poster

Rizhao Chongqing

 • Čína

  日照重庆

 • anglický

  Chongqing Blues

Drama

Čína, 2010, 110 min

Režie:

Xiaoshuai Wang

Scénář:

Yishu Yang

Kamera:

Di Wu

Hudba:

Peter Wong
(další profese)
 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2010 - Nominácia na 1. cenu(19.9.2014)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(11.7.2010)

 • FoxMulder
  **

  Civilně natočený film o otci, který se snaží přijít na to, proč byl při policejním zásahu zastřelen jeho syn. Problém ovšem je, že je to celkově takové divné. Otec rodinu opustil před 14 lety a od té doby o ní nejevil žádný zajem, znovu se oženil a má dalšího syna. Tak proč najednou takový zájem o prvorozeného syna? Proč se ho snaží najednou poznat a pochopit? Je to takové selankovité, příliš chtěné a místy zbytečně zdlouhavé a celkově jalové.(15.10.2010)

 • JFL
  *

  Wang Xiaoshuai je jedním z mnoha režisérů, které k mezinárodní proslulosti vynesly filmové festivaly, ale jeho tvorba ukazuje spíše stinnou stránku festivalového světa – falešné ustanovování trendů a protežování tvůrců, kteří zapadají do určité škatulky. Wang byl svého času jedním z filmařů „šesté generace“ čínské kinematografie, kteří hlasitě kritizovali své předchůdce a předháněli se v ukazování „pravé“ tváře Číny. Jenže pouze málo tvůrců (např. Jia Zhagke) dokázalo přežít dobu své módní vlny a stvrdit svou osobitost. Wang naopak náleží mezi ty, jejichž pozdější tvorba odhaluje pozérství a plagiátorství celé jejich filmografie. Wangovy poslední filmy už jsou ryzí přehlídkou tezovitosti, kopírování festivalových trendů a především poplatnosti. "Chongqing Blues" takto ve stylu dardenovského realismu předkládá mentorsky doslovné pojednání o tom, jak je pro dnešní mladé v Číně špatné, že nevyrůstají v tradiční rodině a postrádají patriarchální autoritu. Právě to je vede k morálnímu úpadku a hrůzným činům, nad kterými pak už může stará ganerace jen sprásknout rukama a bezmocně se ploužit po měste a snažit se pochopit, kde se stala chyba.(1.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace