Westler

Západní Německo, 1985, 94 min

Wieland Speck
  • Adiemus

Škoda, že se režisér nerozhodl natočit fiktivní dokument (když už na svém kontě má víc dokumentů než hraných filmů), možná by to dopadlo líp. Ale při sledování tohoto filmu jsem se nemohla ubránit pocitu, že ho natočil amatér, i když jsem ocenila scény s přechodem hranic a jednání východoněmeckých policistů a celníků (ach, ty vzpomínky!). Samosebou jsou cenné i záběry tehdejšího Berlína s všudypřítomným ujišťováním o úspěších DDR. Jenže příběh je naprosto nesmyslně utnutý, jako by režisérova představivost už dál nedosáhla.(22.12.2013)

Mám tenhle film rád, Velmi zajímavý příběh, i když trochu pokulhává po technické stránce. Asi to je dobou, ve které byl film natočen - přecijenom je to 25 let zpátky ! Herecké výkony, hudba, kamera - nic moc . Ale dvěma hlavním protagonistům jsem jejich lásku prostě věřil :-)(13.3.2011)

Námět skvělý, ale chybí tomu konec. Je velká škoda, že to režisér nedotáhl a nechal osud Thomase otevřený. Zajímavé jsou autentické záběry Berlína i Prahy. Na některé scény byla použita 8-mm kamera tajně.(12.8.2010)

Čas tomuhle snímku bohužel ublížil hodně, nicméně tajné záběry z Východního Berlína a normalizační Prahy (pořízené na 8 mm kameru) mají i dnes velkou dokumentární hodnotu.(19.4.2014)

• - Film byl natáčen ve východním bloku skrytou kamerou, tajně. (petrsv)