poster

Atena : jeonjaengui yeosin (TV seriál)

 • Jižní Korea

  아테나 : 전쟁의 여신

 • angličtina

  Athena: Goddess of War

 • angličtina

  Athena

Akční / Thriller / Romantický

Jižní Korea, 2010, 20x60 min

 • ainny
  ****

  Pět dát nemůžu, protože prostě to není můj milovaný TBDAW, kde jsem nedýchala celou druhou polovinu. Tady se mi dech zastavil jenom u jednoho dílu. Taky nejsem milovníkem pětiminutových přestřelek, kde jsou všichni v černém a já vím kulový, kdo je kdo. Chlapi ze zásahovky v ochranných vestách padají jak přezrálé hrušky a hlavní hrdinové v civilu se bravurně vyhýbají kulkám. Když pak jdou proti sobě hlavní záporák s hlavním hrdinou, střílí jako zběsilí a netrefí se, to je na mě docela dost, i když to k žánru patří. Ovšem to ostatní - plánování a odhalování akcí, láska, krapítko humoru i smutek to je špičkové a ty střílečky mi to vynahradilo. A ano, souhlasím s balonem. Těch flashbacků ke konci už bylo docela dost a poslední čtvrthodina byla hodně předvídatelná. A když už se tu srovnává s IRIS, tak já mám mezi nimi rovnítko. Tož Ahena a IRIS jsou za mnou, teď už očekávám únor a IRIS 2.(28.11.2012)

 • balone
  ****

  Po shlédnutí 15 dílů jsem to pořád viděl na 5*, ale potom atmosféra začala spomalovat, bylo tam hrozně vzpomínaní, co se událo před tim a celkově to ztratilo ten spád, i když samozřejmě víc akčnější, trochu méně romantičtější, ale ty prvky tam stále jsou. Nemohu tento seriál porovnat k IRIS, protože jsem seriál neviděl, jen kus filmu, ale byl tak nudný, že jsem ho vypnul. Jak nastínil Vavča, kiksů tam bylo několik, ale bez toho se neobejde snad žádný film. Největší, čeho jsem si všiml, že když se agenti Lee Jung Woo a Yoon Hye In po misi v Itálii pronásledují v autech, jednou je místo řidiče u Yoon Hye In nalevo a jednou napravo. Nemluvě o zásobnících u pistole, které jsou na 100 kulek :). Ale celkově je seriál skvělý a určitě po celou dobu bavil.(19.7.2011)

 • YukiKaze
  *****

  Po IRIS jasná volba. Nelituji, už první díl dal tušit, že se zde bude překonávat IRIS. Což se tvůrcům a hercům podařilo. Během dalších dvou dílů jsem začala bytostně nesnášet Yoon Hye In, dokonce i na konci jsem jí přála smrt. Zkoušela jsem jí chápat, sice se mi to podařilo, ale přesto nenalezla jsem k ní cestu... Zbytek už byl pro mé oko více dost a pro mé srdce také. Po zjištění, že tam hraje Choi Si Won moje K-popové srdce zaplesalo. OST bezchybný. Jasných akčních 5!!(10.9.2012)

 • Adrian
  ****

  Po dopozerani celeho serialu plati to, co bolo zrejme uz od prvych casti. Z mojej strany velmi velka spokojnost. Kvalitativny upgrade oproti IRIS bolo vidno takmer na kazdej tvorcej zlozke - od hereckeho obsadenia (Lee Byeong-heon skratka na Jung Woo-sunga herecky nema, Seung-won Cha ma tiez charizmu a zenske osadenstvo je tiez presvedcivejsie ako to v IRIS), cez choreografiu akcnych scen a celkovo vacsieho usilia "viac filmovejsie, menej televizne". A aj tej sladkej romantiky tam bolo pomenej, co je pozitivom, resp. presne v tej miere, ktora k akcnej linii neposobi zdrzujuco, ale prave naopak, dodava potrebne podhubie. Hold korejci su ucenlivi a Athenou sa velmi snazia priblizit vzorom ako napr. 24, hoci to fungovanie celeho univerza tajnych agentur a teroristickych organizacii je este stale na pubertalnej urovni. Btw.... na zaklade prepletenia postav z IRIS a Atheny (hlavne zaclenenie postavy Kim Seon-hwa, byvalej severokorejskej agentky z IRIS) je jasne o com bude minimalne sequel IRIS.(26.12.2010)

 • Vavča
  *****

  I přes jisté lapsy (typu chybějící zásobník v ostřelovačce, kterou jsem v životě neviděl) a některé scénaristické nedomyšlenosti (kdy i mě napadne jak ochránit vip a převézt teroristy), musím uznat, že seriál je absolutní špička v Asii. Hlavní obsazení (je prostě skvělé): Jung Woo Sung jako NTS agent Lee Jung Woo, Cha Seung Won jako šéf korejské sekce Athény, Son Hyuk, Soo Ae jako Yoon Hye In, jeho pravá ruka, Lee Ji Ah jako agentka NTS Han Jae Hee, bývalá přítelkyně Wooa, Kim Min Jong jako Kim Ki Soo, bývalý agent severokorejské tajné služby, momentálně ukrytý v Jižní Koreji. Jung Woo Sung je předmětem mého obdivu už v diskuzi, vedlejší i hlavní postavy typově sedí, sešla se velmi silná herecká skvadra a je to znát. Postavy se vyvijí, není to docela stereotypní. Ačkoliv seriál je ideální pro 13-14 ročné chalány ako som já, tak se bude líbit i celé řadě dalších. Ty akční scény jsou lahoda, neztratí se ani ve filmu, stejně jako dokonale vygradované napětí. Epický souboj Son Hyuka (asi nejlepší charismatický chytrý záporák v tv seriálech za posledních 10 let) a Lee Jung Wooa, něco takového nebylo dlouho k vidění. Myslím, tedy intenzita s jakou se to odehrává, velmi profesionální seriál. Slintejme na podzim kdy přijde nová sezóna! Příběh je slušně promakaný rozvijí se jen nepatrně, nicméně nestane se z toho nikdy nuda, romance a vztahy mezi postavami jsou drženy na korejské poměry na velmi decentní uzdě, neruší hlavní náplň série. Hudba je skvělá, přímo kulervoucí, myslím tedy instrumentální část a co se týče insert songů vládne Jang Jae In s bolestivou baladou Please. Maso OST chci. Jo a prosím Vás nesledujte upoutávky na konci dílů, které poodhalují děj další epizody, zkazily byste si to! Nutnost vidět to, napínavý, zábavný seriál až na půdu. Inu Korejci se rozhodli na trhu tv sérií vypálit Japoncům moře.(22.2.2011)