The Afflicted

Horor / Thriller

USA, 2011, 85 min

Jason Stoddard

Hororík nakrútený podľa skutočných udalostí, ktorý sa tématicky nijako nelíši od svojich dvoch úspešných predchodcov - An American Crime a The Girl Next Door. Pomätená matka zabije svojho manžela, lebo ju chce opustiť, a začne terorizovať svoje štyri deti. Vyššie menované snímky však na mňa zapôsobili viac, pretože boli nakrútené omnoho lepšie a pôsobili depresívnejšie, zatiaľ čo toto bolo najmä čisto o fyzickej brutalite (nájdeme tu mlátenie, dobitie, postrelenie či sexuálne zneužívanie). Proste sa mi nepodarilo vcítiť sa do hlavných hrdinov a súcitiť s nimi, aj keď musím uznať, že hlavná záporáčka bola vybratá viac než dobre. Kto má rád mučeníčko, môže to skúsiť, ja však radšej odporúčam The Girl Next Door, ktorý považujem za jeden z najlepších hororov podľa skutočnosti (a jednoznačne najlepší na tému "násilie v rodine", škoda, že ich nie je viac).(12.4.2012)

• kaylin

Americký snímek „The Afflicted“ nabízí tak nějak to, co se od něj podle tématu dá očekávat. Dostanete jednu rodinu, která je hodně narušená, a to díky matce, která svým dětem nic moc nedaruje. Není to ale snímek, který by byl z hlediska tématu nějak vyloženě zajímavý, přinášel nějaký nový pohled, nebo minimálně pojetí, které bude hodně drsné a s divákem zamává. Je to ale pořád ucházející zpracování.(27.11.2019)