět na každé trhlině (doslova), slabí herci, kteří svoji roli nejsou stavu správně prosadit, navíc všechno to amatérské pojetí v základu velmi seriózních faktů (provedení seriálu bych přirovnal ke Smallville). Nicméně mě se prostě ty trapné hlášky docela líbí a stejně tak i atmosféra, která se seriálem nese (pravda, vzhledem ke všem záporům je to o takové 2 stupně níž než by mohlo/mělo). Když bych to bral takhle tak bych zůstal někde pod 50%.. nejspíš. Ale vzhledem k tomu o čem ten seriál je a vzhledem k tomu, že přesně ve chvílí kdy mě ta laciná přetvářka přestává bavit příjde s tou správnou porcí záhadna a překvapení, přikloním se trošku k vyššímu hodnocení, než by si to možná zasloužilo. Když vidím některé odpady či nesmyslně podložené "jedničky", tak mi z toho nadržování ani není za těžko. Po první sérii 70%. Druhá serie trošku zklamání, trend Smallville pokračuje, každý nový díl máte nového problémového a s tím se pomaličku prolíná i hlavní dějová linie, kterou na vás poslední díly vyhrknou naopak extrémně rychle, jakoby ve snaze to rychle sešít do konce sezóny. Takže asi 3/4 série je natahování, a čtvrtina je vychřice s otveřeným koncem pro další sezónu (která by měla přijít během tohoto roku mimochodem). Takže když to shnreme: tempo začalo trošku nudit, nádech tu je stále cítit, ale scénaristova práce (nebo možná spíš dramaturgova) zklamala a tak se pro mě druhá sezóna dostala někam k průměru (50%). Pokud opravdu příjde třetí sezóna (jakože by to "bylo fér"), tak od ní čekám rychlé uvedení do stávájící situace a logické dříčské proplétání se k tomu proč je vše tak jak je, bez zbytečných dalších okolků (resp. s jejich minimem). Bohužel neherci, kterých je seriál plný prostě strašně celý seriál táhnou k vodě, takže budu doufat v ukázání pouze několika nových a třeba i zkušenějších tvářích a konečné ukončení celé záležitosti. Momentálně 60%, ale s očekáváním slibované S3, jinak bych s tímto mezihodnocením, jakožto vlastně konečným, šel ještě níž. Čím více sérií má seriál tohoto typu (laciný, amatérsky působící), tím víc to ublíží hodnocení. Z nějakého důvodu mě to ale pořád drží. Snad proto, že na konci S4 už je toho hodně odhaleno a je už prakticky vyobrazena celá hlavní zápletka, resp. její podstata. Na mém všeobecném názoru se nic nemění, ale osobně se mi to asi líbí. Pokud bude další série, tak bych pravděpodobně pokračoval.(6.3.2012)

• Anderton

Úplnou náhodou som videl prvé dve časti seriálu, o ktorom som nikdy nepočul a asi to nie je náhoda. Najhoršia nie je ústredná nadprirodzená zápletka, ani priemerné dialógy a herci, ale veľmi slabé počítačové triky. Moment, keď sa v druhom diely agentka FBI "zakuklí", je ten, po ktorom som si povedal, že toto je strata času. Takže pozor, radšej sa na to nenamotajte, pretože pri seriáloch akejkoľvek kvality to nie je vôbec ťažké.(28.9.2013)

• - Druhá séria končí scénou, kde Nathan (Lucas Bryant) napadne Duka (Eric Balfour), oblečeného v bielom tielku s krátkymi vlasmi. Tretia séria začína tou istou scénou, no Duke je v modrej košeli s dlhými vlasmi. (Fanita)

• - Emily Rose a Lucas Bryant se sešli již o rok dříve při natáčení filmu Perfektní plán (2010). (R´Hell)

• - Seriál je inspirován povídkou Stephena Kinga "The Colorado Kid". (Amroth666)