NFR 2001, Oscar 1 nominace: Námět a scénář(5.4.2004)

Ve své době důmyslná satira, dnes již "jen" poněkud ztřeštěná bláznivá komedie s neuvěřitelným množstvím nápadů, chrlených na diváka se smrtelně destruktivní kadencí :)(2.2.2004)

Výborná komedie, která ukazuje ženskou blbost a jejich kouzlo zmanipulovat chlapa je všemu. Neopakovatelné scénky, kdy policajt nutí Jonese, aby utekl a dává mu to víc než najevo.(7.2.2004)

Důkaz, že i komedie klasického Hollywoodu může fungovat bez tradičních stars. Stačí, když je skvěle napsaná a natočená. Svatební scéna je k popukání.(22.2.2009)

Z tragikomické zápletky se vyklube humorné drama, které nakonec sklouzne v šílenou taškařici a přestane být zajímavý. Vtipných míst tam je dost, ale příběh je celkem slabota. # [viděno: TV, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 4 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(20.7.2012)

Film bol natočený na prelome rokov 1942 a 43 ale do kín bol uvoľnený až v roku 1944. Podobný film vychádzajúci z tejto témy, ale bez vojakov chcel režisér Preston Sturges natočiť už v roku 1937 a už v tomto filme si zahrával s pojmom nepoškvrneného počatia. Vtedy mu to cenzúrny úrad ešte nedovolil točiť. Voľne nadväzujúce remaké bolo natočené aj v roku 1958 pod názvom Rock a bye baby. Film nám vykresľuje americkú spoločnosť tejto doby a to zlé čo v nej bolo, jednoducho Sturges mal pochopenie s touto dobou a aj táto komédia je svedectvom jeho vízie o Amerike(28.8.2015)