Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zatímco v USA zmutoval žánr rodinného filmu do monstrozity lifestylových taškařic nepokrytě tlačících do nezletilých hlaviček reklamní produkty, evropská produkce ukazuje, že je možné skloubit zábavu, dobrodružství a dokonce i nenásilnou popularizaci národní historie. Dánský snímek Kletba vikingské čarodějky využívá motiv cestování v čase, aby dětem ukázal, jak vypadala klíčová období a události z učebnic dějepisu (přijetí křesťanství, sjednocení Dánska, zavraždění krále Erika V.). Floutkovský teenager Valdemar a jeho zakřiknutá mladší sestra Sille se náhodou seznámí s vědcem, který ve skutečnosti je několik set let starý. V době Vikingů totiž býval válečníkem, ale uvrhla na něj kletbu jedna čarodějka. Děti mu chtějí pomoci a tak se vydávají jeho strojem času proti proudu historie, aby našli artefakt, který dokáže kouzlo zlomit. Vyprávění se vedle dobrodružství v rozličných epochách soustředí také na vývoj sourozeneckého vztahu, kdy oba hrdinové překonávají původní nevraživost a začnou si pomáhat a respektovat se. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nelíbilo a to především díky protivným dětem. Ty jsou alfou a omegou každého filmu pro mladé a tady byly jednoznačnou slabinou. A když se přidá děravý scénář s mizernou režií, je neštěstí dokonáno. Oceňuji tak jen snahu o vzdělávání malých diváků, při které se tvůrci dokázali držet dějin. 10% ()

zette 

všechny recenze uživatele

Hezky televizni film pro mladez, ktery nenasilnou a hlavne zabavnou formou mlade divaky seznamuje s danskymi dejinami. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama