Adam Krt je nezamestnaný. Jeho žena Hela živí rodinu. Rozhodne sa, že mu predsa len dá peniaze ušetrené na vianočné darčeky, aby si za ne kúpil staršie auto a mohol chodiť na fušky. Adamovi však ponúkne na predaj auto sused Laco, s ktorým sa kedysi intenzívne priatelil, kým ich od seba naoko neoddelili ich rozhádané lepšie polovičky. Adam s Lacom idú kúpu zapiť a keď tak učinia, auto už pred krčmou nestojí. Na Adama tak čaká dlhá cesta, kým sa vôbec osmelí dať všetky veci do poriadku. (STV)

NinadeL

Dlhá cesta domov byla pro mě velice příjemnou novinkou, protože se slovenskou klasikou nemám absolutně žádné zkušenosti. Hezky hravé řešení problémů dvou manželských dvojic na společném patře v ulici Boženy Němcové č. p. 53 je doplněno o smysluplný komentář, dobré vtipy a vyloženě dobře padnoucí soundtrack. Ideální inspirace pro četbu. ()

Autogram

Niektoré scény sú výborné, ale práve tie sú akoby inšpirované nezabudnuteľným Kronerovým podaním. Mnohé pridané a modernizované scény vyzneli oveľa slabšie, niektoré až trápne na úrovni hereckého cvičenia z Partičky. Môj dojem preto zostal zmiešaný a skôr slabší. ()