Nee Dtaam Galileo

• Thajsko หนีตามกาลิเลโอ (více)
všechny plakáty

Dvě mladé dívky Cherry a Capoc se doma dostanou do problémů. Cherry byla v posledním ročníku vyloučena z univerzity a Capoc se právě rozešla se svým přítelem. Rozhodnou se proto, že se zbaví špatných vzpomínek cestováním po Evropě. Na cestovní náklady si vydělávají občasnou prací jako servírky ve velkých evropských městech. Jejich hlavním cílem je ale navštívit rodiště Galilea v italské Pise. Ještě než odjedou si ale slíbí, že se za žádných okolností nesmí rozdělit do konce cesty. To ale netušily, co se stane, když si Capoc v Evropě najde nového přítele. (Raztubyl)

Aljak

Popravde, očakával som niečo zmyselnejšie, a tým pádom samozrejme že aj lepšie. Svojim charakterom mi to veľmi pripomenulo indický film Queen, ktorý vznikol síce až o 5 rokov neskôr, no vo svojej podstate to bolo veľmi podobné, keďže v oboch prípadoch si cestovaním po Európe idú dievčatá liečiť svoje utrápené srdcia a psychiku. Scenár sám o sebe nebol zlý, ale nejako mi proste nesadol tento štýl plný ázijského afektu, ktorý mi zvykne dosť často vadiť. Ale dialógy medzi dvomi mladými dievčatami ma celkom bavili, no a najmä to dojemné vyznania na Piazza San Marco vo vianočných Benátkach. Ale aj tak, moje očakávania boli naplnené len polovične, takže akurát tak na 3*, hoci ani o tých nie som až tak presvedčený. No na takéto road filmy mám jednoducho slabosť. ()