Zvlastne ako vas stare filmy stale dokazu niecim zaujat. Asi to bude tym, ze herci nepotrebovali milionove honorare na to, aby nakopli svoj zadok a trochu sa snazili. Nepotrebovali popularitu na to, aby robili co maju radi a co sa potom aj adekvatne prejavi na platne. Stacilo len par interierov a s graciou a vznesenostou podavane dialogy. 80 % a nostalgickych 5 hviezdiciek.(19.11.2012)

"V kase mi chýba 10 000 korún..." Slovenská detektívka to je dosť zvláštne a netradičné spojenie, ale A. Lettrich to dokázal. Hlavná herecká dvojka Chudík a Polónyi na tom má tiež obrovský podiel, ale zahviezdili aj I. Mistrík a mnoho ďalších postáv, ktorých je tu pomerne dosť. Film má dobrú atmosféru, čiernobiela farba mu pristane a v istom momente je to pekne zamotané, pretože paleta podozrivých je neobvykle široká... Fakt som nečakal, že ma film tak chytí a netrpezlivo som čakal , kto z hromady podozrivých vraždil a prečo. Až pri podrobnejšom skúmaní som zistil, že Lettrich natočil tri detektívky, akúsi trilógiu s tými istými vyšetrovateľmi - Chudíkom a Polónyim. Rozhodne som zvedavý i na ďalšie pokračovania. +++Postava advokáta, ktorý po večeroch majstruje na bytoch je z dnešného pohľadu sci-fi komédia...80%.(22.1.2017)

7/10 Prvni cast trilogie. Velmi dobre poskladana detektivka v komornim prostredi , kde ani ja jsem neuhodl, kde je pachatelem ;]] Chudik je opravdu strasny podobne jako v jinych rolich teto doby - oproti byvalemu guvernerovi kalifornie zvlada snad jenom o jednu grimasu navic, ale je podobne chytry jak radio. Kde ty veci farar - mozna tak spis bachar ;[[ Ale zato Michalko - Polonyi je skvely! Stejne jako Mistrik, Dibarbora, Horvath a dalsi. Zkratka obdobna situace jako u nas - kdo postupem nahradil tyto herce v soucasnosti? Blah ;[[(14.11.2011)

S přibývajícími podezřelými přibývali súdruhovia aj súdružky a další súdruh sem a zase tam, co se na scéně Chudík objevil. Navrchovanost súdruhou dovršil hláškou „Česť práci súdruh vedúci“ ku podozrivému, a tím mne naprosto oprostil od sledování děje a už už na čudlík sahajíc chtěla jsem ku konci přetočiti, neb trpezlivosť vytratila se dočista. Nuž kalena nejspíše ocelí budovatelskou tah tento ustála jsem a dotáhla film do řešení konečného se všemi těmi súdruhmi pospolu aj vrahom súdruhom odhaleným. Jsem však z toho všeho potrefená poněkud, že tunaj píši česko – slovensky (neb slovensko – česky?) se stále se opakujícím slovem. Ano, takto otravné to bylo. Zdá se, že nová vlna slovenská nespláchla tých súdruhou do kanálu. Třetí hvězda zavěšená má malý tik nervní, takže maličko poblikává.(31.3.2016)

Tak starý Český detektivky mám rád. Tyhle slovenský jsem předtím neviděl. Nejprve jsem viděl tenhle film. Neměl jsem tušení, že je celá trilogie. Každopádně je to pecka Charizmatickej Chudík opět exceluje. Jeho kolega vyšetřovatel taky není špatnej. mají celkem vtipný repliky a postřehy dobře se doplňují a opravdu trochu odkazují na Holmese a Watsona. Každopádně film vzniknul v požehnaných 60 letech před rokem 68 kdy se točili asi nejlepší kriminálky a zločinci nebyli jen nepřátelé státu a tajní agenti. Dokonce bych ten film označil za kritickej vůči tehdejší době. Každopádně promakaná detektivka z kvalitním rozuzlením.75%(30.6.2014)