Kupon (TV film)

Komedie / Krimi

Československo, 1965, 36 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

• D.Moore

Příběh jako vystřižený z Hříšných lidí města pražského, jen vznikl o tři roky dříve, je poměrně nudně natočený a ani ten Václav Voska mě tentokrát nijak zvlášť nezaujal.(17.10.2011)

Inteligentní odlehčená detektivka se zajímavou vyšetřovatelskou dvojkou a metodikou vyšetřování... od účtenky až k vrahovi, ale jak..?!! :-))(16.3.2011)

• Marthos

Vyšetřování komisaře Mejzlíka je nudné a nezajímavé, stejně jako celkové provedení této čapkovské povídky. Herci spíš přehrávají a i jindy skvělý Voska zklamal na celé čáře. Jakákoli epizoda ze seriálu Hříšní lidé města pražského je mnohem lepší.(29.4.2017)

vtipné a příjemné...hezky napsané, slušně natočené...dobré postavičky, dobří herci...zejména Vozka v hlavní úloze...takové propagační demo pro Hříšné lidi města pražského...akorát bez důrazu na ponurost staropražských koutů...takovéhle vkusné miniaturky dnes v televizi citelně chybí...(29.12.2011)

Nu režie žádná sláva, ale je příjemné vidět Vosku. Soudružku exkosmonautka Remkovou (Davidovou) není nutno vidět...(22.12.2010)

Voska to je pán...a cele to zachranuje alespon na uroven 3 hvezd. :-) A pak samozrejme Karolina... :-)))(6.8.2011)

Jedna z prvních televizních detektivek z českého prostředí, která trochu předznamenala krimi-seriál povídek HŘÍŠNÍ LIDÉ MĚSTA PRAŽSKĚHO (1968-69). Některými momenty, jakými jsou vtipné dialogy kriminalistů při řešení vážného případu, návštěva lidové putyky během pátraní nebo i vítězství zdravého rozumu nad vědou a daktyloskopií, svým způsobem Hříšňáky připomíná. VÁCLAV VOSKA, na kterém celá tahle TV-povídka stojí, coby hlavní kriminalista se smyslem pro humor je skvělý, stejně mu trefně sekundují Miroslav Homola a Otto Šimánek. Způsob natočení v retrospektivě při vyprávění příběhu je rovněž zajímavý, jenže pár věcí mě nutí jednu * odepřít - docela rychlé usvědčení pachatele, které je navíc nahrazeno (proč ?) až dialogem vyšetřovatelů po výslechu, zbytečně teatrální Marie Rosůlková, hystericky afektovaný závěr scény s mladou Ivou Janžurovou a ta mini-scéna u zubaře je pak totálně mimo mísu. Stejně jako tady ještě chybí ta pravá hudba Zdeňka Lišky, zde nahrazena lacinou tvorbou nějakého doktora Smetany. Ale jinak krásné retro :-)(29.4.2017)

Vznešený Václav Voska a rozkošná Čapkova předloha zachraňuje tento jinak velmi podprůměrný film.(17.9.2013)

V poli je nalezena uškrcená dívka. Protože mrtola ležela 2 měsíce na pražícím slunci, jediná stopa ke zjištění její totožnosti a rozluštění případu je tramvajový lístek a kupón z obchodu na 55 korun, které měla mrtvá v kabelce. Natočeno podle kriminální povídky Karla Čapka.(19.12.2010)

• Peabody

Povídka je skvělá, jedna z moc pěkných čapkovských. Zpracování je ale takové mechanické, ucourané a bez nápadu, i můj milovaný pan Voska tak podivně koulí očima a přehrává, pan Tau je ale solidní, pidi vstup Ivy Janžurové vnáší trochu života. Škoda, takhle je to taková školní čítanka v TV podobě.(29.5.2017)