• DaeGurth
  *****

  Oproti manze, ubylo toho co nutí IT slintat. Herecké výkony nejsou dokonalé... Jenže... Jenže ono to funguje jako máloco. Čekání na další díl vás napíná. A atmosféra vás veze s sebou. Piloty obou dvou sezón by klidně mohly bejt filmy. Sice se hlavní postava chová trošku dětsky, ale on vlastně dítě ještě svým způsobem je. Snad je to občasné končení odpočtu na číslici 0:00:01 by mohlo přestat(12.7.2010)

 • Jirka_Šč
  ****

  Souboj s terorizmem. Doslova. Celých cca 9 hodin je to krutý duel. Stylově místy docela brilantní, v pointách překvapivé. Proč nehodnotím naplno? Epizoda 8 a jeden okamžik, který mě vyloženě "roziritoval" (bez nějakého většího spolerovaní - postavy začnou vykonávat sice logickou, přesto však absolutně ne na místě, emotivní činnost, místo, aby makaly). Jo a taky jsem si v některých okamžicích říkal, že vyšetřovací orgány postupují značně naivně. Příklad ... SPOILER ... bezprostřední nebezpečí pomine a ohrožené osoby jsou vráceny do svých domovů, kde je mohou (a také to pravděpodobně udělají) nepřátelé navštěvovat nebo bez obav vyzvednout, aby je opět mohli použít na další vydírání ... konec SPOILERU. Na druhou stranu zaujalo, že i teroristé jsou vykresleni jako lidé, kteří mají reálný důvod se chovat, jak se chovají (až tak, že k nim člověk místy cítí sympatie nebo je jimi přitahován - což může být značně rizikové). Filozofie seriálu stojí na tom, že je divná doba, mnoho lidí je rozlobených a bylo by nejlepší zemi zničit. Což je bohužel do jisté míry přesné. Systém není dokonalý. Mnoha bylo ublíženo nebo ukřivděno. V očích těchto lidí se pak může terorizmus jevit jako jediná cesta. ■ "Nemám se kam vrátit."(11.8.2013)

 • Mkqp
  ***

  Bloody Monday je seriál o teroristické skupině, tajné vládní organizaci a o mladém dospívajícím Falconovi, jehož hackerské schopnosti jsou nejlepší v zemi. V tomto seriálu jsou občas vidět hodně dobré nápady, ale značná infantilnost je ničí. V některých filmech dokáži infantilnost překousnout, ale u seriálu v němž figuruje vládní organizace, která pracuje dosti stupidním způsobem, se spoustou nelogických chyb, kterých by se vyvarovala většina normálně myslících lidí, tak to vážně nepřekousnu. Nechci nikomu křivdit, ale Bloody Monday je spíše pro publikum pod 20 let, kde parta dospívajících dětí pomáhá v boji proti terorismu.(1.2.2015)

 • Zíza
  ****

  První díl mě vůbec nenadchl. Netuším proč, prostě jsem si po zhlédnutí řekla: "Ach jo, to bude utrpení, jak to jenom dokoukám? Další seriál, co spíš proklikám?" A odnusula jsem další díly na neurčito. Po několika týdnech jsem se k tomu vrátila a světe div se, líbilo se mi to. Čím dál více. Trošku štvala přemrštěná hodnost hlavního hrdiny, jeho sestra a absolutně jsem nemusela jeho všetečnou kamarádku Aoi (herečka je mi nesympatická). Naštěstí Harumovi sekundovali zdatní herci - od Hirokiho a Takerua počínaje přes Katase Nanu pokračuje Matsushige Yutakou konče. Prostě mi celý ansábl až na malé výjimky sedl. Navíc bylo to napínavé, bavilo to a člověk přešel i emoční výlevy Takagiho. Pokud máte dost všech romantik a chce trochu jiný příběh, tak tohle by mohlo být to, co hledáte. Nechoďte k tomu s příliš vysokým očekáváním a zklámáni snad nebudete. Přeloženo.(27.8.2011)

 • Alisha666
  *****

  Vzhledem k zvratům, hraní na nervy a občas i na city, není tento seriál pro slabé povahy. Nikomu a ničemu nevěřte (Game of Thrones hadr). A pokud nemáte rádi otevřené konce, věřte, že ani to vás nepotěší. Ovšem není nad to si nechat otevřená vrátka ke druhé sérii (což se pro dobro všech fangirls a fanoušků J stalo!). Čili pro milovníky napětí, zvratů a hvězdného obsazení je tenhle seriál to pravé ořechové. A taky mám rád soundtrack, fakt že jo, vydařená věcička.(12.9.2014)