Nesmrtelní

• Slovensko Nesmrteľní
Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Předloha:

Jane Austen (kniha), Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha) (více)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak (více)

Epizody(10)

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných… (Česká televize)

NinadeL

10/10 Skvělý koncept, zajímavá realizace, pestré herecké obsazení, žánrově kypré. Jediné tedy, co lze celému cyklu vytknout je opakování některých herců ve více dílech, ale takových chyb se dopouštěli i tací jako Oldřich Daněk, takže je to prominutelné. Měli bychom se začít obávat konkurence moderní původní tvorby našich východních sousedů a nevzpomínat jen na slovenské pondělky. ()

castor

Hodnotím epizodu Kvety a Lucia. Chtěli něco říct, ale používali k tomu poměrně podivné filmové postupy. Televiznímu dramatu s prvky romance nenáročný námět poměrně sluší, se skoky v ději je to už horší. Právě podivný střih mnohdy brání tomu, aby se divák u emotivních scén dojímal a u dramatických pociťoval nějaké napětí. Hlavní hrdinka navíc měla skutečně zvláštní žebříček priorit, herecky ale Kanócz ani Kňažko nezklamali, hrají, co jim příběh dovolí. Jen toho mohlo být víc.. Jinak Kanócz jakoby od dob Románu pro ženy neuvěřitelně zestárla.. ()

gilmore_girl

Videla jsem jen dily Fejs a Miluje nemiluje a tak nevkusne przneni del nasich velikanu jsem uz dlouho nezazila! Ti se musi v hrobech obracet... doufam, ze ostatni dily jsou lepsi, jinak at se Slovaci poradne stydi! ()

WANDRWALL

Nesmrtelnost zase a jinak? Ne, nesmrtelnost zase a projedeme vše co k ní váže? Taky ne. Proč tedy sledovat tenhle seriál? Tyhle pokusy, klasiku, která vycházela ze své doby, tak trensplantovat na dobu zdejší, tak už proběhly jak v USA tak ve Francii mockrát, ale výsledek byl vždy trapný a ubohý. Ale mladý divák to nezná, neví, takže vydrží to sledovat. Některý. ()

klerik

NÁRAMOK je ozaj kvalitný. Skvelé pohrávanie sa s náladou i mrazivosťou. Predloha určite udáva smer, ale prevedenie aj herectvo je tu na slušnej úrovni... ()

Flego

NÁRAMOK ★★★★★ je adaptáciou Lermontovovej divadelnej veršovanej hry a ja som bol nadmieru zvedavý ako sa scenáristický tandem ( Emil Horváth a Rasťo Piško ) vysporiada s nástrahami prepisu do súčasného moderného príbehu. Napokon aj vďaka Horvathovej réžii, zaujímavej kamere a pútavej hudby vzniklo ojedinelé dielo, ktoré po bezduchých televíznych produkciach pôsobí ako balzam na dušu. Po hereckej stránke treba vyzdvihnúť výkony Jiřího Langmajera a Lívie Bielovič, kde na jednej strane inteligencia spojená s neprekonateľnou žiarlivosťou a na druhej bezmocnosť ženy obvinenej z nevery. ĽÚBI NEĽÚBI ★★★★ Páčilo sa mi zasadenie príbehu do východoslovenskej dediny s použitím nárečia v únosnej miere ( scenár Tereza Felixová a Róbert Šveda ). Neznámi protagonisti sa zhostili svojich úloh veľmi dobre aj zásluhou skúseného režiséra. EMA B. ★★★ Zatiaľ najslabší príbeh sa rozbieha pomalšie, v druhej polovici najmä zásluhou hlavnej predstaviteľky ( Alena Ďuránová ), ktorá akoby chytla druhý dych, sa film dostáva do správnej formy. FEJS ★★★★★ Sme v hlučnom prostredí baru a za hudby hip-hopu sa zoznamujeme s postavami, hlavne s horkokrvným bitkárom Fejsom ( výborný Michal Kubovčík ). Nikto k nemu nemá bližšie než sesternica Roxana, ale ona netuší, že ju miluje. Adaptácia Rostandovej hry do súčasnosti s ľahkým bratislavským prízvukom patrí určite k Švedovym réžijným vrcholom, dokázal skĺbiť romantizmus s drsným svetom dnešných klubov a barov. DIABOL ★★★★ Diabol sa vymyká z tejto série svojim charakterom... je najdémonickejší, nie je to len názvom príbehu, ale hlavne atmosférou. Sprvu sa zdá, že sme svedkami obyčajného príbehu ľahostajného muža, ktorý potrebuje uhasiť svoju žiadostivosť, ale časom sa všetko mení a príbeh sa dostáva do psychologickej roviny. Juraj Kukura ( aj Ivan Palúch ) dokazujú, že herectvo starých čias je neopozeratelné a predvádzajú skvelé výkony. DLHÁ CESTA DOMOV ★★★ Nová Kukučínová adaptácia je oproti starej verzie ako chudobný príbuzný. Najhoršie bolo, že celý príbeh je naťahovaný a stráca tempo. KONTROLA ★★★★ Komédia nemá veľkú tradíciu v slovenskej filmovej a televíznej tvorbe, preto treba byť vďační za každý slušný pokus. Tentokrát nezostalo len pri pokuse a hoci sa nedajú nevidieť aj chyby krásy, jedná sa o vtipné dielko podľa Gogoľovho Revízora. Príbeh je umne zakomponovaný do dedinky na slovenskom juhu, kde si starosta a jeho dvaja kumpáni rozoberajú eurofondy. Treba vyzdvihnúť postavu starostu, ktorú si Matej Landl skvele užíval. KVETY A LUCIA ★★★ Ťahúňom sú herecké výkony Kanócz - Kňažko, hlavne v emotívnych scénach. Škoda, že príbeh neprekročil svoj tieň a je plytký a predvídateľný. HON NA LEGENDU ★★★★ Dobre odpozorované zo života dnešných celebrít, keď neváhajú použiť akýkoľvek prostriedok na udržanie sa na titulných stránkach bulváru. Herec Leo ( Maroš Kramár ) a jeho manažer ( Miro Noga ) sa nechcú zmieriť so stratou popularity, ale ich cesta do výšin je skôr cestou do pekla. Všetko v tomto filme by bolo v poriadku, len scenár je v určitých fázach toporný a naznačuje motívy, ktoré nedokončí ( kamarátsky bozk spomínaných postáv ). Škoda podobných chýb, mohlo to byť lepšie. PROJEKT ALFA ★★★ Jednoznačne najslabší príbeh série, nielen svojou umelosťou, neprirodzenosťou a pózerstvom ( dramatické detaily očí aj keď sa nič mimoriadne nedeje ). Problém bol už v scenári a réžii. Treba priznať, že herci to mali ťažké, lebo s podobným spôsobom natáčania nemajú skúsenosti, ale tí robili čo mohli. Navzdory všetkému je práve technická stránka najlepšia a približuje film k priemeru. () (méně) (více)

jojinecko

Hon na Legendu: 2,5*/5 OK, z filmu je jasná hlavná myšlienka a pointa. Ale čo z toho, keď scenár a réžia je opäť(bohužiaľ') poloamatérska a toporná. Prečo sa stále musím pri niektorých dialógoch a scénach v slovenských filmoch chytať za hlavu, rovnako aj pri výstupoch niektorých hercov. Nie je to prúser, ale dobré momenty sú väčšou mierou znevážené tými rozpačitými (prípadne do obrazu vbehne mikrofón, ach jaj). Celý projekt vyzerá zaujímavo, ale parádny nápad opäť tak trochu predbehol kvalitu. Chcem ostať optimistom a veriť, že ostatné časti série sú lepšie. Projekt Alfa: 3,5*/5 Na Slovenské pomery skutočne originálne dielko, čo sa týka vizuálu a techniky. Ten zvyšok je dobrý priemer. Oceňujem najmä snahu a odvahu- to sa cení najviac! ()

6thSun

Dlhá cesta domov: V tomto příběhu skvěle funguje filmovo-komická nadsázka, a tak pranic nevadí, že je totálně o ničem, bavil jsem se u něj náramně! 80% Co se týká dalších dílů, některé z nich jsem rozkoukal (Fejs, Kontrola), ale kvůli nudě nedokoukal... ()

Ajinka126

Zatím jsem viděla pouze Ema B. a nebylo to zlé... Z počátku jsem se nemohla dostat do obrazu a občas mi to vysílalo trochu zmatené signály, tak nakonec jsem byla zvědavá, co se stane. No a konec mě dost zamrazil..zdá se, že přátelé slovenští umí :) těším se na další epizody.. ()

hous.enka

Hlavním kladem této série (rptoože nejde o seriál v klasickém provedení) je zkrátka zejména herecké obsazení. Sešli se tu velmi dobří herci, kteří se pokoušejí oživovat věčné klasiky. Viděla jsem tedy DLHU CESTU DOMOV a musím říct, že ač se mi to herecky líbilo, skoro celou dobu jsem se nudila. Nevím, jestli to bylo prostředím nebo scénařem, ale přišo mi to rozvleklé. Kdyby to byla povídka do bakalářů, fungovalo by to perfektně. Roztažením do celovečerního formátu tomu ale brzy došel dech, který byl prosycen teplým pivem ze sámošky, kde prodává Zuzana Krónerová... ()

MikO_NR_1909

Je to vraj nakrútené podľa slávnych predlôh, ale nie dobre vystihujúce súčasné ťažké životné osudy (režijne). Flákačsky premárnené, na Slovensku priemerné, aspoň že klavírová hudba je výborná. Čo iné nám ale ponúkne SVK TV seriál?? ()

rt12

Klasické knižní předlohy, šikovným způsobem zasazeny do dnešní reality.Výborné herecké výkony,scénář i režie. U mě Slováci zabodovali na pět hvězdiček. ()

Rosalinda

Zatím velmi vyrovnané díly, uvidíme, co řeknou ty ostatní. Celkově snad nemám ani výhrad. Líbí se mi, jak je to natočené, líbí se mi výběr hudby, atmosféra... Herci jsou bezchybní a já jsem nadšená ze silných příběhů takhle zpracovaných. Dokonce už i slza ukápla, a to už je v mém případě co říct. A přitom v tom není nic sladkobolného či patetického, jsou to zkrátka jen docela civilní příběhy. Ačkoli na motivy slavných předloh, ale může se to stát i vám. Zatím jednotlivě hodnotím NÁRAMOK*****, KVETY A LUCIA***** , FEJS*****, LUBI NELUBI**, EMA B.***... PS: Nechávám své původní hodnocení po třech dílech, ale začínám být zklamaná. Lubí nelubí a Ema B. tedy nic moc. To už sladkobolné a patetické je. A jde to čím dál tím níž. Škoda! DLHA CESTA DOMOV** a zase hore KONTROLA****, ktorá ma pobavila. (Prepáčte moji slovenčinu no je to naozaj veľmi chytľavé.) PROJEKT ALFA*** po vizuálnej stránke celkom zaujímavé. ()

majo25

Dlhá cesta domov - 90%, Fejs - 70%, Ľúbi neľúbi - 70%, Kontrola - 60%, Emma B. - 65%, Projekt Alfa - 60%, Hon na Legendu - 65%, Kvety a Lucia - 60% ()

stOKYi

Videl projekt alfa. Točené novou technológiou ako sin city alebo 300. Vyzeralo to zaujímavo, no prázdne miesta mi to nevyplnilo. V konečnom dôsledku som bol ale celkom spokojný. Na slovenský seriál určite nadštandard. ()

Triple H

Videl som časť "Dlhá cesta domov" - Tej dávam kľudne aj ****, lebo bola naozaj veľmi pekne spravená. Latinák hral super - ako zo života. :-D Môžu z toho naozaj urobiť slovenskú vianočnú televíznu klasiku. Videl som aj časť "Projekt Alfa" - tej dávam *, a aj to naozaj len za snahu a plný výstrih Slávky Halčákovej. Experimentálny vizuál oceňujem, ale to je tak jediné čo sa dá na tomto kúsku pozitívne oceniť. Sorry, scenár stál za úplné hovno, réžia taktiež, film nebol napínavý, ani nemal žiadnu atmosféru. Herci boli drevení (žeby neskúsenosťou s bluescreenom??), pričom Miro Noga skutočne hral na úrovni niekoho, kto sa herectvu nikdy predtým nevenoval. Otrasné podávanie replík. Snaha sa cení, ale toto proste silno nevyšlo. ()