Lee Hyun Joong (Choi Soo Jong) je veliteľom čaty počas vojny v Kórei. Juhokórejská armáda práve tlačí komunistickú severokórejskú armádu späť za 38. rovnobežku a ich ofenzíva sa šíri rýchlo, avšak rýchly prielom cez nepriateľské línie spôsobí, že jednotky Juhu sa stanú nepripravenými. Jeonwoo (Súdruhovia) je vojnový príbeh o skupine mužov, zformovaných zo zvyškov ustupujúcej juhokórejskej armády. Snažia sa prežiť vojnu a čelia tak rôznym situáciám. Každá vojak má svoje slabé i silné stránky no aj svoju minulosť. Lee Hyun Joong (Choi Soo Jong)je skúsený veliteľ a zdroj istoty pre jeho mužov. Je ochotný položiť svoj život pred životmi svojich mužov a neváha prijať najnebezpečnejšie misie, pretože sú dôvodom rýchleho ukončenia vojny. (Rambo159)

gauron666

Korejská válka mě snad nikdy nepřestane fascinovat a tak když jsem zjistil, že má vyjít seriál, moc jsem se na něj těšil (tou dobou vyšel i seriál Road No. 1, také velmi podařený). Seriál Jeonwoo (Comrades / Legend of the Patriots) se vlastně točí kolem jedné vojenské čety, která si projde vším možným: od kopání základů před invazí čínských vojsk, až po zajatecký tábor, podle mě nejlepší část seriálu. Herecky to táhne Choi Soo Jong, jeho hrdina je takový klidas, všechno řeší s chladnou hlavou, zatímco třeba Kim Roe Ha (seržant Park Il Kwon) je hlavně ze začátku takový blázen např. dost nelidsky zachází se svými podřízenými a vrhá se do všech bitev po hlavě, později se také dozvíme, co ho k tomu vedlo. Jedinou výhradu bych měl ke konci, který se mi už nezdál tak kvalitní a jako by mírně umělý. Televizní kamera mi tedy vůbec nevadila, narozdíl od zdejších pisálků, které víc zajímá forma než obsah a dropují seriál po třech dílech, no usměvné, ale každý máme jiný názor. Podle mě vás TV kamera víc vtáhne do děje a připádáte si jako byste bojovali v zákopech také. Korejci z jihu, kteří jsou de fakto pořád ve válečném stavu s těmi ze severu, protože mírová smlouva nikdy podepsaná nebyla, natočili velmi podařený seriál a já říkám jen houšť. ()

sniper18

Je to vynikajúci vojnový seriál z juhokórejskej produkcie. Má výborný príbeh odohrávajúci sa počas kórejskej vojny, kde sa zameriava v prvom rade na jednu vojenskú jednotku, ktorá sa časom oddelí od zvyšku armády, pretože je kvôli nečakaným problémom nútená vydať sa na takmer nesplniteľnú misiu. Spracovaný je skvelo, za celých dvadsať dielov som sa ani na okamih nenudil. Veľkým plusom je, že tu nejde o jednotlivé epizódy, ale sa jedná o jeden celkový príbeh, ktorého hlavná časť ale začne až časom. Seriál by sa dal rozdeliť na päť fáz, ktoré nasledujú po sebe, sú dosť odlišné, ale dejovo na seba samozrejme nadväzujú. A tiež som si tu všimol vzostupnú úroveň, úvodné diely ma ešte až tak moc nezaujali, ale postupne bol dej a prakticky všetko čím dalej lepšie, čo vydržalo až do záveru a vyvrcholilo úžasným posledným dielom. Herecké obsadenie je pre mňa úplne neznáme, ale prakticky nemám výhrad. Najhlavnejšie postavy som si onedlho obľúbil a časom som si našiel cestu aj k menej výrazným členom jednotky, ktorí sa prejavia hlavne v druhej polovici. A veľmi výrazným kladom je to, že veľký priestor je tu venovaný aj druhej, teda severnej strane, čo je vo vojnových seriáloch snád´ nevídané a našťastie to je podané reálne, teda tak, že aj nepriatelia sú len obyčajní ľudia, ktorí chcú len prežiť a vrátiť sa k svojim blízkym. A aj tu je dostatok výrazných postáv, ktoré som si hned´ obľúbil, hlavne dôstojníčku alebo najzaujímavejšiu postavu celého seriálu, dezertéra z južnej strany. A čo sa týka hereckých výkonov, tak tu som tiež celkom spokojný, tí najvýraznejší hrajú výborne a tí menej výrazní väčšinou priemerne. Mierne prekvapí, že o postavách sa toho moc nedozvieme, mimo toho, čo sa môže prejaviť v boji, ale mne tento štýl plne sadol. Akcie je tu dosť a som dosť spokojný. Je aj rozmanitá, nájdu sa tu veľkolepé bojové scény s množstvom vojakov, tiché akcie s odstraňovaním nepriateľov, akcie na nože alebo aj obyčajné súboje. Aj ich úroveň je rozmanitá, niektoré sú lepšie a niektoré zase horšie. Hlavne v prvých dieloch je niekoľko zle zvládnutých scén typu, ked´ väčší počet severokórejských vojakov so samopalmi dlhší čas naháňa skupinku vojakov na otvorenom priestore, samozrejme stále strieľa, ale aj tak nikoho nezasiahne. Ale celkovo mám z akcie rozhodne dobré pocity. Vizuálna stránka mi spočiatku robila veľké problémy, použitie televíznych kamier v tomto prostredí mi absolútne nesadlo, ale neviem, či sa to časom zlepšilo, ale som si ja plne zvykol, ale už som s tým vôbec nemal problém. S technickou stránkou som tiež celkom spokojný, ale výhrady by sa našli, napríklad to, že granáty robia ohňové výbuchy a aj niektoré scény mi práve po technickej stránke prišli mierne amatérske, ale nie je to až tak moc výrazné. A pochvalu si zaslúži aj hudba, tiež je rozmanitá, zaujímavá a páči sa mi. Môžem povedať, že som nadšený. Po veľkých sklamaniach z ambicióznych seriálov ako Bratstvo neohrozených alebo Pacific, ktoré ma dokázali zaujať iba akciou, inak vôbec, som si našiel svoj vojnový seriál, ktorý sa rozpočtom týmto americkým seriálom rovnať nemôže, ale bavil ma neporovnateľne viac. 92% () (méně) (více)

Mkqp

Když si člověk zvykne na onu omílanou kameru, tak vykročí směrem k zajímavému vyobrazení psychologie války. Děj sice není až tak skvělý a až přehnané sebeobětování mi místy přišlo dost rušivé, ale práce s nedostatkem jídla, nábojů, nízkou teplotou při níž umírala spousta lidí a celkovým ztvárnění problematiky nastávající v době války byla super. ()

ainny

Napsal si někdo, na starej kůl... Nemůžu jinak než dát plný počet a přehodnotit svoji topku. Určitě by přísné oko kritika našlo, co seriálu vytknout. Jenže já naštěstí nejsem kritik. Já jsem obyčejný divák, který každý z těch dvaceti dílů sledoval se zatajeným dechem. Který ocenil, že netlačil na patetickou strunu jeho já a který měl stejně v samotném finále slzy v očích a srdce v kleštích. Víc než kde jinde tu byla ukázána absurdnost války. O to víc, že ta válka byla/je ve své podstatě válkou občanskou. ...prostinkej nápis, válka je vůl! ()

• Televizní série, pracující s náměty původní televizní série Comrades z roku 1975, vznikla k šedesátiletému výročí konce korejské války, trvající od 25. 6. 1950 do 27. 7. 1953, v níž mezi sebou soupeřila vojska Lidové demokratické republiky Severní Koree, podporované ruskými a čínskými vojsky, a Jižní Koree, naopak podporované Organizací spojených národů. (Conspi)