poster

Kupon (TV film)

Komedie / Krimi

Československo, 1965, 36 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

 • D.Moore
  **

  Příběh jako vystřižený z Hříšných lidí města pražského, jen vznikl o tři roky dříve, je poměrně nudně natočený a ani ten Václav Voska mě tentokrát nijak zvlášť nezaujal.(17.10.2011)

 • LiVentura
  ****

  Inteligentní odlehčená detektivka se zajímavou vyšetřovatelskou dvojkou a metodikou vyšetřování... od účtenky až k vrahovi, ale jak..?!! :-))(16.3.2011)

 • Marthos
  **

  Vyšetřování komisaře Mejzlíka je nudné a nezajímavé, stejně jako celkové provedení této čapkovské povídky. Herci spíš přehrávají a i jindy skvělý Voska zklamal na celé čáře. Jakákoli epizoda ze seriálu Hříšní lidé města pražského je mnohem lepší.(29.4.2017)

 • Iroquaise
  ****

  vtipné a příjemné...hezky napsané, slušně natočené...dobré postavičky, dobří herci...zejména Vozka v hlavní úloze...takové propagační demo pro Hříšné lidi města pražského...akorát bez důrazu na ponurost staropražských koutů...takovéhle vkusné miniaturky dnes v televizi citelně chybí...(29.12.2011)

 • sator
  ***

  Nu režie žádná sláva, ale je příjemné vidět Vosku. Soudružku exkosmonautka Remkovou (Davidovou) není nutno vidět...(22.12.2010)

 • vitekpe
  ***

  Voska to je pán...a cele to zachranuje alespon na uroven 3 hvezd. :-) A pak samozrejme Karolina... :-)))(6.8.2011)

 • HonzaBez
  ****

  Tahle drobná televizní krimi podle povídky Karla Čapka svou atmosférou trochu připomíná seriál Hříšní lidé města pražského. A soudní rada Mejzlík jakoby svým bručounstvím z oka vypadl policejnímu radovi Vacátkovi. Jeho dedukce jsou vskutku prvotřídní. Co všechno dokáže vyvodit z jednoho obyčejného kuponu z obchodu na 55 Kč, je vskutku obdivuhodné.(10.2.2018)

 • tulen12345
  ****

  Jedna z prvních televizních detektivek z českého prostředí, která trochu předznamenala krimi-seriál povídek HŘÍŠNÍ LIDÉ MĚSTA PRAŽSKĚHO (1968-69). Některými momenty, jakými jsou vtipné dialogy kriminalistů při řešení vážného případu, návštěva lidové putyky během pátraní nebo i vítězství zdravého rozumu nad vědou a daktyloskopií, svým způsobem Hříšňáky připomíná. VÁCLAV VOSKA, na kterém celá tahle TV-povídka stojí, coby hlavní kriminalista se smyslem pro humor je skvělý, stejně mu trefně sekundují Miroslav Homola a Otto Šimánek. Způsob natočení v retrospektivě při vyprávění příběhu je rovněž zajímavý, jenže pár věcí mě nutí jednu * odepřít - docela rychlé usvědčení pachatele, které je navíc nahrazeno (proč ?) až dialogem vyšetřovatelů po výslechu, zbytečně teatrální Marie Rosůlková, hystericky afektovaný závěr scény s mladou Ivou Janžurovou a ta mini-scéna u zubaře je pak totálně mimo mísu. Stejně jako tady ještě chybí ta pravá hudba Zdeňka Lišky, zde nahrazena lacinou tvorbou nějakého doktora Smetany. Ale jinak krásné retro :-)(29.4.2017)

 • Haniczka
  ****

  Vznešený Václav Voska a rozkošná Čapkova předloha zachraňuje tento jinak velmi podprůměrný film.(17.9.2013)

 • ArthasKarfa
  *****

  "No fotr mírněte se";"Na něj musíme být aspoň dva! Tak já s vámi někoho pošlu." Některé repliky jsou tam skutečně vtipné. :D(28.10.2017)

 • Winster
  *****

  Osoba co vyhodí 55 kčs za konvičku přece nebude bydlet na Žižkově :D(25.10.2017)

 • gachik
  ****

  V poli je nalezena uškrcená dívka. Protože mrtola ležela 2 měsíce na pražícím slunci, jediná stopa ke zjištění její totožnosti a rozluštění případu je tramvajový lístek a kupón z obchodu na 55 korun, které měla mrtvá v kabelce. Natočeno podle kriminální povídky Karla Čapka.(19.12.2010)

 • Peabody
  **

  Povídka je skvělá, jedna z moc pěkných čapkovských. Zpracování je ale takové mechanické, ucourané a bez nápadu, i můj milovaný pan Voska tak podivně koulí očima a přehrává, pan Tau je ale solidní, pidi vstup Ivy Janžurové vnáší trochu života. Škoda, takhle je to taková školní čítanka v TV podobě.(29.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace