Městečko Haven (TV seriál)

• Kanada

Haven

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

Kanada / USA, 2010 - 2015, 56 h 57 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Stephen King (povídka)

Shawn Pierce

Eric Balfour, Lucas Bryant, Emily Rose, Nicholas Campbell, Richard Donat, Stephen McHattie, Maurice Dean Wint, Anne Caillon, Molly Dunsworth, Hugo Speer, Lara Daans, Vinessa Antoine, Jason Priestley, Brian Downey, Rick Roberts, Hugh Thompson, Sean McCann, Janet-Laine Green, Joris Jarsky, Bree Williamson, Corinne Conley, Kate Greenhouse, George R. Robertson, Shaun Benson, Adam Copeland, Holly Deveaux, Charlotte Hegele, Darri Ingolfsson, Kirsty Hinchcliffe, Gary Levert, Vanessa Matsui, Angela Besharah, Amy Sloan, Kathleen Munroe, Robert Maillet, Kiara Glasco, Megan Fahlenbock, Steve Lund, Craig Arnold, Bill Carr, Alexz Johnson, Kevin Jubinville, Joanne Boland, Rachael Whitzman, Dylan Taylor, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Kyle Mac, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Stephen Bogaert, Leslie Carlson, Aislinn Paul, Connor Price, Shanice Banton, Jason Reso, Joey Klein, Victor Zinck Jr., Lisa Berry, Ron White, Alisen Down, Tony Nappo, Alexandria Benoit, Eric Woolfe, Alex Paxton-Beesley, Tara Doyle, Douglas Nyback, John Dunsworth, Dylan Trowbridge, Andrew Bush, Tamara Duarte, Kyle Mitchell, Anthony Ulc, Nicola Correia-Damude, Janine Theriault, Celeste Desjardins, Nicole de Boer, Caroline Cave, Amy Kerr, Lyriq Bent, Michael McPhee, Tom Barnett, Cory Bowles, Laura Kohoot, Fiona Reid, Devon Bostick, Cynthia Preston, Jefferson Brown, Jonas Chernick, John Bourgeois

Je to variace na moderní monotematické seriály pracující s mystikou (Warehouse13, Sanctuary). První sezona:**, druhá sezona:****. Na konci první sezóny konečně rozjeli ústřední zápletku, která pokračuje úspěšně celou druhou sezónu. Karty jsou rozdány a zbývá dořešit záhadu "kdo je hlavní hrdinka?"(20.1.2012)

• Ziggy Zagg

Vydržel jsem 7 dílů první série. U posledních dvou shlédnutých dílů jsem se dal do žehlení, protože náročnost tohoto kousku na diváka je nulová. Přistihl jsem se jak odpovídám za postavy ještě dřív než otevřou hubu, a několikrát se asi sousedi divili, proč tu řvu a nadávám do cocotin a pýchovin. Tohle opravdu ne. Každý díl podle stejného mustru: mystery zápletka - oduševnělé vyšetřování - sem tam plytký vtip - a rozuzlení, které mě ale vůbec nezajímalo. V zájmu zachování duševního zdraví opravdu nedoporučuji.(5.10.2013)

• Anderton

Úplnou náhodou som videl prvé dve časti seriálu, o ktorom som nikdy nepočul a asi to nie je náhoda. Najhoršia nie je ústredná nadprirodzená zápletka, ani priemerné dialógy a herci, ale veľmi slabé počítačové triky. Moment, keď sa v druhom diely agentka FBI "zakuklí", je ten, po ktorom som si povedal, že toto je strata času. Takže pozor, radšej sa na to nenamotajte, pretože pri seriáloch akejkoľvek kvality to nie je vôbec ťažké.(28.9.2013)

Haven není nijak závratně originální, ale to co dělá, dělá dobře. Mnoha lidem vadí, že se bere vážně, nebo naopak, že nevkusně hláškuje. Haven je ale nová vlna sci-fi a podle toho taky vypadá, Fringe se také bere vážně. Haven triumfuje postavami v čele s hlavní hrdinkou, která je jakýmsi mixem Scully z Akt a Dunham z Fringe, s mimikou Hannah Hart. Ani vedlejší postavy ale nezůstávají pozadu, Hansolovský Duke a novinářská dvojka jsou jen špička ledovce. Haven exceluje v navození dokonalé atmosféry Maine, nekonečný podzim na rozervaném pobřeží Atlantiku posázeném bíle a červeně obloženými domky a domečky si nelze nezamilovat a postavy odvádějí skvělou práci při postávání v oceánském vichru a objíždění zalesněných vrchovin v klasicky pokřivených offroadech s chromovanými nárazníky. Přidejte do toho skvělou hudbu a bezvadný cit pro sekvence a máte seriál s nezaměnitelnou atmosférou. Psaní zatím nemohu posoudit, ale opravdu se nejedná o nic moc objevného, nicméně neurazí. Ostré dialogy občas balancují na tenké hraně mezi genialitou a hloupostí, ale přiměřeně často staví na hlavu různá klišé, která jsou jinak seriálem ctěna a ačkoliv tím staví diváka do zmatené pozice, dávají seriálu nadhled a sebereflexi. Prozatím dávám 4* a počkám na konec série, doufám, že se příběh začne trochu více formovat, nebo bych musel ubírat. Po dlouhé době je to ale první seriál, u kterého jsem už po první epizodě věděl, že chci vidět celou sérii.(21.9.2013)

• viperDavid

Zvláštně krásná agentka FBI a typické maloměsto s nadpřirozenými jevy. No kdo by to byl čekal že ? ale američtí scénáristi asi mají takové příběhy v oblibě tak je kanaďané napodobili. Bohužel ani jeden se série podobných seriálů v ničem extra nevyniká a tohle drama jak tomu říkají už jakby smet. Co se dá dělat, tak snad příště 2*(30.11.2013)

• - V epizóde "As you were" dostáva Audrey k narodeninám knihu "Misery unchained". Je to spolu s okolnosťami popisujúcimi knihu odkaz na Kingovo dielko "Misery". (Deftie)

• - Seriál je inspirován povídkou Stephena Kinga "The Colorado Kid". (Amroth666)

• - Druhá séria končí scénou, kde Nathan (Lucas Bryant) napadne Duka (Eric Balfour), oblečeného v bielom tielku s krátkymi vlasmi. Tretia séria začína tou istou scénou, no Duke je v modrej košeli s dlhými vlasmi. (Fanita)