Epizody(20)

Dej seriálu sa odohráva tri roky po smrti agenta NIS Kim Hyeon-Juna (Lee Byung-Hun). Ústredným motívom je vznik nového tímu Národnej bezpečnostnej služby (NSS) na čele s Jung Yoo-Gunom (Jang Hyuk), Ji Soo-Yeon (Lee Da-Hae) a ďalšími agentmi, ktorí sa spoločnými silami pokúsia odhaliť rúškom tajomstva zahalenú skupinu IRIS.
Agent Yoo Gun je líder tímu NSS TF-A. Zatiaľ čo sa snaží dolapiť Baek Sana (Kim Young-Chul), zapojí sa do prípadu, ktorý navždy zmení jeho osud. (Rambo159)

Vavča

Pozor obsahuje spoilery!!! Na IRIS 2 jsem se těšil, protože jednička byla dobrá (byť mě až zase tak závratně nebavila jako Athena), se snažila být někdy celkem realistická a dařilo se jí působit věrohodně většinu času, což uznává i Grek1 (kdyby tak Korejci tušili jaké pochvaly se jim dostalo a od koho:) Navíc obsazení hlavní dvojice mělo být zárukou určité kvality, stejně jako režisér, nemluvě o pořádně nabitém rozpočtu. A jak to dopadlo? Epic fail, ano selhání ve velkolepých rozměrech. Co se nepovedlo? Jednak vážně uvažuji o tom, že budu poskytovat korejským tvůrcům přednáškové pásmo na téma, nepoužíváme flashbacky často, a pokud možno vůbec. Především režisér, nebo scénarista (případně oba, + Kim Tae Hoon, asistent režiséra) pohřbili po prvních 10 velmi dobrých dílech potenciál celé série spoustou chyb(hlavně scénaristických). Jednak nebylo šťastné používat jako jednu linii příběhu pátraní v minulosti(i když to bych přežil), ale pak jsem měl pocit, že se tvůrci chytají největších zoufalostí a klišé (ztráta paměti), pokus operovat s nejednoznačnými postavami, které neví kam patří, taky úplně nevyšel. A co hůře máme zde celou řadu wtf momentů, kdy fakt nevím, zda jsou tvůrci tak blbí, nebo si z nás dělají srandu. Sledovací zařízení, co vypadá jako z bondovek 60.let, a jiné technické lapsy, nebo podivnosti. Ale co mě nejvíce žere, nejsou tyto chyby, ale to že se jich dalo vyvarovat! Akční scény lahoda (byť Athena je lepší), a hereckému obsazení nemám co vytknout. Další pitomostí tvůrců bylo inzerovat Lee Da Hae jako hlavní hvězdu (podle mě patří na 4. místo v TOP10 současných korejských hereček), ale v druhé polovině ji nedali vůbec prostor, hraje unylý, uslzený charakter, co se do akce moc nedostane. Přitom ta holka potenciál na akční hrdinku fakt má! Dalším problém je Jang Hyeok, on prostě vypadá ve své roli více jako scumbag:) než hero of justice... Ale časem jsem si zvykl, je to prostě cold cool character, ze kterého se naštěstí nestal psychopat. Seriál ztrácí také ve vedlejších postavách týmu NSS, lidi z IRIS a KLDR jsou prostě více cool, věrohodní, hlavní záporák IRIS Rey taky nic moc, spíše je divný. A kdo je z celého obsazení nejlepší? No přece ženy! Ať už ostřílená hrdinka akce So-yi Yoon(Shadowless Sword, Arahan, Warrior Baek Dong Soo), ale především Im Soo Hyang jako Kim Jun Hwa (sestřička Kim Sun Hwa z první série), která urvala celý seriál pro sebe, je prostě nejlepší. To co předvádí za akci je fakt perfektně zvládnuté, byť hraje věčně nabručený, naštvaný charakter, těším se na její další role. Kim So Yeon se na konci mihne, aby se sestřičkou rozpoutala menší akční orgie. Vy mi to asi nebudete věřit, ale někde pod tou hromadou lapsů, nedotažeností se skrývá fakt dobrý seriál s luxusní akcí, zajímavými charaktery. Příští tvůrce, který se bude pohybovat v IRIS univerzu bude mít vážně co dělat, aby zahladil paseku, kterou napáchali jeho předchůdci na postu scénaristy, režiséra. Ale i přesto, že série měla o třetinu méně diváků než Athena, stále věřím, že bude pokračování v duchu naznačeného, tedy Kim So Yeon a Im Soo Hyang proti IRIS, které ani rozjetý vlak nezastaví! To by byl můj sen, kéž by ho někdo důstojně zrealizoval (já snad napíšu scénář a storyboard a obešlu s tím studia, když už jsem si dal práci s akčním seriálem pro Ha Ji Won). () (méně) (více)

ainny

Vážení přátelé, ne. Asi byla chyba se na dvojku IRIS tolik těšit. Ze začátku se to rozjelo docela dobře. Prvních deset dílů nasadilo laťku docela vysoko, ovšem druhá půlka ji snižovala a snižovala, až už skoro nebyla vidět. Od cca patnáctého dílu mě to přestávalo bavit a nezachránil to ani Jang Hyuk. A ten konec !!!SPOILER v duchu Armagedonu KONEC SPOILERU!!! ten mě tedy dožral. Taky nechápu, proč po skvělém začátku udělali z Lee Da-hae uslzenou agentku, která se nezmůže vůbec na nic. Natož pak na akci a veškerý její skvělý výkon jde do kopru stejně jako celý seriál. Tohle se Korejcům tedy moc nepovedlo a repríza u mě rozhodně nehrozí. ()

Tyckin

Po 6 dílech to balím, narozdíl od jedničky je to celé takové prázdné a bez atmosféry. První série stála na zajímavých charakterech, vztazích a pestrých okolnostech, místní postavy jsou však bezbarvé a nevýrazné, po stránce emoční se rovněž pozitivní dojem nedostavuje. Akční seriál nemusí nezbytně stát na bláznivé akci jaká je předvedena v úvodních dílech, protože tam logika dostává ukrudně na zadek. V Maďarsku se honí po městských silnicích jako by nic, doprava skoro žádná. A když jim pak teroristé uprchnou na loď na řece, nikdo je nesleduje. Místní policie nemá kamery, vrtulníky či lodě? Eh. Ne že by se na to nedalo dívat, ale zaujmout to nedokáže, dvojka je zkrátka minimálně o jeden level níže než jednička. ()

Pethushka

Zázrak se sice nekonal, ale zklamaná rozhodně nejsem. Příběh je oproti jedničce tragičtější, ale ne vždy toho bylo plnohodnotně využito. Scházelo mi víc milostných scén, pořádné chlapské přátelství a důvod, proč bych měla fandit NSS. Většina jejich postav byla nijaká, bez charakteru. Lee Da Hae nastoupila sice solidně, ale po 6. epizodě jako by ji stáhli z role hlavní hrdinky a nasadili místo ní všechny ostatní ženské herečky. Jang Hyuk působil strašně opravdově. Ano, přesně takhle by podle mě měl vypadat člověk, který si něčím prošel. Ta kapuce, styl chůze a chladný výraz ve tváři...já mu to věřila. Je to paradox, ale nejoblíbenější postavou pro mě nakonec byla ta, kterou jsem v první řadě proklínala. A právě jeho osud mě zajímal asi ze všech nejvíce. Hudba zůstala převážně z jedničky, za což jsem ráda. I těch pár kousků navíc moje uši potěšilo. Na první IRIS tahle série nemá, ale pořád je to IRIS; a těch scén, které mě posadily na zadek a udělaly mi mokro na tváři, málo nebylo. ()

• Najskôr sa nakrúcalo v metropole Maďarska - Budapešť, kde museli 21. novembra 2012 na  Szécsenyiovom reťazovom moste zastaviť dopravu. Okrem toho sa spojil maďarskí personál z pôvodného seriálu Iris (2009) a filmu Smrtonosná pasca: Opäť v akcii (2013) a vytvorili jeden produkčný tím. V decembri 2012 sa natáčanie presunulo do Kambodže, kde sa filmovalo napríklad vo veľkom chrámovom komplexe z 12. storočia - Angkor Vat. Po filme Tomb Raider (2001) je to iba druhý projekt, ktorý sa v tomto komplexe natáčal, a vôbec prvý kórejský. (Rambo159)
  • V době předprodukce se hovořilo dokonce i o účasti jihokorejské herečky a členky úspěšné dívčí kapely KARA, Ji-young Kang. Ta měla dle původních záměrů seriálových tvůrců ztvárnit agentku Chae-ra Song tajné národní agentury NSS (National Security Service). Jak se ale později ukázalo, herečka si nerozuměla s výrobním týmem; její představy byly natolik rozdílné s představami produkční společnosti Taewon Entertainment, až se herečka rozhodla na vlastní popud celý výrobní proces opustit. (Conspi)
  • I když je pro jihokorejské filmové a televizní produkční společnosti pro potřeby filmařů jen velmi obtížné obstarat reálné střelné zbraně, většinou se to s přispěním lokálních policejních složek podaří. Jako například ve válečném snímku 71: Into The Fire z roku 2010, kde lze zaznamenat důkladný historický rozbor všech použitých střelných zbraní. Jenže tentokrát se to nepodařilo a produkční společnost Taewon Entertainment si po odvysílání prvních dvou epizod vyslechla notnou dávku kousavé kritiky. Ta se vztahovala k použití plastových zbraní, jimiž se oháněli agenti tajné služby NSS. Jejich arzenál totiž tvořily plastové repliky, určené pro potřeby nezletilých. Automat MP5 v rukou agentů NSS totiž ve skutečnosti nemá odkrytý výměník, a tak není možné vidět množství nevystřelených nábojů. A co víc, použitá replika je zastaralý model MP5A3, používaný tajnými službami po celém světě v osmdesátých letech. V současnosti, a tudíž v době probíhajícího děje televizního seriálu, je po celém světě používán masivnější model MP5A5. Obdobně kritizované byly i tzv. BB pistole, které při bližším pohledu kamery nejevily nejmenší známky originálu, pracujícím na principu vzduchových pistolí, tzn. specifických střelných zbraní se vzduchovým zásobníkem. (Conspi)