Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Teroristická organizace známá jako "Athéna", jejíž jednu sekci vede Son Hyuk (Cha Seung-Won) hrozí svými útoky Jižní Koreji a celému světu. Skupina Athéna se zajímá především o energetickou politiku zemí a nerostné zdroje s energetikou související. Speciální agent Lee Jung Woo (Jung Woo-Sung) z NTS - National Security Agency se pokusí odhalit jejich ďábelské plány. Epický souboj obou organizací může začít. (Vavča)

(více)

Recenze (15)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

U Atheny jsem zažila spoustu krásných chvil, bohužel ale také pár těch nudných. Místy se to docela vleče, konce epizod nejsou dost napínavé na to, aby měl člověk touhu okamžitě vidět další. Někteří si chválí, že tu bylo méně romantiky, já bych jí naopak uvítala více. Pak by to možná dostalo silnější příběh a i ta akční stránka by byla rázem smyslnější. Herecké obsazení je ale fantastické. Hodně jsem si zde zamilovala Seung Won Cha-a a znovu se přesvědčila o kvalitách Soo Ae. Woo Sung Jung zářil všude jinde o trochu více než tady, ale to bude tím, že to nebyla "jeho" role. Potěšilo mě i další vedlejší obsazení. Z nich musím jmenovat So Yeon Kim jako naši milovanou Kim Sun Hwa a Choi Si Wona, který mě nejednou dojmul. Nabízí se přirovnání k IRIS, já to ale přirovnávat nemohu. V době, kdy jsem sledovala IRIS, jsem jí žila. Athena mi "jen" zpříjemnila pár večerů. Takhle to zní, jako by se mi to nelíbilo, ale vůbec to není pravda. IRIS prostě nasadila laťku strašně vysoko, a už jen kvůli ní nemohu dát Atheně plný počet. Ještě musím zmínit moc pěknou hudbu. 4* ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Po dopozerani celeho serialu plati to, co bolo zrejme uz od prvych casti. Z mojej strany velmi velka spokojnost. Kvalitativny upgrade oproti IRIS bolo vidno takmer na kazdej tvorcej zlozke - od hereckeho obsadenia (Lee Byeong-heon skratka na Jung Woo-sunga herecky nema, Seung-won Cha ma tiez charizmu a zenske osadenstvo je tiez presvedcivejsie ako to v IRIS), cez choreografiu akcnych scen a celkovo vacsieho usilia "viac filmovejsie, menej televizne". A aj tej sladkej romantiky tam bolo pomenej, co je pozitivom, resp. presne v tej miere, ktora k akcnej linii neposobi zdrzujuco, ale prave naopak, dodava potrebne podhubie. Hold korejci su ucenlivi a Athenou sa velmi snazia priblizit vzorom ako napr. 24, hoci to fungovanie celeho univerza tajnych agentur a teroristickych organizacii je este stale na pubertalnej urovni. Btw.... na zaklade prepletenia postav z IRIS a Atheny (hlavne zaclenenie postavy Kim Seon-hwa, byvalej severokorejskej agentky z IRIS) je jasne o com bude minimalne sequel IRIS. ()

Reklama

ainny 

všechny recenze uživatele

Pět dát nemůžu, protože prostě to není můj milovaný TBDAW, kde jsem nedýchala celou druhou polovinu. Tady se mi dech zastavil jenom u jednoho dílu. Taky nejsem milovníkem pětiminutových přestřelek, kde jsou všichni v černém a já vím kulový, kdo je kdo. Chlapi ze zásahovky v ochranných vestách padají jak přezrálé hrušky a hlavní hrdinové v civilu se bravurně vyhýbají kulkám. Když pak jdou proti sobě hlavní záporák s hlavním hrdinou, střílí jako zběsilí a netrefí se, to je na mě docela dost, i když to k žánru patří. Ovšem to ostatní - plánování a odhalování akcí, láska, krapítko humoru i smutek to je špičkové a ty střílečky mi to vynahradilo. A ano, souhlasím s balonem. Těch flashbacků ke konci už bylo docela dost a poslední čtvrthodina byla hodně předvídatelná. A když už se tu srovnává s IRIS, tak já mám mezi nimi rovnítko. Tož Ahena a IRIS jsou za mnou, teď už očekávám únor a IRIS 2. ()

balone 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí 15 dílů jsem to pořád viděl na 5*, ale potom atmosféra začala spomalovat, bylo tam hrozně vzpomínaní, co se událo před tim a celkově to ztratilo ten spád, i když samozřejmě víc akčnější, trochu méně romantičtější, ale ty prvky tam stále jsou. Nemohu tento seriál porovnat k IRIS, protože jsem seriál neviděl, jen kus filmu, ale byl tak nudný, že jsem ho vypnul. Jak nastínil Vavča, kiksů tam bylo několik, ale bez toho se neobejde snad žádný film. Největší, čeho jsem si všiml, že když se agenti Lee Jung Woo a Yoon Hye In po misi v Itálii pronásledují v autech, jednou je místo řidiče u Yoon Hye In nalevo a jednou napravo. Nemluvě o zásobnících u pistole, které jsou na 100 kulek :). Ale celkově je seriál skvělý a určitě po celou dobu bavil. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

I přes jisté lapsy (typu chybějící zásobník v ostřelovačce, kterou jsem v životě neviděl) a některé scénaristické nedomyšlenosti (kdy i mě napadne jak ochránit vip a převézt teroristy), musím uznat, že seriál je absolutní špička v Asii. Hlavní obsazení (je prostě skvělé): Jung Woo Sung jako NTS agent Lee Jung Woo, Cha Seung Won jako šéf korejské sekce Athény, Son Hyuk, Soo Ae jako Yoon Hye In, jeho pravá ruka, Lee Ji Ah jako agentka NTS Han Jae Hee, bývalá přítelkyně Wooa, Kim Min Jong jako Kim Ki Soo, bývalý agent severokorejské tajné služby, momentálně ukrytý v Jižní Koreji. Jung Woo Sung je předmětem mého obdivu už v diskuzi, vedlejší i hlavní postavy typově sedí, sešla se velmi silná herecká skvadra a je to znát. Postavy se vyvijí, není to docela stereotypní. Ačkoliv seriál je ideální pro 13-14 ročné chalány ako som já, tak se bude líbit i celé řadě dalších. Ty akční scény jsou lahoda, neztratí se ani ve filmu, stejně jako dokonale vygradované napětí. Epický souboj Son Hyuka (asi nejlepší charismatický chytrý záporák v tv seriálech za posledních 10 let) a Lee Jung Wooa, něco takového nebylo dlouho k vidění. Myslím, tedy intenzita s jakou se to odehrává, velmi profesionální seriál. Slintejme na podzim kdy přijde nová sezóna! Příběh je slušně promakaný rozvijí se jen nepatrně, nicméně nestane se z toho nikdy nuda, romance a vztahy mezi postavami jsou drženy na korejské poměry na velmi decentní uzdě, neruší hlavní náplň série. Hudba je skvělá, přímo kulervoucí, myslím tedy instrumentální část a co se týče insert songů vládne Jang Jae In s bolestivou baladou Please. Maso OST chci. Jo a prosím Vás nesledujte upoutávky na konci dílů, které poodhalují děj další epizody, zkazily byste si to! Nutnost vidět to, napínavý, zábavný seriál až na půdu. Inu Korejci se rozhodli na trhu tv sérií vypálit Japoncům moře. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama