Reklama

Reklama

Bird of Prey

(festivalový název) (studentský film)
  • Slovensko Bird of Prey
všechny plakáty
Krátkometrážní
Slovensko, 2009, 4 min

Režie:

Peter Budinský

Obsahy(1)

K problémom Afriky sme ľahostajní, ale jej bohatstvo nás zaujíma. A preto si tieto problémy dokážu nájsť cestu k nám a začnú sa nás bezprostredne dotýkať. Vtedy sa prebudíme z letargie a začneme riešiť to, čo nás priamo ohrozuje. Potom sa spokojní vraciame k „starému spôsobu života“, ale problémy neboli odstránené natrvalo – už tu budú s nami stále. (Forsyte)

(více)

Recenze (4)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Je myslím zřejmé, co tímto dílkem chtěl režisér říci (a jeho pokus je chvályhodný), ale činí tak docela nešťastnou a nepřesvědčivou formou. Ptáci se asi těžko pustí do gyrosu(?) a jejich pozdější zmutované verze jsou spíš k smíchu. Navíc je docela logické, že člověk řeší nebezpečí útoků masožravých ptáků, kteří mohou napadnout přes vzduch celý svět, zatímco válka v Africe sice není téměř "rutinní" věcí jako na Blízkém Východě, ale vzájemné vybíjení kmenů není zase tak nic moc neobvyklého a hlavně těžko s tím můžeme těžko něco dělat, jde také o jinou mentalitu. Argumentovat jinak (na lepším příkladu) a nemám nic proti. Jinak animace špatná není. ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

No ja som dobrý debil lebo ja by som to bez toho popisu pri videu nepochopila. Napriek tomu zaujímavá animácia, pripomínala mi jeden animovaný seriál. A to, že človek je ľahostajný k veciam, ktoré sa ho netýkajú je pravdivé.. ()

fisikk 

všechny recenze uživatele

Vystihnout bezeslov v tak krátkém čase lidské chování je dar! Tudíž patří zasloužená chvála režisérovi. A rozhodně souhlasím s tím, že lidstvo dohání zvířata k šílenství. Bohužel se mi však styl této animace nezalíbil. ()

Reklama

Reklama