Náhradnice

Náhradníčka

Komedie / Drama

Velká Británie, 2011, 89 min

• rikitiki

Vztahy smrtelníků a bohů končí obvykle mizerně, stačí si připomenout antické báje. A nejinak je tomu i v tomto případě. Na rozdíl od klasiky ale tady nejsou tragické osudy nevhodně zamilovaných, ale scénář. Je prostě a jednoduše blbý. V ději jsou nelogické mezery, charaktery neexistují, scény jsou špatně vypoinotované a motivace postav je zcela nahodilá. ___ KOUSEK DÉJE: nechutný paparazzi opravdu zamilovaný do hvězdy a ona mu poté, co ho mlátí a vyhání, padne z čista jasna do náruče? Náhlé prozření nevýrazného milence (no, dobře, hraje ho David Tennant, ale jako postava je fakt strašně nezajímavý) a jeho návrat k dívce, mezi níž a jím nepřeskočila - snad pro setrvale deštivé počasí - ani maličká jiskra? Nadřazená představa, že ostrované z Hebrid můžou bydlet na veřejných záchodcích? ____ Nic není vysvětleno, nic není prožito, nic k pobavení. Ten film mě až naštval. Tu druhou hvězdu dávám jen za Tennanta a za romanticky drsnou přírodu ostrova. /29. 1. 13./(29.1.2013)

Rozumím tomu, když se nemajetný génius teoretik rozhodně využít pohostinnosti klína movité celebrity. I mne totiž kdysi naháněla Ursula Andress, Julia Roberts i Megan Fox, ale všem jsem bez problémů odolal, takže ani boxerská čelist Alice Eve by mne nedonutila hopsat tak, jak její dolárky pískají. Já jsem totiž charakter, který si předmanželské smlouvy nechává tisknout na nejjemnějším osmivrstvém papíru a pak si s nimi vytírá svou chlapáckou prdelku. To jsem sice poněkud odbočil od snímku, ale ona je to jen lehce stravitelná romantická komedie s několika zábavnými momenty, které umně zastiňují to, že nedošlo k žádné chemické reakci mezi zmateným samcem a žádnou ze samic.(22.8.2012)

• Radiq

Romantická, ničím neurážející, ale taky ničím nepřekvapující komedie, která je oddechová a ostrovně skotsky atmosférická. Je to poměrně slibně obsazené, ale abych řek pravdu, dival jsem se na to hlavně kvůli Davidu Tennantovi. Ale všichni a všechno je tam tak nějak průměrné. Moc se tam nezasmějete, moc se tam neromantizuje, to je tak všechno, co se k tomu dá říct...(1.1.2016)

....Pred očami sa mi premietol celý život a v polovici som sa začala nudiť ....jedna z hlášok filmu ...pri tomto filme sa však rozhodne nudiť nebudete! Príjemný nenápadný romantický film, ktorý príjemne prekvapí nielen hereckým obsadením, ale aj humorom. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je to typický priemerný romantický film, založený na klasickom ťažko uveriteľnom príbehu avšak jeho podanie je tak príjemné, že okrem typicky sladkého konca vám to vôbec prekážať nebude. Tento film predčil moje očakávania vo viacerých smeroch a preto si u mňa vyslúžil nekompromisné 4 hviezdičky.(18.9.2013)

Achjo, tak to vypadá, že Alice Eve už podruhý (zřejmě zase omylem) obsadili do role "nejkrásnější ženský pod sluncem". --- Decoy Bride začíná jako nepřehledná taškařice, pokračuje veskrze vtipnym budovánim vztahu dvou jedinců, z nichž vlastně oba svym způsobem rezignovali na lásku, a končí u jednoho ztrápenýho výrazu za druhym (na což je předevšim Kelly ohromná škoda). No, s přihlédnutim k tomu ne zcela tradičnímu happyendu ... dejme tomu, Sally. --- "My life flashed in front of my eyes and halfway through I was just bored." (Dokonalá hláška!)(12.12.2013)