poster

Obhájce

 • USA

  The Lincoln Lawyer

 • Slovensko

  Obhajca

 • Slovensko

  Diablov obhajca

 • Austrálie

  The Lincoln Lawyer

 • Velká Británie

  The Lincoln Lawyer

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (811)

 • H34D
  ****

  Matthew McConaughey ve své nejlepší roli ztvárňuje sebevědomého, bystrého a rázného právníka, jenž dominuje filmu a směle určuje jeho tempo i atmosféru. Zprvu se zdá, že jeho charismatický, avšak nekompromisní charakter půjde i přes mrtvoly, ale nakonec se v souladu s hollywoodskými konvencemi ukáže, že srdce má také na správném místě. Příběh díky tomu nabourává standardy a předpoklady svého žánu méně, než by mohl, což je škoda... Samozřejmě, stále se jedná o intenzivní, prožitý a realistický thriller, který svou chytrostí, břitkými dialogy a chytlavými soudními scénami zprostředkuje kvalitní filmový zážitek a prvotřídní zábavu! 8/10(20.7.2013)

 • POMO
  ***

  Pohodová zábava s hviezdami 90. rokov, obzvlášť s McConaugheym, ktorý sa vracia s najvýraznejšou rolou toho obdobia (obhajca v A Time to Kill). Škoda, že si scenár tohto opusu servírovanie niektorých zvratov a ich spojitostí v ináč pútavej zápletke zjednodušuje a poľahčuje, a prednejšie je preň byť čo najviac cool. To filmu trochu uberá na výslednom vyznení, oslabuje ho čoby thriller, úplne pochováva čoby drámu, a robí ho iba onou "cool zábavou".(11.8.2011)

 • KevSpa
  ****

  Příjemná žánrovka, která sice využívá klasická klišé, ale zároveň na nich nestaví celý příběh. Obhájce není originální, ale patříte-li k fanouškům daného žánru, budete atmosférou filmu i budováním děje jistě nadšeni.(29.8.2011)

 • verbal
  *****

  Bill Clinton a já si myslíme, že Michael Connelly je nejlepším spisovatelem thrilerů a detektivek na světe. Ale koho by dneska zajímal názor nějakého zkrachovalého prezidenta, posedlého felací, že ano. To takový já stážistku nikdy nešukal a tak vám něco povím: Je to bomba! Když je napínavý a inventivní základ, nezprasí mi to ani Maťjů Mcqueer v hlavní roli. Ostatní herci byli typově přesní a dokonce i hráli, a tak jsem si to užil od začátku až do konce, ačkoliv jsem věděl, jak to dopadne, ještě dřív než to natočili (asi šestý smysl). A pokud to tu klesne pod 75 procent, osobně si z hodnocení vyzobu celou skvadru těch přechytřelých gayů se "smyslem pro umění", budu jimi veřejně pohrdat a zaplním jim poštu nevybíravými, žalostnými vulgarismy, které si za rámeček určitě nedají!!(28.5.2011)

 • Lima
  ****

  Příjemné překvapení a čiré potěšení z inteligentního filmu a řekl bych, že od doby skvostného Coppolova ´Vyvolávače deště´ se urodilo jenom málo podobně kvalitních právnických dramat, jako je toto. Matthew McConaughey konečně odhodil okoukanou slupku sunny boye na surfovém prkně a po letech (od role v Schumacherově ´Času zabíjet´) si zopakoval to, co mu jde nejlépe, tj. zapáleného obhájce, který vzbuzuje ambivalentní pocity – za jeho vychcanost byste mu nakopali, ale svým způsobem mu fandíte. Chytrý scénář obsahuje tolik dějových zvratů, že by vystačily na tři jiné filmy a já uznale pokyvuji hlavou a vřele doporučuji.(31.5.2011)

 • Gemini
  ****

  Lincoln Lawyer je výtečně obsazený a ještě výtečněji zahraný "právnický thriller" s předvídatelnými zvraty. Režisér zručně ladí tón filmu, který se zcela záměrně radikálně mění kolem padesáté minuty - to když McC zjistí něco, o čem divák neměl z žádných náznaků ani tušení, a vlastně to ani nepotřeboval, protože byl naplno zaměstnán obdivováním kreace učebnicového americkosystémového právnického parchanta se vším, co k němu podle pravidel žánru patří. Hlavní hrdina má v oné první části pár lehkých náznaků, že možná není taková bezcharakterní troska (ale stíhá ho jeho vlastní minulost a vzpomínky na otce, který ho všechna ta svinstva naučil, achich ouvej), a tomu zásadnímu přelomu máte zřejmě rozumět tak, že to co jste až doteď viděli byla vlastně jen taková póza. Pokud to máte jinak, tak to pro vás bude víc než jen lehce za hranou uvěřitelnosti;) Celý zbytek Obhájce je už potom takovou hříčkou hranou podle schématu "a eště jeden twist.... a eště jeden twist... a... tak už ne, už je fakt konec", od které ale nečekáte, že by dopadla nějak neobvykle. Výsledné hodnocení tak v podstatě závisí na tom, kolik toho máte nakoukáno nebo načteno. Řemeslně je to nicméně kvalitní práce, a já tak nějak váhám mezi sedmdesáti a osmdesáti procenty. Nicméně tak nebo onak - doporučuji. V posledních letech tu stejně z tohohle ranku lepší film nebyl.(1.4.2013)

 • Matty
  ****

  Přechcávací soudní drama, v němž nikdo nehraje poctivě, bylo natočeno podle románu ve Státech populárního (ale také u nás vydávaného) Michaela Connellyho. Pokřivenost charakterů většiny postav, protagonistu nevyjímaje, neslouží filmu za objekt kritiky. Naopak, Lincoln Lawyer nás nenásilně přesvědčuje, že to dnes jinak nejde. Důležité je na každého něco mít a když už nevíte víc než druzí, alespoň se tak tvařte. Cynická skořápka nakonec pochopitelně odhalí nezkažený vnitřek, „hodný“ příběh s lekcí slušného chování na závěr, ale líbí se mi, že jsou tradiční hodnoty zpochybňovány právě na území filmu o právu a spravedlnosti. Líbilo se mi rovněž, což už je více překvapující, jak Matthew McConaughey pojal svého dalšího arogantního frajírka. Svému frajerství tentokrát, oproti tuctu předchozích rolí, dokázal dát smysl. Cítíte, že se za jeho chováním skrývá něco víc. Kdyby nemachroval, je buď nula, nebo je pod drnem. Dramaturgicky dotažený, třebaže trochu dlouhý film z boků podpírají výborní herci ve vedlejších rolích (Bryan Cranston, William H. Macy). Problémem diváckých očekávání spíše než problémem režie je thrillerová nefunkčnost v Lincolnovi jezdícího právníka. Chtělo by to více neodkrytých karet, více napětí, více důvodů obávat se o něčí zdraví. Ale coby s dramatem jsem s filmem problém neměl. 75% Zajímavé komentáře: teutates, agathon(10.8.2011)

 • Isherwood
  ****

  Kvalitních právnických filmů je asi tolik, kolik je právníků kvalitními lidmi. Ale ponechme stranou etiku. Michaela Connellyho jsem v knihovně vždy přecházel s tím, že to musí být ta vznešená detektivní nuda. Což možná v základní ose je, ale tenhle film se promenáduje takovou plejádou dobře napsaných, funkčních a výborně zahraných postav, až jsem ochoten odpustit i ty efektní pointy (no tak, pokud máte načteno a nakoukáno, nesebere vás to) a užít si tenhle skvělý žánrový přírůstek (po kolika letech vůbec?) bez dalšího lamentování. 4 a ½. PS: Toho Connellyho si ale půjčím.(7.8.2011)

 • J*A*S*M
  ****

  A zrovna nedávno jsem si říkal, jaká je to škoda, že se v posledních letech příliš netočí kvalitní čisté thrillery. The Lincoln Lawyer do téhle škatulky přesně zapadá. Kvalitně odvedené řemeslo, inteligentní příběh s několika zajímavými zvraty, dobří herci - celkově prostě velmi sympatická dávka thrillerového napětí. Malinká výtka ke scénáři, občas se děj hýbe kupředu ne úplně přehledně a jasně. Jinak jsem ale nad očekávání spokojen.(4.6.2011)

 • Malarkey
  *****

  Od mládí jsem žil v domnění, že soudní případy jsou scény, které mě nikdy nezačnou bavit. Byly momenty, které příjemně překvapili, ale nikdy jsem nečekal, že mě sejme film, který je na soudních případech postavený. A to především proto, že je o právníkovi. Právníka tady k tomu všemu ještě hraje Matthew McConaughey, kterej se pro takové povolání nejspíš narodil, protože kdekoliv se jako právník objevil, pokaždé zaúřadoval tak, že jsem neskonale pokývl hlavou na dobře vykonanou prací. Matt prostě umí. No a jakmile se sejde takový film o tom všem, co by Vás na první pohled těžce přesvědčilo, že se bude jednat o pěti hvězdičkový zážitek, stojí se na takový film rozhodně podívat, protože nic víc nepřekvapí více, než film, od kterého to nečekáte a on si těch pět hvězdiček zaslouží. A nejenom za to všechno, co jsem psal, ale i za tu krásnou a přirozenou filmovou atmosféru a hlavně za závěr, který vytvořil krásné filmové zakončení, jako jsem hodně dlouho neviděl. Obhájce má parádní filmovou duši a přiznám se, že jsem skoro zapomněl, jak taková filmová duše vypadá. A tady je.(23.4.2014)

 • Cervenak
  ***

  Šikovná výstavba zápletky prezrádza kvalitnú predlohu a spracovanie lahodí oku i mozgu. No chýba tomu nejaký fakt strhujúci zvrat či nezabudnuteľný moment. Navyše McConaughey, hoci je perfektný v polohe "namachrovaný advokátsky žralok", dosť výrazne nezvláda emocionálnejšie scény. Rozhodne som čakal presvedčivejší výkon. 7/10(18.6.2011)

 • Enšpígl
  ****

  Ze všeho nejdřív bych rád pochválil sám sebe, tentokrát a zcela vyjímečně ne za produkci kvalitního sexu, ale za vynikající výběr filmu podle plakátu. Doslova miluju chodit do kina jen podle názvu nebo podle plakátu a absolutně netušit co mě čeká. Tento "výběr bílou holí" praktikujeme už léta a můžu se pyšnit mnoha zásahy do černýho resp. do čtyř až pětihvězdičkovýho. Samotnej děj je hotová exibička stylovosti a vychcanosti s dokonalým dezertovým finále. Mattha sice ve filmech vždycky rád vidím, ale tady svým výkonem dost silně zabouchal na první ligu. Až se přístě budu dívat na Obhájce vezmu si radši bryndák, protože postavu Micka jsem Matthewovi baštil i s kostma.(22.8.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $58,009,200Tržby Celosvetovo $85,507,593Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,283,536 //počet predaných kusov 277,025Tržby za predaj DVD v USA $10,577,329 //počet predaných kusov 680,177║ Matthew McConaughey sa dobre obul do ponúknutej šance a svoju úlohu advokáta výborne zvládol, celé to je svižné, pútavé, bez slabších chvíľok. /80%/(22.12.2011)

 • larelay
  ****

  Aleluja! Konecne filmove spracovanie predlohy, ktore sa nema absolutne za co hanbit. Moj oblubeny autor Michael Connelly a jeho "Advokat zo zadneho sedadla" dostali format, aky si naozaj zasluzia. Dokonca mi nevadil ani Matthew a Ryan ako stelesnene zlo bol priam bozsky. Dobre som si zmlsla a snad sa dockame aj dalsieho pribehu o Mickeym Hallerovi (hoci Harryho Boscha mam radsej :))(14.6.2011)

 • Radek99
  ****

  Mohl to být jen další z přírůstků v hojném subžánru právnických dramat, ale scénárista variuje klasické schéma tak umně, že vznikl celkem napínavý detektivní film v hlavní roli s právnickým esem úřadujícím v úžasně stylovém Lincolnu. Zajímavá adaptace zajímavé knihy... Těším se na seriál...(8.8.2011)

 • Superpero
  ****

  Zábavné a chytré drama s prďáckým McConaugheym. Úvodní namachrovanou část filmu zvládal samozřejmě na jedničku a věřil jsem mu i ty zdrcený ksichty ke konci. Při milostný scéně jsem furt čekal na zadek Marisy Tomei a ono nic, tu sukni prostě nedundala mrcha. Každopádně je to dobrej film.(12.10.2011)

 • Shadwell
  ****

  Podle mě je ten film chytřejší, než vypadá. Minimálně nelze popřít kvalitu, s jakou docela dlouho zakrývá fakt, že jde o tuctovou historku z právnického seriálu, kterou se někdo – Bůh ví proč – rozhodl předělat na film. Co je ovšem obzvláště zajímavé, je fakt, že úplně stejně zakrývá zpovykaný playboy Ryan Phillippe svoji skutečnou tvář. Takže tak jako zakrývá film, že je jen tuctovou historkou, zakrývá i Ryan Phillippe, že je jen obyčejným grázlíkem. Toto pozoruhodné zrcadlení podstaty filmu v jeho částech je v kinematografii docela časté, můžeme zmínit třeba roboty z Transformerů, které lze vnímat jako alegorii jejich vlastního ekonomického statusu – díky tomu, že mohou tak rychle měnit tvar, jsou úspěšní ve filmech, v počítačových hrách, v hračkářstvích, komiksech atp. Ty neustále se měnící roboti tak vlastně zrcadlí merchandisingovou podstatu současného filmového průmyslu a způsobu, jakým Transformeři vydělávají. Chceme-li nějaký méně komerčnější příklad toho, jak se celek filmu odráží v jeho částech, můžeme vzpomenout Mlčení jehňátek, jejichž klíčovým tématem je proměna (lišajové Buffalo Billa, metamorfózy Lectera z distingovaného pána do kanibala, proměna Jodie Foster z dívky, pronásledované můrami o zabíjení jehňátek, do ženy s diplomem agentky FBI). Tato proměna se ovšem odráží i v nepřetržité proměně od jednoho filmového žánru k druhému. Metamorfóza, o níž film pojednává, tak popisuje i jeho vlastní podobu - kriminálního filmu, thrilleru (téměř až hororu) i psychologického filmu. Měli bychom proto odolat četným pokusům Hannibala patologizovat, prezentovat jej jako nemocného lumpa, ojedinělého parazita v jinak zdravém zeleném jablku. To jablko, ten film, je nemocný. ____ Když už bylo řečeno cosi o tom, jak se celek film odráží jeho částech, musí být zmíněn i opačný případ, kdy se film odráží v celé sérii či frančíze. Při troše zjednodušení lze tvrdit, že většina filmových příběhů začíná vesele a postupně nabírá na dramatičnosti. Stejně tak je tomu ovšem u filmových sérií, například Rychle a zběsile začínaly jako rozdováděný melodramata a ve čtvrtém a pátém díle najednou výrazně potemněly do místy až komicky senilní polohy. Totéž Pán prstenů, nebo Harry Potter, který prodělal podobný vývoj od vesele humorné pohádky pod Columbusem do Yatesovi ultravážné verze naládované obludnou epičností. Tahle universální triáda část – celek – série se ostatně netýká jen filmů, ale i národů, například: skobový nos – Žid – sionistické spiknutí. Nebo abychom zůstali doma: zlaté české ručičky - Honzové s fištrónem dobývající a přečůrávající svět – mesianismus propuknuvší například v husitství (ale i: špatně volené oblečení aneb v taplákách nejen do sámošky – banda zanedbaných, líných a zakomplexovaných zlodějíčků, podvodníčků, tunelářů, flákačů, okecávačů a švejků – národ, který si ani neumí sám vládnout a potřebuje dobré rady a vedení těch vyspělých lidí zvenku). Věc se má každopádně tak, že je vlastně jedno, jestli si všímáme částí, celku, nebo sérií, protože se navzájem zrcadlí. Mohli bychom to říct i tak, že objekt se nemění, mění se jen náš náhled na tento objekt, jak nám neustále naznačuje ve filmech kamera změnou velikosti záběru od detailů přes polodetaily a polocelky po celky, ačkoliv snímá principielně pořád totéž a mění jen velikost objektivu.(8.9.2011)

 • hirnlego
  ***

  Proč by se nějaký film chtěl tvářit ještě jednodušeji a plošeji, než jaký ve skutečnosti je? Nevim, ale Obhájce to teda dělá fest. Tolik více či méně (či vůbec) překvapivých zvratů (co si budem nalhávat, ta střílecí pointa byla jasná už pár chvil potom, co se "to" stalo) je podáno tak nevýrazně a "rovně", že divákovi ani necukne koutek. Jinak je to pohodová podívaná (i když s otravnou kamerou) za 3,5*, na kterou se dá i zalézt do kina, když nevíte coby. Za ty prachy to ale asi nakonec těsně nestojí, v obýváku se to možná usadí líp.(1.9.2011)

 • Dever
  *****

  Mám rád filmy právnického žánru a musím uznať, že The Lincoln Lawyer ma nadchol nad očakávania. Výborný herecký výkon Matthewa McConaughey a výborný scenár Johna Romana mi priniesol parádny pôžitok zo sveta právnikov. Soundtrack Cliff Martinez: 1. Ain't No Love in the Heart of the City - Bobby 'Blue' Bland [3:53] ,2. Lincoln Lawyer - Marcus Seige White/Big Hollis [3:18] ,3. Music - Erick Sermon/Marvin Gaye [3:47] ,4. Don't Sweat the Technique - Marvin Gaye/Erik B/Rakim [4:24] ,5. Nightcall - Kavinsky/Lovefoxxx [4:21] ,6. Bobblehead Girl - Danny Chaimson/The 11th Hour [4:07] ,7. Now - Ari Hest [4:03] ,8. 107 Degrees - Citizen Cope [5:11] ,9. The Wilderness - Colin Smith [4:16] ,10. Hot Lazy Porch Swing - Cinema Guitar Works [3:02] ,11. Suspect - Setty/The Miracle [3:46] ,12. I Remember - Deadmau5/Kaskade [9:11] ,13. Moment of Truth - Gang Starr [4:10] ,14. California Soul - Marlena Shaw/Ya Boy [3:09],(30.7.2011)

 • Fr
  ****

  ,,JSEM NEVINEJ!“ ,,PAK BY JSTE MI MĚL ŘÍCT, CO SE STALO.....“ /// Kristus Pán byl taky nevinnej a ....., to víme. Hold měl smůlu, že M. McConaughey tehdy asi neměl čas. (Nebo že by byly problém prachy?) 100 litrů jako záloha, 550 na hodinu a další kilo, když se jde k soudu – no prostě úspěšný mladý muž, kterej na to, že zastupuje takový gaunery, spí docela dobře. Ale čekají ho události, na jejichž konci se bude muset rozhodnout, na který ,,straně“ vlastně je...... Koho by nezajímalo, jak funguje právní systém v rukách těch úspěšných. Nebo jeho zvrhlost v plné kráse. Každopádně zajímavej případ, právní intriky a krimi kličky, které z něj dělají víc než jen film z právnického prostředí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem známej balič barovejch holek (jako sbalit na jednu noc, ne na furt a do krabice..). 2.) Přemejšlím jestli číst knížky od Michaela Connellyho. 3.) Zjistím, proč by měl dobrej právník zastupovat motorkářskej gang. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(31.5.2011)

 • tron
  ****

  70 %. Obhajca nie je film s extra vynikajúcim scenárom (naopak, ide o vcelku bežný mix súdnej snímky, trileru a drámy), napriek tomu dokáže príbeh pozitívne prekvapiť. Keď sa nad niektorými twistami zamyslíte bližšie, možno si uvedomíte, že sú to nelogické kiksy, ale v samotnom filme fungujú celkom dobre a zábavne. K tomu prekvapivo dobrý McConaughey a skvelé podporné postavičky v čele s parádnym šoférom a výborným motorkárskym gangom. Univerzum mi prirástlo k srdcu, vedel by som si predstaviť dvojku.(6.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace