Reklama

Reklama

Úředník Holeš (Mikuláš Huba) jen shodou náhod před svým odjezdem na služební cestu neoznámí manželce, že odchází k milence. Když se vrátí, najde svoji ženu (Viera Strnisková) mrtvou. Zároveň zjistí, že z bytu zmizelo deset tisíc korun. Sám se ovšem stává jedním z podezřelých. Dalšími podezřelými jsou manželé Fialovi (Ivan Mistrík a Zdenka Grúberová), kteří si k paní Holešové přišli půjčit právě inkriminovanou částku. Čin však mohl spáchat i soused, údržbář nebo bratr paní Holešové. Kapitán Jakubec (Ladislav Chudík) a poručík Michalko (Viliam Polónyi) tak stojí před obtížným úkolem… (Česká televize)

(více)

Recenze (45)

klerik 

všechny recenze uživatele

Fajná kriminálka. Oldscholovo (takmer noirovo) natočená, pekne idúca krok za krokom až k trochu poirotovskému finále. Na dnešnú dobu (kde existujú seriály, kde v každej epizóde naháňajú sériového vraha) už možno trochu obyčajný zločin, ale plne to vynahradzuje čaro doby, kde všetci muži nosia klobúky a šoférujú nádherné autá a ženy majú výrazný makeup a pekné účesy... ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak starý Český detektivky mám rád. Tyhle slovenský jsem předtím neviděl. Nejprve jsem viděl tenhle film. Neměl jsem tušení, že je celá trilogie. Každopádně je to pecka Charizmatickej Chudík opět exceluje. Jeho kolega vyšetřovatel taky není špatnej. mají celkem vtipný repliky a postřehy dobře se doplňují a opravdu trochu odkazují na Holmese a Watsona. Každopádně film vzniknul v požehnaných 60 letech před rokem 68 kdy se točili asi nejlepší kriminálky a zločinci nebyli jen nepřátelé státu a tajní agenti. Dokonce bych ten film označil za kritickej vůči tehdejší době. Každopádně promakaná detektivka z kvalitním rozuzlením.75% ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Od Smrti v daždi som dostal presne to, čo som čakal. Jedna vražda, viacero podozrivých, z ktorých ju jeden z nich určite spáchal a malá lesť na záver. Rýchlo to ubieha, postavy pofajčujú, podozriví sú nervózni, atď. Ak by to nebola prvá slovenská detektívka, tak by som povedal, že používa všetky naše detektívne klišé. Lettrich ich používa, ale zatiaľ iba z cudzích vzorov (vlastne nie tak úplne, české detektívky boli predsa tiež naše). Napríklad aj z takej Agathy Christie v samotnom závere, ktorý ma mierne svojím rýchlym a kvázi šokujúcim rozuzlením sklamal. Pokus o akési posolstvo z úst hlavného komisára pôsobí bohužiaľ rozpačito. Pritom takí Hriešni ľudia s takýmito motívmi dokázali pracovať obratnejšie. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

1/3 Spíše studiová televizní věc, kde není moc exteriérů, zato neustále prší. Než dojde k avizované vraždě, počkáme si ještě půl hodiny, a pak začne shromažďování podezřelých - je to trochu jako Rozpuštěný, vypuštěný - pište si, toto je podezřelý číslo jedna, číslo dva... A každý z nich mohl mít nějaký důvod, a navíc nemá alibi. Dva pokusy o humor kvituji, ale moc tuhle přehlídku vážných pohledů a dramatických tónů hlasu neoživí. Vlastně jsem se ani nedozvěděl, proč byla tak na nervy paní Fialová, ale předpokládám, že v rámci souznění s celým příběhem byla asi taky manželovi nevěrná, jako zde asi všichni všem. Což už mi připomínalo telenovelu. Mimochodem, hodně těch podvádějících žen bylo pěkně vypapaných, žádné mladé vyzundy, jak by člověk čekal, když manžel zahne. Ale prosím, proti gustu... Vlastně je zde nadhozeno takových motivů, že z nich má člověk v hlavě akorát guláš, a vztahy jsou tak propletené, že dtto. A to naštěstí už pak vynechali oslavujícího souseda. Někdy mi přišlo, že střihy a skoky v ději jsou až moc rychlé, třeba se smrtí oběti nebo s profesorem, aby pak zbytečně zdlouhavě se rozebíralo něco, o čem úderná jednotka, chlubící se těžkou informovaností ("v 7,22", "a koupila jste mu cestou kornout"), už dávno měla vědět, A to mi hodně vadilo - někdy věděli policisté až moc, jindy zcela zjevné věci opomenuli. A ta role děcka ve filmu byla neskutečně otravná, že měl člověk chuť mu nafackovat. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"V kase mi chýba 10 000 korún..." Slovenská detektívka to je dosť zvláštne a netradičné spojenie, ale A. Lettrich to dokázal. Hlavná herecká dvojka Chudík a Polónyi na tom má tiež obrovský podiel, ale zahviezdili aj I. Mistrík a mnoho ďalších postáv, ktorých je tu pomerne dosť. Film má dobrú atmosféru, čiernobiela farba mu pristane a v istom momente je to pekne zamotané, pretože paleta podozrivých je neobvykle široká... Fakt som nečakal, že ma film tak chytí a netrpezlivo som čakal , kto z hromady podozrivých vraždil a prečo. Až pri podrobnejšom skúmaní som zistil, že Lettrich natočil tri detektívky, akúsi trilógiu s tými istými vyšetrovateľmi - Chudíkom a Polónyim. Rozhodne som zvedavý i na ďalšie pokračovania. +++Postava advokáta, ktorý po večeroch majstruje na bytoch je z dnešného pohľadu sci-fi komédia...80%. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama