Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Teroristická organizace známá jako "Athéna", jejíž jednu sekci vede Son Hyuk (Cha Seung-Won) hrozí svými útoky Jižní Koreji a celému světu. Skupina Athéna se zajímá především o energetickou politiku zemí a nerostné zdroje s energetikou související. Speciální agent Lee Jung Woo (Jung Woo-Sung) z NTS - National Security Agency se pokusí odhalit jejich ďábelské plány. Epický souboj obou organizací může začít. (Vavča)

(více)

Recenze (15)

ainny 

všechny recenze uživatele

Pět dát nemůžu, protože prostě to není můj milovaný TBDAW, kde jsem nedýchala celou druhou polovinu. Tady se mi dech zastavil jenom u jednoho dílu. Taky nejsem milovníkem pětiminutových přestřelek, kde jsou všichni v černém a já vím kulový, kdo je kdo. Chlapi ze zásahovky v ochranných vestách padají jak přezrálé hrušky a hlavní hrdinové v civilu se bravurně vyhýbají kulkám. Když pak jdou proti sobě hlavní záporák s hlavním hrdinou, střílí jako zběsilí a netrefí se, to je na mě docela dost, i když to k žánru patří. Ovšem to ostatní - plánování a odhalování akcí, láska, krapítko humoru i smutek to je špičkové a ty střílečky mi to vynahradilo. A ano, souhlasím s balonem. Těch flashbacků ke konci už bylo docela dost a poslední čtvrthodina byla hodně předvídatelná. A když už se tu srovnává s IRIS, tak já mám mezi nimi rovnítko. Tož Ahena a IRIS jsou za mnou, teď už očekávám únor a IRIS 2. ()

balone 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí 15 dílů jsem to pořád viděl na 5*, ale potom atmosféra začala spomalovat, bylo tam hrozně vzpomínaní, co se událo před tim a celkově to ztratilo ten spád, i když samozřejmě víc akčnější, trochu méně romantičtější, ale ty prvky tam stále jsou. Nemohu tento seriál porovnat k IRIS, protože jsem seriál neviděl, jen kus filmu, ale byl tak nudný, že jsem ho vypnul. Jak nastínil Vavča, kiksů tam bylo několik, ale bez toho se neobejde snad žádný film. Největší, čeho jsem si všiml, že když se agenti Lee Jung Woo a Yoon Hye In po misi v Itálii pronásledují v autech, jednou je místo řidiče u Yoon Hye In nalevo a jednou napravo. Nemluvě o zásobnících u pistole, které jsou na 100 kulek :). Ale celkově je seriál skvělý a určitě po celou dobu bavil. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Klasický špiónsky seriál s Bourneovskou rozheganou akciou. Znova som si potvrdil, že Kórejské seriály mi svojím tempom nesedia. Dej sa prakticky točí v kruhu a epizódnych zápletiek je príliš málo na to, aby to nenudilo. Vlastne mi dej pripadal strašne chaotický a väčšinou ho tvorilo striedanie lokácii a akčných scén. Prekvapilo ma, že vôbec nefunguje ani romantická línia, ktorá bola pre príbeh dôležitá. A to kvôli charakterom. Napriek bohatej stopáži a minimu epizódnych podzápletiek sú aj postavy znázornené príliš skratkovito a k žiadnej som si nevybudoval žiadny vzťah. Postavy fungujú len na prvoplánovej charizme hercov a to je všetko. Hlavný hrdina mi preto ešte bol vďaka môjmu obľúbencovi Woo-seong Jeongovi sympatický, ale Soo-ae mi vôbec nesadla. Pôsobila jak vyoraná myš a po tom všetkom svinstve, čo tam napáchala som jej ten happyend vôbec neprial. Práve naopak. Chémia medzi ňou a Woo-seong Jeongom bola nulová. Asi najlepšie funguje z hlavnej trojice drsný záporák Seung-won Cha. Z ďalších postáv ma bavil už len Cheol-min Park ako komická figúrka, ktorú každý fackuje. Stojí za to aspoň to množstvo akčných scén? Ak máte radi roztrasenú kameru a bleskový strih, tak áno. Mne to veľmi nesedí. Celkom sa mi páčili prestrelky, občasný pôsobivý kaskadérsky kúsok a hlavne to, že väčšina akcie je prevedená natvrdo a len miestami zvýraznená mizerným CGI. Z bitiek je najlepšia hneď tá v prvom diely na záchode. V nej sa záporák uvedie dokonalo. Škoda, že už ju žiadna bitka netromfla. Takže celkovo to je pre mňa klasický uťahaný podpriemer a s Kórejskými seriálmi som asi nadobro skončil. To už aj v mexických telenovelách mi pripadal dej funkčnejší. 4/10. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Po dopozerani celeho serialu plati to, co bolo zrejme uz od prvych casti. Z mojej strany velmi velka spokojnost. Kvalitativny upgrade oproti IRIS bolo vidno takmer na kazdej tvorcej zlozke - od hereckeho obsadenia (Lee Byeong-heon skratka na Jung Woo-sunga herecky nema, Seung-won Cha ma tiez charizmu a zenske osadenstvo je tiez presvedcivejsie ako to v IRIS), cez choreografiu akcnych scen a celkovo vacsieho usilia "viac filmovejsie, menej televizne". A aj tej sladkej romantiky tam bolo pomenej, co je pozitivom, resp. presne v tej miere, ktora k akcnej linii neposobi zdrzujuco, ale prave naopak, dodava potrebne podhubie. Hold korejci su ucenlivi a Athenou sa velmi snazia priblizit vzorom ako napr. 24, hoci to fungovanie celeho univerza tajnych agentur a teroristickych organizacii je este stale na pubertalnej urovni. Btw.... na zaklade prepletenia postav z IRIS a Atheny (hlavne zaclenenie postavy Kim Seon-hwa, byvalej severokorejskej agentky z IRIS) je jasne o com bude minimalne sequel IRIS. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Základní pravidlo při sledování – zahodit mozek a logiku stranou :-) Vážně, kolikrát je to opravdu postavené na hlavu a odporuje to veškerým okolnostem – např. když teroristé bleskově zlikvidují kompletní prezidentovu ochranku, dorazí dva agenti NTS, kteří jsou najednou netefitelní a naopak teroristé začnou padat jako hrušky, eh. V před- a posledním díle ta blbost už doslova lomcuje dveřmi, uff. Stejně tak se najdou scény a epizody, které působí spíše jako vycpávka, aby seriál mohl mít plánovaných 20 dílů. Nejlepším příkladem budiž hlídání zpěvačky a krátký románek – tento díl je opravdu pitomý (včetně chování zpěvačky), o ničem a dějově s ničím nesouvisí. Ale abych tu neplival jen špínu. Jung Woo-sung je můj oblíbenec a nejen tyto role zvládá výborně, a ani Soo-ae není jako herečka a žena k zahození :-) Záporňák se povedl a ač je první půlka seriálu taková seznamovací, volnější a občas nudná, druhá už nabírá solidní tempo a začne správně houstnout atmosféra – tam už jsem opravdu zvědav na další díl a to je známka kvality. Celkově se to zkrátka povedlo – dost akce, napětí, nějaké drama, romantika i humor, zkrátka vše co by tento žánr měl nabídnout je zde obsaženo v solidní formě a kvalitě – 75%. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama