Učitelé na zakázku

Les Profs

Učitelia na zákazku

Komedie

Francie, 2013, 88 min

Tahle komedie mě až tak nenadchla, jelikož mi přišlo, že většina vtipů vyšla jen tak na zdařbůh. Potenciál v podobě učitelských exotů film rozhodně měl, každopádně si myslím, že herci až na pár světlých momentů Christiana Claviera své role docela odbyli. No a za studenty taky jen obyčený průměr. Alespoň že jsem se sem tam zasmál absurdnosti příběhu a vzniklé situace.(4.10.2016)

Jak tu kdosi píše, podobnost s Fakjů, pane učiteli (GER-2013) je snad čistě náhodná. Ale i kdyby... Jde o něco trochu jiného, stejné je fakt jen prostředí. Každopádně Francouzi se drží svého klasického humoru. Málo uprděných a sexistických vtipů, naopak spousta těch povedených. Obsazení luxusní a i když je to blbost jako prase, já se bavil ...(26.1.2019)

Viděli jste německou komedii Fakjů pane učiteli? Tak Učitelé na zakázku jsou přesně to samé, jen na francouzský způsob a s tou skutečností, že je ještě o minimálně dvě úrovně ujetější. Přes to množství scén se tu sem tam sice objeví nějaká ta trapárna, ale v podstatě jsem se nasmál od začátku, do konce. Seznamovačka s těmi nejhoršími učiteli Francie je dost brutální a super je, že každej z nich je vysloveně osobnost. Nejvíc mě ale bavil tělocvikář, kterej miluje sport a nemá problém dát harantům najevo, že sport je všude, kam se podívaj. Dlouho jsem si tak neodpočinul, jako u tohodle filmu.(25.9.2015)

• Olík

Christian Clavier pamatuje zářivější časy....a ono i vlastně celá francouzská komedie. V minulém století jí zdobila lehkost podpořená kouzlem osobnosti. Poslední dobou je to celé lacině udřené a navíc většinou bez kýženého efektu....stejně jako Učitelé na zakázku. Komedie, která má určitě odpich a jede po celou svou dobu trvání....bohužel její jízda, alespoň pro mne, postrádá přirozenost a preferuje lacinější cesty.(16.1.2018)

"Věřit filozofii pro mě znamená pochopit, že nikdy nepochopíme víc, než vlastní neschopnost pochopit své nepochopení." Tomu sice nerozumím, ale souhlasím s tím. Stejně jako souhlasím s vyučovacími metodami elitního komanda nejhorších učitelů. Jenže přes můj souhlas, občasný vtípek a vnady soudružky učitelky Aminy, jsem se nijak zvlášť nepobavil. Samozřejmě bylo skvělé, když egyptolog vypočítal jediný možný kód k trezoru, když byly školní lavice i venku za oknem nebo když cvičenci padali ze stromů, ale neustálé házení křídou po studentech mi připadalo trapné a smát se zpackaným chemickým reakcím mě při miliontém pokusu taky přestalo bavit.(22.6.2017)